Ogrzewanie podłogowe - jaki koszt?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

23 kwietnia 2014, 22:10

Zgadzam sie: good 0 bad

szykuję się do założenia ogrzewania podłogowego w domu, ale póki co orientuję się w kosztach. znalazłem bardzo fajne narzędzie, a konkretnie kalkulator na stronie kan thermu - http://pl.kan-therm.com/investments_calc.html

ale, ale nie zmienia to faktu, że nadal nie wiem, czy np różni się cena założenia takiego ogrzewania na parter/pietro i jak w eksploatacji woda/elektryka?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2014, 16:42

Zgadzam sie: good 0 bad

A jaka będzie powierzchnia grzewcza? Nie podałeś tego jednego,najważniejszego szczegółu wiec czekamy i wtedy będzie można stwierdzić jaki będzie koszt takiego ogrzewania.


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 maja 2014, 19:04

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja mam pytanie z innej beczki. Na podłodze ma być podłoga drewniana gotowa typu FinishParkiet, warstwowa. Oczywiście, na stronie oraz sprzedawcy twierdzą, że się da założyć pod nią ogrzewanie podłogowe. No i pytanie pierwsze: czy to ma sens - drewno jest przecież izolatorem i samo w sobie jest ciepłe oraz czy ktoś już tak ma lub zakładał i jak, oczyma specjalisty od ogrzewania widzi sprawę? Czy może lepiej założyć ogrzewanie ścienne lub tradycyjne? Nie chciałabym pakować pieniędzy w ogrzewanie i podłogę, które nie będą wzajemnie współgrać.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2014, 23:31

Zgadzam sie: good 0 bad

spokojnie można kłaść ogrzewanie podłogowe pod drewno, myślę, ze bardziej wiarygodne informacje dostał byś od firmy podgłogówek. Polecam Ci zadzwon do np.kan-therm i tam dostaniesz więcej informacji

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2014, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Spokojnie możesz kłaść ogrzewanie podłogowe pod podłogę drewnianą a co do kosztu instalacji to zadzwoń lub napisz może do firmy Kan Therm i zapytaj o cenę bo to jedna z lepszych firm od tego :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 czerwca 2014, 16:41

Zgadzam sie: good 0 bad

a słyszeliście coś o ogrzewaniu ściennym firmy kan therm? bo podobno to też jest dobra sprawa :D

Zgłoś | Cytuj | Link

19 czerwca 2014, 12:44

Zgadzam sie: good 0 bad

A firma Kermi ? Ktoś ma i mógłby się wypowiedzieć ?

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2014, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

No ogrzewanie ścienne Kan Thermu też jest bardzo fajne i bardzo dobrze oddaje ciepło tylko musisz pamiętać żeby nie zastawiać tych ścian niepotrzebnymi meblami, żeby ciepło lepiej rozchodziło się po pomieszczeniu. Pozdrawiam ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2014, 12:41

Zgadzam sie: good 0 bad

O firmie nie słyszałem,ale z tego co widzę ceny mają dosyć wysokie a nie wiem jak w praktyce sprawdza się ta technologia,poczekajmy na więcej opinii ze strony Użytkowników na forum.


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2014, 16:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe w ogóle jest dosyć drogie. Jak juz się decydować na ogrzewanie elektryczne, to lepiej zamontować grzejniki kamienne. Tutaj jest sporo na ten temat: http://www.termar.pl. Ogrzewanie podłogowe pobiera znacznie więcej prądu, natomiast kamień powoli oddaje ciepło i nie musi stale korzystać ze źródła zasilania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >