Ubezpieczenia – lista artykułów

O co warto spytać agenta, zanim zdecydujemy się na ubezpieczenie mieszkania?

„Wypadki chodzą po ludziach”, jak twierdzi znane powiedzenie. Bardzo często jednak niefortunne sytuacje przydarzają się rzeczom, które posiadamy, takim jak samochody czy nieruchomości. Aby ochronić się przed skutkami zniszczenia mieszkania, warto pomyśleć o solidnym ubezpieczeniu. Nad czym trzeba się zastanowić przed jego zakupem i o co zapytać agenta?

Jak zabezpieczyć domek na działce rekreacyjnej przed zimą?

Mały, bezpieczny kawałek nieba ze ślicznym domkiem i rzędami pięknych kwiatów – w ostatnich miesiącach powrócił trend szukania własnej, miejskiej działki. Zapomniane i dawniej kultowe ogródki działkowe stają się coraz bardziej popularne. Jak wynika z badań, aż 67% mieszkańców miast jest zainteresowanych zakupem działki.

Ubezpieczenie prac budowlano-montażowych - od czego chroni?

Działalność firm budowlanych, zajmujących się między innymi wznoszeniem budynków oraz montażem konstrukcji, obarczona jest szeroką grupą ryzyka. W związku z powyższym niezwykle ważne jest, aby każda działalność tego typu była chroniona odpowiednio dobraną polisą ubezpieczeniową. Co tak naprawdę jest przedmiotem takiej ochrony i jaki jej zakres oferuje ubezpieczenie prac budowlano-montażowych?

Na czym polega ubezpieczenie domu w budowie?

Budowa domu to inwestycja, która wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego inwestorzy nie mogą pozwolić sobie na to, aby jakieś nieprzewidziane zdarzenie losowe wpłynęło negatywnie na postęp prac budowlanych. W takim przypadku warto wykupić ubezpieczenie domu w budowie. Sprawdź, na czym to polega.

Co warto wiedzieć o ubezpieczaniach turystycznych i dodatkowych zabezpieczaniach na wakacje

680 tys. zł – tyle zapłaciłby pewien Polak za koszty leczenia za granicą podczas letniego wyjazdu. Mężczyzna przebywający na wakacjach na Majorce wymagał nagłej hospitalizacji i przeprowadzenia dwóch operacji ratujących mu życie. Gdyby nie fakt, że pacjent był ubezpieczony, jego urlop byłby najdroższą wyprawą w jego życiu i obciążeniem finansowym na wiele lat. Na szczęście, coraz częściej decydujemy się za zakup ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie mienia - co obejmuje i od czego zależy wysokość składki?

Ubezpieczenie mienia to polisa, która obejmuje przedmioty ruchome, częściowo ruchome oraz nieruchome. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują ubezpieczenia majątkowe zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Wysokość składki przy tego rodzaju polisie zależy m.in. od czasu trwania umowy ubezpieczeniowej, przedmiotu umowy i sumy ubezpieczenia. Ubezpieczenie mienia obejmuje m.in. mieszkania, domy i przedmioty codziennego użytku. Od jakich czynników zależy wysokość składki ubezpieczenia mienia?

Awarie hydrauliczne najczęściej zgłaszane w domowym assistance

Analiza została przeprowadzona na podstawie interwencji serwisantów w ramach domowego assistance, zorganizowanych przez Compensę od 1 grudnia 2018 do końca kwietnia 2019 roku. W ramach usługi ubezpieczyciel zapewnia swojemu klientowi organizację i pokrycie kosztów pomocy w określonych sytuacjach, m.in. w związku z awariami w domu.

Ubezpieczenie domu na czas urlopu – miniprzewodnik

Kiedy my wypoczywamy podczas urlopu, ryzyko wystąpienia szkód w naszych domach wzrasta. Sprawdzoną metodą zabezpieczenia się przed ich skutkami jest wykup polisy ubezpieczeniowej.

Jak ustrzec się oszutów wynajmując mieszkanie?

Wrzesień jest zwykle gorącym okresem na rynku wynajmu. Całe rzesze studentów poszukują na ostatnią chwilę mieszkań na nowy rok akademicki i właśnie wtedy wiele jest przypadków oszustw. Przygotowaliśmy zestawienie trzech z nich, na które trzeba szczególnie uważać poszukując mieszkania.

Jak zgłosić szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego?

Tylko podczas jednego z sierpniowych weekendów intensywne burze i nawałnice spowodowały, że straż pożarna interweniowała w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim aż 10 tys. razy. Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 480 tys. gospodarstw zostało bez prądu. Z danych Ministerstwa Rolnictwa wynika, że zniszczonych zostało 6,5 tys. gospodarstw, a straty objęły obszar nawet 32 tys. ha. Jeśli jesteście jednymi z poszkodowanych, podpowiadamy jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, jak zabezpieczyć mienie i udokumentować wydatki, kiedy można rozpocząć prace naprawcze?


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16486 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >