pies ze schroniska

« Powrót do grupy: Nasze zwierzaki

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

22 marca 2011, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

cześć, powiedzcie mi jak wygląda adopcja psa ze schroniska? Czy taki piesek długo przyzwyczaja się do nowego domu?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2011, 11:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Powiem Ci szczerze, że to wszystko zależy od psiaka, jeśli miał ciężki pieski los w przeszłości to może trochę to potrwać zanim się przyzwyczai, ale może być też odwrotnie, ale jak już wcześniej pisałam wszystko zależy od psiaczka. A formalności to zależy jakie schronisko i gdzie. Są schroniska w których sprawdza się warunki mieszkaniowe,ale to już naprawdę rzadkość. Musisz przede wszystkim mieć przemyślaną decyzję, dobre chęci, nastawienie na długą pracę z psinką, a co do formalności to dowód osobisty i pieniążki, bo niektóre schroniska żądają zapłaty za przebyte zabiegi zwierzaka. Najlepiej jak byś przed adopcją poodwiedzała psiaka parę razy on się przyzwyczai do Ciebie a ty poznasz powoli jego przyzwyczajenia i charakter

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 marca 2011, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

dokładnie tak jak napisała Justyna, wszystko tak się powoli musi toczyć. Z psem jest jak z dzieckiem może mnie zlinczują tu zaraz za to porównanie ale tak jest naprawdę.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2011, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Psa w schronisku możesz zaadoptować od razu. Wystarczy pokazać dowód osobisty, spiszą Twoje dane i możesz sobie wybrać zwierzaka. W schronisku jest bardzo dużo psów, często też są malutkie kundelki, dopiero co urodzone. Ja byłam kiedyś w schronisku to tak te zwierzęta sie patrzą na człowieka błagalnym wzrokiem, że chciałam wszystkie wziąć.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2011, 13:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam, polecam jeszcze raz polecam :)Ja osobiście mam sunię ze schroniska, teraz ma 5 lat, jak ją brałam to miała 3 lata, bałam się ale zaryzykowałam. Wpadłyśmy sobie w oko od razu po przyjeździe do schroniska, i od razu wiedziałam, że to będzie właśnie ona:) Teraz nie wyobrażam sobie mieszkania, i atmosfery w domu bez niej jest bardzo wdzięczna i posłuszna reaguje na każdą komendę. Jest nie do zastąpienia :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lipca 2011, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Ojej Guarana, bardzo fajnie z Twojej strony że się tak poświęciłaś, ale wiem o czym mówisz... ja też mam psiaka ze schronu i nie oddałabym go już nikomu jest dla mnie idealny, nie muszę się chwalić super drogą rasą, albo tymi małymi pieskami w torebkach, ja wzięłam psa do kochania a nie do szpanowania :)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2011, 14:12

Zgadzam sie: good 0 bad

dzięki za odpowiedzi :) tydzień temu byłam w schronie i wzięłam sunie (mieszaniec owczarka niemieckiego) teoretycznie ma 3 lata, ale wygląda na dużo starszą, no ale cóż - wiek nie grał roli :) jak ją zobaczyłam to nie mogłam jej tam zostawić :) Widać, że miała ciężkie życie (jak to psiaki ze schronu), ale zaczyna się klimatyzować w nowym domku, a mnie nie odstępuje na krok :) Niby minął dopiero tydzień (albo aż tydzień) a ja już widzę małe zmiany w jej zachowaniu (oczywiście zmiany na DUŻY PLUS). Szczerze polecam każdemu, żeby przygarnął psa ze schroniska. Chyba nawet więcej radości sprawia patrzenie na przemianę takiego psa, który dopiero zaczyna cieszyć się swoim psim życiem, niż na dorastanie rasowego szczeniaka :)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2011, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja kupiłam szczeniaka od rzekomego hodowcy. Mówił, że to York okazało się dopiero po 3 miesiącach, że to mieszaniec sznałcera i yorka.... ale i tak jest kochana :D

Zgłoś | Cytuj | Link

14 stycznia 2013, 15:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Pies ze schroniska to wspanialy pomysl ale biorac takiego zwierzaka musisz sie liczyc z tym ze troche ci zajmie zanim sie przezwyczaji, musisz miec duzo cierpliwosci

Zgłoś | Cytuj | Link

25 marca 2013, 09:49

Zgadzam sie: good 0 bad

słyszałam też, ze w jakiejś gminie była nawet taka akcja, ze prezydent miasta oddawał 5 zł osobom, które wzięły pieska ze schroniska i wydały taką kwotę na wyposażenie niezbędne do jego przebywania u nas w domu ; bardzo fajna inicjatywa

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaka karma dla dorosłego psa? Liczba postów: 108 Grupa: Nasze zwier... Ja może polecę dobrej jakości przysmaki od https://mrbandit.pl znakomita jakość przysmaków dla twojego pieska. u nas się fajnie sprawdzają piesek po nich pełen....
  • która karma? Liczba postów: 92 Grupa: Nasze zwier... Z takich bardzo dobrych karm to polecam https://rawpaleo.eu/pl/ karma pełnowartościowa idealnie sprawdzi się dla zwierzaka. My akurat mamy w domu pieska z probl...
  • karma dla kota? Liczba postów: 30 Grupa: Nasze zwier... Z takich lepszych karma dla kota to ja osobiście polecam karmę https://rawpaleo.eu/pl/. Karma z naprawdę bardzo dobrym składem. Bardzo długo szukałam odpowiedni...
  • Jamniczek Liczba postów: 21 Grupa: Nasze zwier... Jamniczki są słodkie, ale chyba z tego, co wiem, to są narażone na różne choroby. I przez całe życie robią planka :P
  • Akwarium w domu Liczba postów: 24 Grupa: Nasze zwier... Muszę przyznać, że akwarystka to super hobby :D Ja również niedawno zaczęłam swoją przygodę z akwariami. Jeśli zależy Wam na znalezieniu jednego sprawdzonego sk...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19105 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >