Prawo – lista artykułów

Prace, których nie wolno wykonywać jednoosobowo

Ustawa – Kodeks Pracy¹ (art.225 § 1) zobowiązuje pracodawców do tego, aby zapewnili wykonywanie przez co najmniej dwie osoby prac, przy których istnieje możliwość wystąpienia szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego. Jednocześnie zobowiązuje Ministra Pracy i Polityki Socjalnej (art. 225 § 2) do wydania, w porozumieniu z ministrem zdrowia i opieki społecznej rozporządzenia, określającego rodzaje takich prac.

Zapłacimy za nieuczciwych bankrutów?

Upadłość konsumencka, nad którą w Polsce toczy się właśnie zażarta dyskusja, zbiera obfite plony w Wielkiej Brytanii, gdzie od dawna jest na porządku dziennym. Tamtejsze banki coraz dotkliwiej odczuwają wzrost liczby klientów wnioskujących o ogłoszenie bankructwa. Największe z nich już zapowiedziały, że w związku z coraz większymi stratami, wprowadzą opłaty za dotychczas bezpłatne usługi!

Postępowanie wierzyciela i dłużnika po ogłoszeniu upadłości

Nieobcy jest obraz dłużnika - nieuczciwego, chcącego za wszelką cenę uniknąć odpowiedzialności prawnej za swoje zobowiązania. Raport podpowiada co zrobić, aby odzyskać należne pieniądze, jak skutecznie przeprowadzić windykację długów, czy też jak postępować w przypadku ogłoszenia upadłości przez dłużnika.

Nadeszły zmiany prawne dotyczące ogródków działkowych

Ministerstwo Transportu i Budownictwa informuje na swojej stronie, że nastąpiła zmiana stanu prawnego ogródków działkowych. Zgodnie z obowiązującym prawem nadzór nad działalnością Polskiego Związku Działkowców sprawuje minister właściwy do spraw środowiska.


Stron: 112 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  110 111 112

Czytaj też…

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 16323 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 202

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >