Rynek inwestycyjny w Trójmieście - gdzie najczęściej kupujemy mieszkanie pod inwestycje?

Rynek inwestycyjny w Trójmieście - gdzie najczęściej kupujemy mieszkanie pod inwestycje?

Zakup mieszkania na wynajem to jedna z najpopularniejszych form inwestycji średniej wielkości oszczędności w Polsce. Dzieje się tak nie bez powodu - mieszkania rzadko kiedy tracą na wartości, a dodatkowo zawsze możemy przeznaczyć je później dla dzieci, gdy już dorosną. W jakich miejscach warto kupować nieruchomości które później będziemy chcieli wynająć? O czym warto pamiętać, aby uczynić naszą ofertę możliwie jak najbardziej atrakcyjną? Czytaj dalej

 

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie na wynajem?

W miarę gromadzenia kapitału z własnej pracy coraz częściej zaczynamy zastanawiać się, jak efektywnie go zainwestować. Wszyscy raczej możemy zgodzić się ze stwierdzeniem, że trzymanie większej kwoty w banku na lokacie mija się z celem, a często wręcz można na niej stracić, jeżeli wliczymy wskaźniki inflacji i podatek Belki. Nic więc dziwnego że wiele osób posiadających średniej wielkości oszczędności decyduje się na zakup nieruchomości celem późniejszego wynajmu. Taka inwestycja ma dwa plusy: z jednej strony możemy co miesiąc zyskiwać na wynajmie, a z drugiej mamy zapasowe mieszkanie, które zawsze można sprzedać lub przekazać komuś z rodziny w razie potrzeby. Dodatkowo jeżeli jest ono ładnie wykończone i w dobrej lokalizacji, nawet obecny kryzys wynikający z mniejszej ilości najemców na rynku nie będzie nam taki straszny.

 

W jakich miejscach kupować mieszkania na wynajem?

Jeżeli chcemy zawsze mieć kogoś chętnego na wynajem, warto inwestować w dobre lokalizacje. Nieruchomość która jest świetnie skomunikowana, posiada własny parking i dobrze zagospodarowaną okolicę z wieloma sklepami i usługami zawsze będzie chętniej i szybciej wynajmowana, niż podobnej wielkości i standardu mieszkanie ulokowane w gorszej dzielnicy czy z bardziej kłopotliwym dojazdem. Dlatego warto jest celować w centralne dzielnice miasta oraz ich najbliższe sąsiadujące. Oczywiście największą szansę na długoterminowy wynajem w dobrej cenie mamy w większych miastach, jak Warszawa, Trójmiasto czy Kraków. Dodatkowo wszędzie tam, gdzie znajdują się duże ośrodki uniwersyteckie również mamy większy rynek osób chętnych wynająć coś w dobrej lokalizacji. Powinniśmy jednak równie mocno zadbać o sam wygląd lokalu, ponieważ wraz z wyższą ceną wynajmu idą w parze również wyższe oczekiwania potencjalnych chętnych co do standardu. Nie musimy oczywiście od razu wykładać podłogi marmurem, ale "standard ala PRL" sprawi że nasza oferta straci na atrakcyjności.

 

Czytaj również: Kupno mieszkania nadal jest pewną lokatą kapitału

 

Rynek inwestycyjny w Trójmieście - gdzie najczęściej kupujemy mieszkanie pod inwestycje?

 

Jakie są najbardziej atrakcyjne dzielnice Trójmiasta, w których warto poszukać mieszkania na wynajem?

Wybór dzielnic warto jest opierać o różnego rodzaju badania. Przykładowo dla Trójmiasta, na podstawie ankiety wykonanej przez jeden z portali ogłoszeń dla nieruchomości wynikło, że większość ankietowanych najbardziej zadowolona była z dzielnic Przymorze Małe, Zaspa Rozstaje oraz Oliwa. Ta ostatnia zyskała duży plus w kategoriach "zadbana okolica" oraz "przyjaźni sąsiedzi". Mieszkania w Trójmieście na obido.pl dostępne są w różnych miejscach, więc zanim zdecydujemy się na konkretne warto jest poszukać podobnych sprawozdań dla interesujących nas lokalizacji. Wybierając powinniśmy wziąć także pod uwagę to, jak duża odległość dzieli nas od wynajmowanego lokalu - niektórzy inwestorzy wolą mieć wszystkie mieszkania na tyle blisko, by w razie sytuacji awaryjnej móc szybko pojawić się na miejscu.

 

Czytaj również: W jakiej dzielnicy Gdyni kupić mieszkanie?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16109 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >