Szkodliwosć miedzi- woda pitna??

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

27 listopada 2006, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy mogę użyć rur miedzianych w instalacji wody pitnej? Słyszałam, że związki chemiczne przedostają się z takich rur do wody? Czy to prawda?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 listopada 2006, 13:52

Rury miedziane są dopuszczone do stosowania w instalacjach wodociągowych. Należy się liczyć z tym, że jony miedzi będą uwalniać się do wody. Do tego- miedź jest podatna na erozję - wymywa się pod wpływem zanieczyszczeń stałych w wodzie, zwłaszcza przy dużych prędkościach przepływu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 stycznia 2007, 22:06

miedz zabija bakterie które rozwijają się podczas przygotowania c.w.u. poniżej temp.50

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lutego 2007, 23:28

Z obecnie dostępnych materiałów - własnie miedź, moim zdaniem, jest najbardziej odpowiednia do zrobienia instalacji wodnej. Jak już wyżej napisano - zabija zarazki, podobnie jak srebro i złoto. Ze względu na te właściwości używano jej do wyrobu naczyń do przechowywania wody.
Zresztą jaką masz alternatywę ? Stal która zarośnie po 5 latach ? A może "plastik" ? Fakt że tani i łatwy do samodzielnego złożenia instalacji. Tyle że pomyśl : ile związków 20lat temu dopuszczonych do obrotu, supernowoczesnych i tanich, dziś uznawanych jest za rakotwórcze ???

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2011, 14:37

Jeżeli chodzi o tradycyjną instalację c.o. z grzejnikami to najodpowiedniejszym wyjściem jest właśnie miedź, ze względu na anty dyfuzyjność, co zapobiega korozji grzejników. Jeżeli chodzi o instalację wodociągową to również miedź jest dużo lepszym rozwiązaniem niż tworzywa sztuczne, głównie ze wzglęfu na wysoką higieniczność, rury miedziane nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia substancji. Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 stycznia 2017, 11:19

Tutaj sobie sprawdzisz parametry wody : http://blog.chelchowski.pl/2017/01/11/parametry-wody-pitnej/ powiem ci że warto się dowiedzieć co i jak.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2017, 20:34

Też się o tym naczytałem i żeby pozbyć się wszystkich wątpliwości, zrobiłem wszystko w plastikach. Wodę mam doprowadzona ze studni i niestety nie jest najlepszej jakości, myślę o zastosowaniu https://sklep.akwa-terma.com.pl/filtry-przemy slowe jakie filtry macie zastosowane u siebie aby oczyścić odpowiednio wodę? W domu będę miał małe dziecko i muszę mieć pewność że woda będzie czysta, oczywiście po uprzednich badaniach.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2017, 09:36

Miedz to najbardziej odpowiedni materiał na tego rodzaju zastosowanie.
Same plusy - działanie bakeriologiczne

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2017, 09:36

Miedz to najbardziej odpowiedni materiał na tego rodzaju zastosowanie.
Same plusy - działanie bakeriologiczne

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lutego 2018, 19:12

Nie wiem dokładnie czy akurat zawartość miedzi w wodzie jest bardzo szkodliwa, ale na pewno zanieczyszczenie metalami cięzkimi, takimi jak rtęć, ołów już jest. Wydaje mi sie, ze w większosći domów w Polsce jakość wody jest naprawdę kiepska, więc w każdym domu przydał by się odżelaziacz, zmiękczacz i dobry filtr uzdatniajacy.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17670 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 291

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >