Zmiana przekroju a ciśnienie

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

30 maja 2019, 07:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, mam pytanie odnośnie braku ciśnienia w mojej instalacji. Na wstępie napiszę że się na tym za bardzo nie znam więc opis będzie laicki.

Wodociąg do domu doprowadzony "32", następnie jest rozgałęzienie za wodomierzem na kotłownie i na rozdzielacz do zimnej wody, tutaj nie wiem jaką średnica jest poprowadzona instalacja, moge sie domyślać że też 32.

rozdzialacz ma 7 punktów, 5 idzie na instalacje domową a dwa na wodę na ogród. Rozdzielacz ma wyjścia oryginalne na pex 16. Na te 5 punktów do instalacji domowej właśnie takiej średnicy poszły rurki a na ogród poszła rura 20 i zamontowano przejściówke z 16 na 20.

I tu moje pytanie, czy przez to że ostatni odcinek jest wykonany z rury 20 powoduje że mam ciśnienie jak kot napłakał czy nie ma to wpływu ? W domu ciśnienie jest w miare ok (ogólnie u nas na wsi szału nie ma pod tym względem), ale na ogrodzie to z węża leci od razu w dół na ziemie bez żadnego "wyrzutu".

Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez jaqin dnia: 30 maja 2019, 07:06
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 sierpnia 2021, 22:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Pomiar ciśnienia i przepływu umożliwiły mi urządzenia zaproponowane przez https://www.termo-technika.pl/pomiar-przeplyw u/ . Jakość ta absolutnie sprostała moim wymogom na tym polu. Do tego doszły urządzenia do pomiaru pary wodnej a były nam one dużo bardziej pomocne. To dopiero jakość!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19131 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 368

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >