Popyt na mieszkania dwupokojowe

Popyt na mieszkania dwupokojowe

Prawie połowa potencjalnych nabywców nieruchomości w naszym kraju zamierza kupić mieszkanie w cenie do 200 tys. zł – wynika z analizy serwisu Oferty.net.

 

Co czwarta osoba zainteresowana jest ofertami w cenie od 200 do 300 tys. zł, a jedynie co siódma lokalami w kwocie 300 - 400 tys. zł. Droższe mieszkania, które kosztują ponad 400 tys. zł są przedmiotem zainteresowania ok. 16 proc. poszukujących lokum, z tego prawie połowa bierze pod uwagę zakup nieruchomości do 500 tys. zł. 

 

Najlepiej do 200 tys. zł

Niewątpliwie największym wzięciem cieszą się najtańsze mieszkania. Przy czym, najtańsze nie zawsze oznacza najmniejsze, bo w takich miastach, jak Łódź czy Katowice w cenie 200 tys. złotych można kupić mieszkanie o powierzchni około 50 mkw. W Warszawie natomiast ta suma wystarczy tylko na niewielką kawalerkę.

 

Czytaj również: O czym musimy pamiętać sprzedając działkę budowlaną

 

- "Większość klientów kupujących mieszkania na naszym poznańskim osiedlu RED Park pyta o nieduże mieszkania dwupokojowe o metrażu do 40 mkw. Najchętniej kupowane są lokale w cenie ok. 196 tys. zł, w których dwa pokoje zaaranżowane są na powierzchni ok. 36 mkw. Osoby, które chcą skorzystać z dopłat do kredytów interesują się nieco większymi lokalami do 50 mkw." – twierdzi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w RED Real Estate Development.  

   

 

Nie wszędzie najpopularniejsze dwupokojowe

Na ogólnopolskim rynku wybór najczęściej pada na mieszkania dwupokojowe o średniej powierzchni do 50 mkw. Takiego lokum poszukuje 41 proc. Polaków, donosi raport serwisu Morizon.pl. Największym powodzeniem dwa pokoje cieszą się w województwie mazowieckim, małopolskim i pomorskim. Potencjalni nabywcy nieruchomości w coraz mniejszym stopniu zainteresowani są kupnem mieszkania jednopokojowego. Kawalerka interesuje jedną na dziesięć osób planujących nabycie mieszkania. Coraz większa liczba osób przy zakupie patrzy perspektywicznie. Woli dłużej oszczędzać, ale wybrać większy lokal. Trzema pokojami interesuje się w naszym kraju co trzecia osoba planująca przeprowadzkę.

 

Czytaj również: Kończy się budowa Galerii Korona Kielce


Najczęściej chce kupić lokal o powierzchni około 67 mkw. Cztery pokoje mają podobne powodzenie jak kawalerki (12 proc.). Najmniej popularne są mieszkania pięciopokojowe, ich zakup rozważa niespełna 2 proc. zainteresowanych. W większości województw największą popularnością cieszą się dwa pokoje. Do wyjątków należą jednak województwa kujawsko–pomorskie, śląskie, lubelskie, warmińsko–mazurskie oraz podlaskie, wynika z danych Morizon.pl. W tych regionach przeważają wskazania dotyczące chęci zakupu mieszkań trzypokojowych.  Najmniejsze zainteresowanie zakupem mieszkań jest na Podkarpaciu. Na przeciwnym biegunie plasuje się Mazowsze, gdzie mieszka prawie 30 proc. Polaków planujących zakup mieszkania w naszym kraju.

 

Źródło: Prestige PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 209

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >