Ubezpieczenia – lista artykułów

Ubezpieczenie domu – od czego warto się ubezpieczyć?

Ceny nieruchomości w Polsce w ostatnich latach dynamicznie rosną. Posiadanie własnego domu staje się inwestycją coraz kosztowniejszą. Polacy decydują się jednak na taką inwestycję. Sprzyjają temu rosnące wynagrodzenia, rekordowo tanie kredyty i sama pandemia, podczas której jeszcze bardziej doceniliśmy fakt posiadania własnej nieruchomości, a w tym podwórka. Mając ją, powinno się obowiązkowo kupić ubezpieczenie domu. Od czego warto się ubezpieczyć?

Niezbędne ubezpieczenie dla firmy budowlanej

Coraz częstszym kryterium przy wyborze firmy wykonującej prace remontowo budowlane jest posiadanie przez wykonawcę ubezpieczenia OC. Co więcej polisa jest niezbędna, gdy startujemy w przetargach. Odpowiadamy o jakie niezbędne minimum powinna zadbać firma w kwestii podstawowych standardów.

Czy warto ubezpieczyć panele fotowoltaiczne?

Aby podnieść komfort korzystania z energii słonecznej i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, Vosti - jedna z najszybciej rozwijających się firm fotowoltaicznych w Polsce, wprowadza dla swoich klientów do oferty ubezpieczenie „Fotocasco”. Oferta powstała we współpracy z firmą ubezpieczeniową UNIQA i zakłada dwuletnią ochronę instalacji m.in. przed awariami, kradzieżami czy wypadkami losowymi.

O co warto spytać agenta, zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie mieszkania?

„Wypadki chodzą po ludziach”, jak twierdzi znane powiedzenie. Bardzo często jednak niefortunne sytuacje przydarzają się rzeczom, które posiadamy, takim jak samochody czy nieruchomości. Aby ochronić się przed skutkami zniszczenia mieszkania, warto pomyśleć o solidnym ubezpieczeniu. Nad czym trzeba się zastanowić przed jego zakupem i o co zapytać agenta?

Jak zabezpieczyć domek na działce rekreacyjnej przed zimą?

Mały, bezpieczny kawałek nieba ze ślicznym domkiem i rzędami pięknych kwiatów – w ostatnich miesiącach powrócił trend szukania własnej, miejskiej działki. Zapomniane i dawniej kultowe ogródki działkowe stają się coraz bardziej popularne. Jak wynika z badań, aż 67% mieszkańców miast jest zainteresowanych zakupem działki.

Ubezpieczenie prac budowlano-montażowych - od czego chroni?

Działalność firm budowlanych, zajmujących się między innymi wznoszeniem budynków oraz montażem konstrukcji, obarczona jest szeroką grupą ryzyka. W związku z powyższym niezwykle ważne jest, aby każda działalność tego typu była chroniona odpowiednio dobraną polisą ubezpieczeniową. Co tak naprawdę jest przedmiotem takiej ochrony i jaki jej zakres oferuje ubezpieczenie prac budowlano-montażowych?

Na czym polega ubezpieczenie domu w budowie?

Budowa domu to inwestycja, która wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego inwestorzy nie mogą pozwolić sobie na to, aby jakieś nieprzewidziane zdarzenie losowe wpłynęło negatywnie na postęp prac budowlanych. W takim przypadku warto wykupić ubezpieczenie domu w budowie. Sprawdź, na czym to polega.

Co warto wiedzieć o ubezpieczaniach turystycznych i dodatkowych zabezpieczaniach na wakacje

680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie mienia - co obejmuje i od czego zależy wysokość składki?

Ubezpieczenie mienia to polisa, która obejmuje przedmioty ruchome, częściowo ruchome oraz nieruchome. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenia majątkowe zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Wysokość składki przy tego rodzaju polisie zależy m.in. od czasu trwania umowy ubezpieczeniowej, przedmiotu umowy i sumy ubezpieczenia. Ubezpieczenie mienia obejmuje m.in. mieszkania, domy i przedmioty codziennego użytku. Od jakich czynników zależy wysokość składki ubezpieczenia mienia?

Awarie hydrauliczne najczęściej zgłaszane w domowym assistance

Analiza została przeprowadzona na podstawie interwencji serwisantów w ramach domowego assistance, zorganizowanych przez Compensę od 1 grudnia 2018 do końca kwietnia 2019 roku. W ramach usługi ubezpieczyciel zapewnia swojemu klientowi organizację i pokrycie kosztów pomocy w określonych sytuacjach, m.in. w związku z awariami w domu.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17004 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >