Strefa PROGRESS - rozpoczyna się kolejny projekt mieszkaniowy w Łodzi

Strefa PROGRESS - rozpoczyna się kolejny projekt mieszkaniowy w Łodzi

OKAM Capital otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego Strefa PROGRESS. Inwestycja z 276 mieszkaniami, a także lokalami usługowymi będzie sąsiadowała z innym projektem firmy tj. Strefą Piotrkowska 217. Jej przyszli mieszkańcy będą zatem mogli korzystać z tego wyjątkowego kulturowo-rozrywkowego miejsca stworzonego w bezpośrednim sąsiedztwie przez OKAM. Budowa Strefy PROGRESS ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć w IV kwartale 2023 r. To pierwsza inwestycja mieszkaniowa OKAM w Łodzi. Czytaj dalej

 

-        Cieszymy się, że realizacja naszej kolejnej łódzkiej inwestycji, ale pierwszej czysto mieszkaniowej, może zostać już rozpoczęta. Strefa PROGRESS będzie zlokalizowana przy jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych przez mieszkańców kulturowo-rozrywkowych miejsc na mapie Łodzi tj. Strefie Piotrkowska 217, i będzie stanowić jej uzupełnienie. Nowa inwestycja dedykowana jest osobom żyjącym z pasją, które chcą w pełni korzystać z życia w sercu miasta i z oferowanych przez nie możliwości. Prace nad powstaniem kompleksu mieszkaniowego planujemy rozpocząć niezwłocznie, jeszcze w tym kwartale - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM.

 

Strefa PROGRESS w Łodzi z prawomocnym pozwoleniem  na budowę

 

Czytaj również: Obsługa techniczna nieruchomości — czym jest i czy warto ją zlecić?

 

W ramach inwestycji powstanie 276 mieszkań od 25 do 140 mkw, liczących od 1 do 5 pokoi. Mieszkania wraz z kilkoma lokalami użytkowymi mieścić się będą w czterech budynkach, zlokalizowanych przy al. Kościuszki 132. Inwestycja posiadać będzie także parking podziemny. Projekt, w ramach rewitalizacji, zakłada uwzględnienie przebudowy fragmentów historycznych budynków, które znajdują się na tym terenie. W przeszłości działała tu odlewnia żelaza Józefa Johna, który był prekursorem łódzkiego przemysłu metalowego.

 

Strefę PROGRESS charakteryzować będzie wyjątkowe położenie w centrum stolicy województwa łódzkiego, w sąsiedztwie zagłębia restauracji, kawiarni i wydarzeń artystycznych lubianego przez mieszkańców miasta i przyjezdnych. Przestrzeń pomiędzy poszczególnymi budynkami kompleksu mieszkalnego ma ponadto stać się strefą relaksu z wewnętrznym ogrodem z małą architekturą. Na terenie Strefy PROGRESS do dyspozycji lokatorów mają znaleźć się m.in. wypożyczalnia rowerów, elektrycznych pojazdów i hulajnóg, siłownia/co-working, ładowarki do pojazdów elektrycznych czy gniazda do ładowania urządzeń mobilnych wmontowane w ławki na dziedzińcu.

 

Strefa PROGRESS w Łodzi z prawomocnym pozwoleniem  na budowę

 

 Czytaj również: Gdzie można obecnie kupić mieszkanie od dewelopera przy parku, lesie lub nad wodą?

 

W przedsprzedaży zakupiono już ok. 30% mieszkań. Zakończenie projektu planowane jest na IV kwartał 2023 r.


To kolejna inwestycja OKAM w Łodzi. Firma postawiła budynek biurowy ŁÓDŹ.WORK, którym obecnie zarządza - na terenie dawnej fabryki Teodora Meyerhoffa. Innym projektem jest wspomniana Strefa Piotrkowska 217.

Źródło: Touch.PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >