Ubezpieczenia – lista artykułów

Zawirowania pogody z ostatnich lat zwiększyły zainteresowanie polisami ubezpieczeniowymi wśród Polaków

Zjawiska pogodowe mogą wyrządzić spore szkody w mieszkaniach, domach czy na posesjach. Burze, gwałtowne ulewy, huragany – których szczyt przypada zwykle na wiosnę i lato – nawiedzają Polskę coraz częściej, co oznacza także większe szkody katastroficzne, często liczone w setkach tysięcy złotych. – W ubiegłym roku największa szkoda katastroficzna wynosiła blisko milion złotych – mówi Andrzej Paduszyński z Compensy. Nic dziwnego, że nieruchomości w Polsce są coraz częściej ubezpieczane. Odpowiednio dobrana polisa i suma ubezpieczenia pozwoli naprawić szkody, ale zadziała także w przypadku np. kradzieży mienia czy zalania sąsiada z dołu.

Używasz samochodu do transportu narzędzi remontowych? Wybierz najlepsze ubezpieczenie OC

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC dla samochodu używanego do transportu narzędzi remontowych? Na rynku dostępnych jest niezwykle wiele ofert dla kierowców tego typu pojazdów, często jednak są one niebywale drogie i niedostosowane do potrzeb przedsiębiorcy.

Ubezpieczenie domu – od czego warto się ubezpieczyć?

Ceny nieruchomości w Polsce w ostatnich latach dynamicznie rosną. Posiadanie własnego domu staje się inwestycją coraz kosztowniejszą. Polacy decydują się jednak na taką inwestycję. Sprzyjają temu rosnące wynagrodzenia, rekordowo tanie kredyty i sama pandemia, podczas której jeszcze bardziej doceniliśmy fakt posiadania własnej nieruchomości, a w tym podwórka. Mając ją, powinno się obowiązkowo kupić ubezpieczenie domu. Od czego warto się ubezpieczyć?

Niezbędne ubezpieczenie dla firmy budowlanej

Coraz częstszym kryterium przy wyborze firmy wykonującej prace remontowo budowlane jest posiadanie przez wykonawcę ubezpieczenia OC. Co więcej polisa jest niezbędna, gdy startujemy w przetargach. Odpowiadamy o jakie niezbędne minimum powinna zadbać firma w kwestii podstawowych standardów.

Czy warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

Aby podnieść komfort korzystania z energii słonecznej i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, Vosti - jedna z najszybciej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce, wprowadza dla swoich klientów do oferty ubezpieczenie „Fotocasco”. Oferta powstała we współpracy z firmą ubezpieczeniową UNIQA i zakłada dwuletnią ochronę instalacji m.in. przed awariami, kradzieżami czy wypadkami losowymi.

O co warto spytać agenta, zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie mieszkania?

„Wypadki chodzą po ludziach”, jak twierdzi znane powiedzenie. Bardzo często jednak niefortunne sytuacje przydarzają się rzeczom, które posiadamy, takim jak samochody czy nieruchomości. Aby ochronić się przed skutkami zniszczenia mieszkania, warto pomyśleć o solidnym ubezpieczeniu. Nad czym trzeba się zastanowić przed jego zakupem i o co zapytać agenta?

Jak zabezpieczyć domek na działce rekreacyjnej przed zimą?

Mały, bezpieczny kawałek nieba ze ślicznym domkiem i rzędami pięknych kwiatów – w ostatnich miesiącach powrócił trend szukania własnej, miejskiej działki. Zapomniane i dawniej kultowe ogródki działkowe stają się coraz bardziej popularne. Jak wynika z badań, aż 67% mieszkańców miast jest zainteresowanych zakupem działki.

Ubezpieczenie prac budowlano-montażowych - od czego chroni?

Działalność firm budowlanych, zajmujących się między innymi wznoszeniem budynków oraz montażem konstrukcji, obarczona jest szeroką grupą ryzyka. W związku z powyższym niezwykle ważne jest, aby każda działalność tego typu była chroniona odpowiednio dobraną polisą ubezpieczeniową. Co tak naprawdę jest przedmiotem takiej ochrony i jaki jej zakres oferuje ubezpieczenie prac budowlano-montażowych?

Na czym polega ubezpieczenie domu w budowie?

Budowa domu to inwestycja, która wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego inwestorzy nie mogą pozwolić sobie na to, aby jakieś nieprzewidziane zdarzenie losowe wpłynęło negatywnie na postęp prac budowlanych. W takim przypadku warto wykupić ubezpieczenie domu w budowie. Sprawdź, na czym to polega.

Co warto wiedzieć o ubezpieczaniach turystycznych i dodatkowych zabezpieczaniach na wakacje

680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >