Warszawski Henryków jest już podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej

Warszawski Henryków jest już podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej

Firma YIT, przy współpracy z Veolia Energia Warszawa, wybudowała 864 metry rurociągu ciepłowniczego na odcinku od ul. Mehoffera 72/74 do ul. Klasyków 10 w Warszawie. Dzięki temu do miejskiej sieci ciepłowniczej zostało już podłączone osiedle Aroma Park. Dodatkowo z ciepła systemowego będą mogli skorzystać również mieszkańcy i pracownicy innych obiektów wielorodzinnych i wielkokubaturowych na terenie Henrykowa. Przejście na ogrzewanie miejskie pozwoli ograniczyć tzw. niską emisję oraz emisję CO2 do atmosfery, co przyczyni się do znacznej poprawy jakości powietrza na Białołęce. Czytaj dalej

 

W obecnej strategii neutralności emisyjnej YIT Corporation wyznaczyła sobie cel redukcji emisji CO2 o 50% do 2030 roku. Dzięki rozbudowie miejskiej sieci ciepłowniczej w Warszawie, w praktyce realizujemy założenie „myśl globalnie, działaj lokalnie” – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. – Po dokończeniu tej inwestycji mieszkańcy Henrykowa będą mogli zamienić własne kotłownie na bardziej ekologiczne ciepło miejskie. Cieszymy się, że możemy w ten sposób przysłużyć się lokalnej społeczności, ograniczając jednocześnie emisję szkodliwych substancji w Warszawie – dodaje Tomasz Konarski.


Warszawski Henryków jest już podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej

 

Korzystanie z ciepła systemowego zapewnia przede wszystkim stabilne i bezpieczne dostawy ciepła przez cały rok i przyczynia się do redukcji tzw. niskiej emisji, czyli zanieczyszczeń powietrza utrzymujących się na wysokości mniejszej niż 40 metrów. W Warszawie ciepło systemowe powstaje w kogeneracji – bardzo efektywnym procesie, w którym równocześnie produkowane jest ciepło i energia elektryczna. Dzięki takiemu wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej możemy ograniczyć spalane paliwa aż o 30% w stosunku do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej rozłączenie, co przekłada się na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery podkreśla Rafał Utecht, dyrektor Biura Rozwoju Rynku, Veolia Energia Warszawa S.A.

 

Warszawski Henryków jest już podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej

 

Czytaj również: Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia w atrakcyjnej cenie?

 

Z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wynika, że przyczyną niskiej emisji jest nieefektywne spalanie paliw, a często także śmieci w indywidualnych piecach i lokalnych kotłowniach – tutaj powstają głównie bezno(a)piren (86% całkowitej emisji tego związku) oraz pyły PM10 i PM2,5 (niemal 50% całkowitej emisji każdego z nich). Instytut Certyfikacji Emisji Budynków podaje, że zastępując piece węglowe ciepłem systemowym, można ograniczyć emisję pyłów zawieszonych ponad 65-krotnie, a benzo(a)pirenu prawie 150-krotnie.

 

Warszawski Henryków jest już podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej

 

Czytaj również: W Rumii powstaje osiedle Locus w pobliżu malowniczych lasów i nadmorskich plaż


Odcinek rurociągu ciepłowniczego wybudowany przez YIT ma średnicę 150 milimetrów i biegnie od Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego, znajdującego się przy ul. Mehoffera 72/74, wzdłuż ulic Modlińskiej, Geograficznej i Stągiewnej do osiedla Aroma Park, przy ul. Klasyków 10. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy YIT a Veolia Energia Warszawa, w najbliższych miesiącach Veolia Energia Warszawa odkupi zrealizowaną przez YIT sieć ciepłowniczą. Wówczas możliwy będzie jej dalszy rozwój w kierunku ulic Krokwi oraz Dziatwy oraz podłączenie do niej innych obiektów wielorodzinnych i wielkokubaturowych w tym rejonie. Wszystkie informacje dotyczące szczegółów procesu przyłączenia dostępne są na stronie internetowej www.energiadlawarszawy.pl.

 

Warszawski Henryków jest już podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej

Źródło: OneMulti / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16278 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >