Powstaje inwestycja Sedina Apartamenty na szczecińskiej Kępie Parnickiej

Powstaje inwestycja Sedina Apartamenty na szczecińskiej Kępie Parnickiej

Gorzowski Budnex zrealizuje kolejną inwestycję w Szczecinie. Sedina Apartamenty powstaną na Kępie Parnickiej – jednej najbardziej prestiżowych lokalizacji w grodzie Gryfa. W ramach pierwszego etapu powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek usytuowany w pierwszej linii zabudowy od Odry. Znajdzie się w nim 200 mieszkań. To zaledwie zalążek tego projektu. Realizacja Sedina Apartamenty rozpocznie się w połowie tego roku. Czytaj dalej

 

O rewitalizacji wyspy w ścisłym centrum Szczecina mówi się już od dłuższego czasu. Choć mieszkańcom kojarzy się ona głównie z terenami przemysłowymi mało kto wie, że już od XIX w. planowano w tym miejscu zabudowę mieszkaniową. Niebawem Kępa Parnicka ma szansę zyskać drugie życie. – Prawomocne pozwolenie na budowę Sedina Apartamenty otwiera nowy rozdział w historii Kępy Parnickiej jak i samego Szczecina. To miejsce zasługuje na miano wizytówki miasta i naszym celem jest gruntowna rewitalizacja tego obszaru oraz zamiana go w tętniącą życiem dzielnicę z nowoczesną architekturą, bulwarem, lokalami usługowymi i mariną usytuowaną w zakolu rzeki. – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Planowana przez nas inwestycja podkreśla tożsamość miasta i związki Szczecina z morzem. Projektowane budynki w swej elewacji wpisane będą miały żagle, zwrócone w kierunku rzeki, bo właśnie rzeka ma tu grać pierwsze skrzypce. Ma ona stanowić funkcjonalną całość projektu – dodaje. 


Powstaje inwestycja Sedina Apartamenty na szczecińskiej Kępie Parnickiej


Sedina Apartamenty to pierwszy etap dużego założenia urbanistycznego, który na przeszło 5 ha działce położonej na Kępie Parnickiej planuje gorzowski Budnex. Za koncepcję i projekt  inwestycji odpowiada biuro architektoniczne FBA Szczecin.


Powstaje inwestycja Sedina Apartamenty na szczecińskiej Kępie Parnickiej

 

Czytaj również: Apartamenty Porta Mare Baltica w Kołobrzegu


Jak podkreśla deweloper, Sedina Apartamenty to nowe otwarcie tej części miasta. Projektowane budynki od czwartej kondygnacji będą kaskadowo wycofane względem rzeki, dzięki czemu mieszkania na wyższych kondygnacjach zyskają duże, przestronne tarasy i balkony. Taki projekt sprawia również, że same budynki nabierają lekkości, a architektoniczne detale nawiązujące do motywu żagli podkreślają oryginalny charakter samego projektu.


Powstaje inwestycja Sedina Apartamenty na szczecińskiej Kępie Parnickiej


W pierwszej fazie inwestycji powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek z lokalami  usługowymi w parterze od strony bulwaru. Na wyższych kondygnacjach przewidziane jest miejsce pod aparthotel oraz lokale mieszkalne. Łącznie w pierwszym etapie ma ich powstać 200.

 

Elementem wyróżniającym całą koncepcję rewitalizacji tej części Kępy Parnickiej, prócz odnowienia nabrzeża jest utworzenie mariny, która będzie umieszczona w zakolu rzeki, a nie w jej głównym nurcie. Doceni to każdy posiadacz jachtu i żaglówki. Warto również zaznaczyć, że właściciele apartamentów będą mogli wykupić miejsce do cumowania w marinie na wyłączność.


 

Powstaje inwestycja Sedina Apartamenty na szczecińskiej Kępie Parnickiej

 

Czytaj również: W Szczecinie powstaje projekt Cukrownia Apartamenty

 

Sedina Apartamenty, to unikalny i niezwykły projekt, który bez wątpienia przemieni oblicze Kępy Parnickiej i stworzy możliwość zamieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Z jednej strony z widokiem na stare miasto i szczecińską Wenecję, z drugiej na Wyspę Zieloną, która w miejskich planach ma stanowić tereny zielone i rekreacyjne.


Źródło: PR4You / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >