Powstaje nowe osiedle Literacka Skwer w Poznaniu

Powstaje nowe osiedle Literacka Skwer w Poznaniu

Rozpoczęła się realizacja nowej inwestycji w stolicy Wielkopolski. Literacka Skwer powstaje na poznańskim Strzeszynie. Osiedle docelowo liczyć będzie 190 mieszkań, a jego budowa rozłożona jest na trzy etapy. Zakończenie pierwszego z nich przewidziane jest na II kwartał 2022 roku. Czytaj dalej

 

Gorzowski Budnex znany jest z kilku inwestycji realizowanych w Poznaniu i okolicach. Wśród nich są ukończone już Osiedle Zacisze w Swarzędzu, w którym powstało blisko 650 mieszkań, oraz  będąca jeszcze w budowie Starołęcka Dolina. Nowy projekt dewelopera powstaje na Strzeszynie słynącym z zieleni, spokoju oraz sąsiedztwa terenów rekreacyjnych. – Cała inwestycja została zaprojektowana w taki sposób, by optymalnie wykorzystać walory lokalizacji. Wkomponowaliśmy projektowane osiedle w istniejący już drzewostan, dzięki czemu jego mieszkańcy będą mogli cieszyć się zielonym skwerem, na którym powstaną ścieżki i plac zabaw. Dodatkowo niska zabudowa i nowe nasadzenia nadadzą osiedlu dość kameralny charakter – mówi Damian Mirek, kierownik biura sprzedaży Budnex w Poznaniu – Literacka Skwer to projekt, który wpisuje się w oczekiwania osób poszukujących miejsca nie tylko do mieszkania ale i aktywnego wypoczynku. Sąsiedztwo lasów i jezior, a także ścieżek spacerowych i rowerowych, sprawia że nie musimy rezygnować z atutów jakie oferuje nam miasto, na rzecz bliskości przyrody – dodaje. Prace przy realizacji inwestycji już trwają. Obecnie wykonywane są ławy fundamentowe pod halę garażową pierwszego etapu. 


Powstaje nowe osiedle Literacka Skwer w Poznaniu


Autorem projektu Literacka Skwer jest gorzowska pracownia Akwadrat, a generalnym wykonawcą inwestycji będzie Budnex. Deweloper przewiduje etapową realizację osiedla. Na początek powstanie 99 mieszkań o powierzchni od 35 do 72 m kw. Lokale będą dostępne w wersjach od kawalerek po cztery pokoje. Jednym ze znaków rozpoznawczych dewelopera jest możliwość łączenia kilku mieszkań, tak by uzyskać lokal zaaranżowany według indywidualnej koncepcji kupującego. 


Powstaje nowe osiedle Literacka Skwer w Poznaniu

 

Czytaj również: Nowy dom w podpoznańskich Szczytnikach


Przeważająca większość mieszkań na Osiedlu Literacka Skwer posiadać będzie balkony o powierzchni od 3 do 10 m kw. lub przynależne ogródki – w przypadku mieszkań położonych na parterze. Warto wspomnieć, że pod każdym z budynków powstanie hala garażowa, w której znajdą się również komórki lokatorskie. Dodatkowo klienci posiadający samochody elektryczne będą mogli wyposażyć swoje miejsca postojowe w punkt ładowania. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą. Osiedle Literacka skwer to nie tylko nowoczesna architektura i funkcjonalne układy lokali. Deweloper przewidział również sporo udogodnień dla mieszkańców, w tym cichobieżne widny w budynkach trzypiętrowych, które obsługiwać będą również poziom hali garażowej. Same lokale wyposażone będą w wideomofony, światłowody oraz sieć telewizji kablowej, satelitarnej i naziemnej. Warto też dodać, że  inwestycja posiadać będzie system odzysku wód opadowych, co pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacyjnych wspólnoty i odpowiednie nawodnienie zielonych części osiedla. Inwestor nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstanie wielofunkcyjny plac zabaw. 


Powstaje nowe osiedle Literacka Skwer w Poznaniu

 

Czytaj również: Czy inwestycja w nadmorski apartament jest nadal bezpieczną lokatą kapitału?


Położone u zbiegu ulic Literackiej i Dworzeckiego osiedle sąsiadować będzie z niską zabudową wielorodzinną, a także domami jednorodzinnymi lub szeregowcami. Pełna zieleni lokalizacja inwestycji doskonale oddaje walory tej części miasta. W bliskim sąsiedztwie mamy bowiem rozległe kompleksy leśne oraz urokliwe jeziora - Strzeszyńskie i Rusałka. Ponadto przyszli mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do szerokiej oferty handlowo-usługowej, która już istnieje na terenie Strzeszyna.


Źródło: PR4you / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16184 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >