Realizacja nowego budynku we Wrocławiu

Realizacja nowego budynku we Wrocławiu

Realizacja nowego budynku, który będzie włączony w istniejącą już zabudowę, czy renowacja bądź rewitalizacja „żyjącego” w mieście budynku jest zazwyczaj trudniejsza niż budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego lub biurowca.

Wymaga zaangażowania większych środków finansowych oraz bardziej twórczej pracy architektów i wykonawców. Deweloperzy, którzy decydują się na rozpoczęcie takich przedsięwzięć muszą pamiętać by zawsze starać się odnaleźć wspólny mianownik pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Dobrym przykładem są Promenady Wrocławskie, które po zakończeniu budowy będą nową dzielnicą Wrocławia, składająca się z dziewięciu kwartałów zabudowy miejskiej o funkcjach mieszkalnych, handlowych, usługowych, biurowych i hotelowych. Tworząc projekt jako budulec wybraliśmy cegłę, która będzie nawiązywać do przemysłowego charakteru dawnych Zakładów Taboru Kolejowego, na terenie których powstaje zabudowa. Przedsięwzięcie to będzie unikatowe w skali Polski ze względu na wpisanie się w tendencje światowej rewitalizacji obszarów poprzemysłowych zlokalizowanych w centrach miast lub w ich pobliżu.

 

 

Już na etapie projektowania zadbaliśmy by szczegóły architektoniczne odróżniały budynki od nowoczesnej architektury, czyli odnosiły się do genezy otoczenia. W części mieszkalnej Promenad Wrocławskich przewidzieliśmy ławki w kształcie wózków, wykorzystywanych w kolejnictwie, by lokatorzy osiedla nie zapomnieli o historii miejsca, które będą zamieszkiwać. Wrocław to miasto, w którym nowoczesne budynki zostały wyjątkowo umiejętnie wkomponowane w obecną tkankę miejską dzięki współpracy między architektami a deweloperami. Innymi ciekawymi przykładami włączenia nowych struktur w zabudowę miejską jest gmach Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, wybudowany w 2003 roku - wielokrotnie nagradzany w konkursach architektonicznych i budowniczych oraz Dom Handlowy Renoma - największy dom towarowy we Wrocławiu, położony przy ulicy Świdnickiej. Obok zachowania głównego układu struktury wewnętrznej, architekci pracujący przy projekcie skupili się na pieczołowitym odrestaurowaniu oryginalnego wyglądu zewnętrznej elewacji z reprezentacyjnym wejściem głównym oraz charakterystycznymi detalami. Mam nadzieję być świadkiem kolejnych ciekawych projektów we Wrocławiu i wierzę, że realizowane przez reprezentowaną przeze mnie spółkę Vantage Development - Promenady Wrocławskie również przyczynią się doożywienia architektury miasta.

 

 

Komentarz: Roman M. Meysner, członek zarządu Vantage Development

 

Źródło: KostrzewaPR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >