Osiedle Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu

Osiedle Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu

Ulica Optyków, Precyzyjna, Rondo Soczewka – wszystkie te nazwy łączy historia miejsca, gdzie powstaje kolejny etap osiedla – Park Skandynawia. Deweloper konsekwentnie realizuje filozofię architektury funkcjonalnej, estetycznej i ponadczasowej, wpisanej w lokalną infrastrukturę, stawiając jednocześnie na budownictwo zrównoważone. Takie też będą dwa kolejne budynki na tym osiedlu, które powstaną zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM, a ich budowa będzie zasilana w całości energią ze źródeł odnawialnych.

 

Miejsce z historią  

Chociaż osiedle Park Skandynawia doczekało się już trzeciego etapu, to historia miejsca, gdzie do 1982 roku działało Przemysłowe Centrum Optyki, nie pozostanie zapomniana. W 2019 roku Biuro Geodezji i Katastru Urzędu m.st. Warszawy zdecydowało się nadać wewnętrznym ulicom osiedla nazwy, odwołujące się bezpośrednio do działalności PCO, które produkowało m.in. noktowizory, systemy obserwacyjne, przyrządy obserwacyjne i wyroby optoelektroniczne. I tak na terenie inwestycji znajduje się ulica Optyków, ulica Precyzyjna, a nawet Rondo Soczewka.

 

Osiedle Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu

 

Obecni mieszkańcy Parku Skandynawia, jak również nowi nabywcy, doceniają to miejsce nie tylko za bogatą historię Gocławia, ale również za świetną lokalizację, skandynawską jakość rozwiązania: - Kolejny etap osiedla Park Skandynawia będzie oczywistą kontynuacją rozwiązań architektonicznych, charakterystycznych dla wcześniejszych inwestycji w zakresie tego projektu. Budynki trzeciego etapu będą utrzymane w jasnej, skandynawskiej kolorystyce. W każdym mieszkaniu znajdą się duże przeszklenia – stolarka otworowa wewnątrz mieszkań zostanie wykończona na biało, z kolei na zewnątrz wykończenie okien będzie stanowiła okleina drewnopodobna. Oczywiście ważnym elementem inwestycji będzie starannie zaprojektowana zieleń w częściach wspólnych – w tym nasadzenie specjalnie dobranych gatunków krzewów i drzew oraz wprowadzenie na teren osiedla elementów małej architektury - mówi Tomasz Soczawa, starszy menadżer projektów w spółce mieszkaniowej Skanska.

 

Trzeci etap Parku Skandynawia

Nowy etap osiedla Skanska na warszawskim Gocławiu to dwa budynki mieszczące 206 mieszkań o zróżnicowanym metrażu do 28 do 110 mkw. Całość została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalny dostęp do naturalnego światła, m.in. dzięki ponadstandardowym rozmiarom okien.

 

W budynkach znajdują się cichobieżne i przestronne windy, obsługujące wszystkie 6 i 7 pięter obu budynków – łącznie z garażami. Do dyspozycji mieszkańców jest także wózkownia oraz jednokondygnacyjny garaż z komórkami i boksami rowerowymi. Samochody będzie można parkować również na naziemnych miejscach postojowych.

 

Osiedle Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu

 

Czytaj również: Bezpieczna lokata kapitału w nieruchomości w segmencie premium - Foksal 13/15 to luksusowa inwestycja apartamentowa

 

- Park Skandynawia jest nowoczesnym i przyjaznym osiedlem z ciekawą historią. Inwestycja łączy skandynawską estetykę i funkcjonalność budynków z kompleksową infrastrukturą w pobliżu inwestycji – to bardzo duży plus tej właśnie lokalizacji. Do dyspozycji mieszkańców są sklepy, apteka, placówki oświatowe, restauracje i kawiarnie, poczta, przychodnia, a także tereny rekreacyjne. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mają na wyciągnięcie ręki wszystkie miejsca potrzebne do komfortowego życia w mieście – mówi Karol Chudzik, lider projektu w spółce mieszkaniowej Skanska. 

 

W trosce o środowisko

Całe osiedle jest konsekwentnie realizowane zgodnie z wytycznymi środowiskowej certyfikacji BREEAM. Dodatkowo budowa osiedla jest zasilana energią pochodzącą w całości ze źródeł odnawialnych. Warto wspomnieć, że poprzednie etapy Parku Skandynawia otrzymały już certyfikaty na poziomie „Good” - zakończony już etap 1 może pochwalić się zielonym znaczkiem BREEAM na poziomie wykonawczym, a dobiegający końca budowy etap 2 – BREEAM na poziomie projektowym, Certyfikat to gwarancja dla mieszkańców, że, że budowa osiedli została przeprowadzona według wyśrubowanych standardów – deweloper oraz generalny wykonawca stworzyli osiedle z poszanowaniem naturalnego ekosystemu, z zastosowaniem wyłącznie nietoksycznych materiałów, a projekt uwzględnił odpowiednie ustawienie budynków i rozplanowanie przestrzeni osiedla tak, aby było ono efektywne energetycznie w codziennym użytkowaniu.

 

Osiedle Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu

 

Czytaj również: Skąd się wzięła tradycja wieszania wiechy na zakończenie etapu budowy?

 

Sprzedaż trzeciego etapu osiedla Park Skandynawia ruszyła we wrześniu 2020, budowa w grudniu. Projekt powstał w pracowni architektonicznej nsMoonStudio. Nad jakością wykonania inwestycji czuwa grupa Skanska – deweloper i generalny wykonawca.

Źródło: Komunikacja+ / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16448 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 686

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >