Wzrasta wartość kredytów hipotecznych

Wzrasta wartość kredytów hipotecznych

Jak wynika z danych Związku Firm Doradztwa Finansowego wartość kredytów hipotecznych udzielonych przez doradców 11 firm ZFDF (bez Open Finance) wyniosła w 2010 roku 6,33 mld PLN – prawie o połowę więcej niż rok wcześniej. Razem z dwoma nowymi członkami było to 8,72 mld PLN.

 

Natomiast wartość produktów inwestycyjnych sprzedanych za pośrednictwem firm zrzeszonych w ZFDF, wraz z Home Broker i Powszechnym Domem Kredytowym S.A. wyniosła 236,16 mln PLN.Dobra sytuacja w hipotekach

Wyniki sprzedażowe członków Związku Firm Doradztwa Finansowego (bez Open Finance ) pokazują, że rok 2010 na rynku kredytów hipotecznych można uznać za niezwykle udany. Wartość kredytów udzielonych za ich pośrednictwem sięgnęła na koniec ubiegłego roku 6,33 mld PLN, czyli o prawie 49% więcej niż rok wcześniej (4,25 mld PLN). Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę także nowych członków ZFDF – Home Broker i Powszechny Dom Kredytowy S.A. (dawniej Fiolet Powszechny Dom Kredytowy S.A.) – to doradcy udzielili kredytów o łącznej wartości 8,72 mld PLN. Przez cały rok 2010 można było zauważyć tendencję wzrostową – do czerwca rynek się rozpędzał, a najwięcej kredytów udzielono w ciągu dwóch ostatnich kwartałów.  

 

Wyniki sprzedażowe ZFDF po trzech kwartałach 2010 rokuJacek Dziadak, członek Zarządu Związku Firm Doradztwa Finansowego, Dom Kredytowy Notus -  "W roku 2010 byliśmy świadkami stabilizacji na rynku kredytów hipotecznych. Nie mamy do czynienia z większymi wahaniami, czy zaskakującymi zmianami ze strony instytucji kredytujących. Banki odeszły od ograniczania dostępności kredytów, ich polityka kredytowa jest bardziej liberalna, głównie jeśli chodzi o aspekt cenowy".  
Tabela 1: Wartość kredytów hipotecznych udzielonych za pośrednictwem firm zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego w 2010 roku (w mln PLN).

 

Stabilizacja w inwestycjach

W 2010 roku klienci nabyli za pośrednictwem 11 firm zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego produkty inwestycyjne o wartości 181,17 mln PLN. Razem z nowymi członkami (Home Broker i Powszechnym Domem Kredytowym S.A.) było to 236,16 mln PLN.Tabela 2: Wartość produktów inwestycyjnych sprzedanych za pośrednictwem członków Związku Firm Doradztwa Finansowego w 2010 roku (w mln PLN).

 

Krzysztof Barembruch, Prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego, A-Z Finanse - "W 2010 roku firmy zrzeszone w ZFDF wykazały się wynikami lepszymi od oczekiwań . Zarówno w kredytach hipotecznych, jak i produktach inwestycyjnych wzrósł udział firm doradztwa finansowego w całym rynku usług finansowych. Jestem przekonany, iż także rok 2011 będzie dla firm ZFDF okresem wzrostu oraz dalszego podnoszenia jakości świadczonych usług i stopniowego ewoluowania w kierunku kompleksowej obsługi klientów. Szczególnie z dużymi nadziejami patrzymy na planowane zmiany w systemie podatkowym, zachęcające do długoterminowego oszczędzania."

 


Źródło: Żarówka PR i Marketing / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16089 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >