Pierwszy etap poznańskiego osiedla Fama Jeżyce

Pierwszy etap poznańskiego osiedla Fama Jeżyce

W jednej z największych i wyczekiwanych inwestycji na poznańskich Jeżycach uruchomiono proces rezerwacji mieszkań. Ten oryginalny projekt powstanie na terenach dawnej fabryki Wiepofama, w samym sercu jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic Poznania. Budowa ruszy już w pierwszym kwartale tego roku. Czytaj dalej

 

Mało kto wie, że w samym środku Jeżyc, za charakterystycznym budynkiem z neonem WIEPOFAMA przy ulicy Dąbrowskiego, znajduje się blisko 8-hektarowy teren, który niegdyś zajmowały hale fabryczne. Obszar ten, dotąd niedostępny dla mieszkańców dzielnicy, teraz stanie się jej integralną częścią. Zapowiedzią inwestycji liczącej docelowo ponad 2 tys. mieszkań będą dwa budynki z pierwszego etapu, zlokalizowane w północnej części nieruchomości.


Pierwszy etap poznańskiego osiedla Fama Jeżyce

 

Mówią, że będzie w duchu Jeżyc

- Przygotowując koncepcję osiedla Fama Jeżyce szczególną uwagę skupiliśmy na zachowaniu spójności z istniejącym charakterem jeżyckiej zabudowy. Poszczególne etapy będą więc miały kwartałowy charakter – większy budynek okalający dziedziniec oraz dopełniający go budynek kameralny. Każdy z nich wyróżniał się będzie indywidualnymi rozwiązaniami elewacyjnymi. W pierwszym etapie będzie to drewno. - mówi Stanisław Rewski - współzałożyciel biura HRA Architekci. - W nowoczesnej architekturze osiedla mamy także ukrytą historię - zaokrąglone narożniki budynków nawiązują do okresu międzywojnia, a betonowe balkony nadają im surowego charakteru. - dodaje.

 

Pierwszy etap poznańskiego osiedla Fama Jeżyce


Czytaj również: Planowane na 2020 r. inwestycje deweloperskie na terenie Poznania


W centralnej części osiedla powstanie ciekawie zaprojektowany plac. Będzie to przestrzeń stworzona z myślą o niepowtarzalnym klimacie dzielnicy, która w ostatnich latach przeszła niezwykłą metamorfozę, stając się kulturalno-gastronomicznym zagłębiem Poznania.

 

Fama Jeżyce w pierwszej odsłonie

Realizacja osiedla Fama Jeżyce rozpocznie się jeszcze w tym kwartale  w północnej części działki, znajdującej się najbliżej ulicy Kościelnej i nowo budowanej ulicy Nad Seganką. Już można rezerwować mieszkania z pierwszego etapu inwestycji. – W aktualnej ofercie prezentujemy 251 mieszkań o powierzchni od 30 do nawet 117 m kw. Osiedle zaprojektowane zostało z myślą o różnych potrzebach jego przyszłych mieszkańców, dlatego klienci mogą wybierać pomiędzy większym budynkiem oferującym dużą różnorodność układów lokali oraz mniejszym, odpowiednim dla osób ceniących kameralność i podwyższony standard wykończenia. Oba łączy ciekawie zaprojektowany dziedziniec mający służyć przyszłym mieszkańcom jako miejsce wypoczynku i integracji z całoroczną zielenią, kolorowym placem zabaw, ławo-stołami czy leżakami. – mówi Iwona Chmielewska, Dyrektor ds. Sprzedaży w Monday Development. – W ramach osiedla przygotowaliśmy także szereg udogodnień m.in. przestronną rowerownię, samoobsługowy serwis naprawy rowerów, czy miejsce do ładowania samochodów elektrycznych. – dodaje.

 

Fama niesie, że to dobra lokalizacja

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla władze miasta planują realizację parku, a także placu miejskiego, który będzie niejako zwieńczeniem deptaka projektowanego przez dewelopera wzdłuż całej inwestycji Fama Jeżyce. Z osiedla w łatwy sposób będzie można dostać się także na ulicę Dąbrowskiego, zapewniającą szybki dojazd do centrum miasta także komunikacją miejską. Lokalizacja budynków w drugiej linii zabudowy skutecznie oddzieli mieszkańców od zgiełku miasta, a ograniczony ruch samochodowy na terenie osiedla dodatkowo uspokoi tę część „Nowych Jeżyc”.


Pierwszy etap poznańskiego osiedla Fama Jeżyce

 

Jeżyce należą do jednych z najpiękniejszych dzielnic Poznania. Poznaniacy chętnie tu zaglądają, bowiem miejsce kusi nietypowymi wydarzeniami kulturalnymi i oryginalnymi konceptami gastronomicznymi oraz usługowymi. Od kilku lat serce dzielnicy bije zupełnie nowym rytmem. Osiedle Fama Jeżyce stanowić będzie interesujące dopełnienie, a zarazem wzbogacenie zachodzących tu przemian. Inwestycja doskonale wpisuje się w koncepcję budowy "Nowych Jeżyc", czyli zaprezentowanej niespełna dwa lata temu przez władze miejskie urbanistycznej wizji rewitalizacji tej poprzemysłowej części dzielnicy. 

 

Pierwszy etap poznańskiego osiedla Fama Jeżyce


Czytaj również: Nowe budynki na osiedlu Księżnej Dąbrówki pod Poznaniem


Ogromna siła miastotwórcza drzemiąca w projekcie Fama Jeżyce, a także poszanowanie przez Inwestora zastanej tu kultury dzielnicy stanowi dla mieszkańców dużą szansę na rozwój jej potencjału.


Źródło: PR4you / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 112

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >