Ubezpieczenia – lista artykułów

Ubezpieczenie domu na czas urlopu – miniprzewodnik

Kiedy my wypoczywamy podczas urlopu, ryzyko wystąpienia szkód w naszych domach wzrasta. Sprawdzoną metodą zabezpieczenia się przed ich skutkami jest wykup polisy ubezpieczeniowej.

Jak ustrzec się oszutów wynajmując mieszkanie?

Wrzesień jest zwykle gorącym okresem na rynku wynajmu. Całe rzesze studentów poszukują na ostatnią chwilę mieszkań na nowy rok akademicki i właśnie wtedy wiele jest przypadków oszustw. Przygotowaliśmy zestawienie trzech z nich, na które trzeba szczególnie uważać poszukując mieszkania.

Jak zgłosić szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego?

Tylko podczas jednego z sierpniowych weekendów intensywne burze i nawałnice spowodowały, że straż pożarna interweniowała w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim aż 10 tys. razy. Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 480 tys. gospodarstw zostało bez prądu. Z danych Ministerstwa Rolnictwa wynika, że zniszczonych zostało 6,5 tys. gospodarstw, a straty objęły obszar nawet 32 tys. ha. Jeśli jesteście jednymi z poszkodowanych, podpowiadamy jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, jak zabezpieczyć mienie i udokumentować wydatki, kiedy można rozpocząć prace naprawcze?

Jak działa domowe Assistance?

Rynek mieszkaniowy w Polsce od wielu lat dynamicznie się rozwija. Według danych GUS, w pierwszym półroczu 2017 roku oddano do użytkowania ponad 78 tys. mieszkań. Wydano również pozwolenia lub dokonano zgłoszenia na budowę ponad 13 tys. mieszkań, tj. o 33 proc. więcej niż 2016 r. Budujemy też coraz więcej domów. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na produkty ubezpieczeniowe chroniące nasze nieruchomości. Jednym z nich jest domowe Assistance, czyli usługa dodawana (często w pakiecie) do polis ubezpieczeniowych. Kiedy i w jakim zakresie możemy liczyć na pomoc w ramach Assistance? Co zrobić gdy dojdzie do zalania, awarii instalacji grzewczej lub pęknięcia rury? Jakie są koszty napraw hydraulicznych?

Czy warto ubezpieczyć się na wakacje?

Odpoczynek na żaglach, spływ kajakowy, wypad na rower lub krótki urlop w kraju lub za granicą – możliwości jest wiele. Niestety podczas wakacyjnych szaleństw wszystko może się wydarzyć, dlatego warto kupić polisę nawet na krótki wyjazd. Jak wybrać ubezpieczenie NNW i dlaczego OC w życiu prywatnym może uratować naszą kieszeń?

Co decyduje o jakości polisy mieszkaniowej?

Każdy produkt polisowy jest skonstruowany w ten sposób, aby ubezpieczony, oprócz gwarantowanej ochrony podstawowej, miał możliwość dokupienia rozszerzeń, które co prawda nieznacznie podnoszą wysokość składki, ale ich głównym zadaniem jest dostosowanie oferty do oczekiwań kupującego.

Wynajmujesz mieszkanie? Zadbaj o polisę

Statystyki wyraźnie pokazują, że w Polsce występuje deficyt nowych mieszkań. W związku z tym lokatorzy decydują się na wynajem, szczególnie gdy nie spełniają wymogów kredytowych narzuconych przez bank udzielający takiej pożyczki. Ale i w wynajmowanym mieszkaniu warto pamiętać o ubezpieczeniu.

Brak przeglądu technicznego budynku - najczęstsza przyczyna odmowy wypłacenia odszkodowania.

Obowiązek systematycznego przeprowadzania przeglądu stanu technicznego budynków nakłada na gospodarza nie tylko prawo, ale i ubezpieczyciel. Brak dokumentów poświadczających wykonanie tych czynności może, w razie wystąpienia szkody, skutkować niewypłaceniem odszkodowania.

Zakładając indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego, mamy jeszcze szansę na obniżenie podatku za 2016 r.

Jak wynika z prognoz ekspertów, do 2050 r. przeciętny poziom emerytury może wynieść 37% ostatniej otrzymanej pensji[1]. O gromadzeniu odpowiedniego kapitału na przyszłość warto pomyśleć już teraz. A przy okazji wykorzystać zachęty podatkowe, przede wszystkim co roku odpisywać ulgę w PIT za wpłatę na IKZE. By móc to zrobić w 2017 roku, powinniśmy dokonać wpłat jeszcze w grudniu. Dzięki temu przy rozliczaniu podatku za bieżący rok możemy odzyskać nawet 1557 zł. Gra o przyszłość warta świeczki?

Jak skutecznie zabezpieczyć domek letniskowy w okresie zimowym?

Sezon urlopowy na dobre już za nami – nadeszła jesień. Dni są coraz krótsze, a noce zimniejsze. Wielbiciele odpoczynku na świeżym powietrzu powoli opuszczają swoje domki letniskowe. Zanim jednak na dobre wrócą do miasta, powinni dokładnie zadbać o letnią rezydencję, żeby za rok ponownie móc cieszyć się w niej urokami lata. Warto zająć się tym jak najszybciej, gdy pogoda jest jeszcze stosunkowo sprzyjająca.


Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18505 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >