Inwestycje – lista artykułów

Dlaczego sprzedając mieszkanie warto podawać jego cenę na portalach sprzedażowych?

W wypadku mieszkań na rynku pierwotnym w Polsce mamy pełną dowolność i brak jednoznacznego trendu, bowiem część deweloperów premium podaje ceny lokali, inni sprzedający "zwykłe" mieszkania ich nie podają i są też tacy, którzy podają je w sieci, ale tylko dla wybranych inwestycji. Do tego dochodzi także element standardowego podawania cen nawet najbardziej ekskluzywnych ofert na rynku wtórnym. Dlatego, po raz pierwszy w historii postanowiłem zbadać preferencje klientów, a badanie poglądowe w formie ankiety online wykonano w kwietniu b.r. na grupie tysiąca respondentów głównie z sektora nieruchomości, budowlanego i marketingu.

Nowa krakowska inwestycja - Noble Residence na ulicy Smoleńsk

O zrównoważonym rozwoju w zakresie budownictwa mieszkaniowego mówi się coraz odważniej. Zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy nowoczesnymi rozwiązaniami a najwyższymi standardami dbałości o środowisko, wytycza wciąż jeszcze nowatorskie ścieżki, które obierają wyłącznie najbardziej doświadczeni i świadomi deweloperzy. Taka wizja rynku mieszkaniowego na szczęście staje się coraz bardziej oczywista oraz dostępna, natomiast klienci zwracający uwagę i oczekujący eko rozwiązań, doceniają i poszukują mieszkań w projektach realizowanych zgodnie z tą filozofią.

Deweloper wspiera swoich klientów w uzyskiwaniu kredytów hipotecznych

Jeden z największych polskich deweloperów uruchamia program BankPartnerMurapol, którego celem jest wsparcie klientów w procesie uzyskiwania kredytów bankowych na nabywane z jego oferty mieszkania. Zainteresowane udziałem w programie osoby będą mogły skorzystać m.in. z udogodnień związanych z procedowaniem formalności poprzedzających uzyskanie decyzji kredytowej. Jako pierwszy do współpracy przystąpił mBank. Ideą programu BankPartnerMurapol jest wypracowanie dla klientów GK Murapol atrakcyjnych warunków współpracy z jak największą liczbą banków kredytujących ich zakup mieszkania.

Wykończenie lub remont mieszkania - skąd wziąć pieniądze?

Posiadanie własnego mieszkania to cel, do którego dąży wielu z nas. Mieszkanie kupione w stanie deweloperskim wymaga jednak wykończenia, a mieszkanie, które ma już swoje lata - może potrzebować remontu. Skąd wziąć środki finansowe na realizację takiego przedsięwzięcia? Czy pożyczki, chwilówki lub kredyt to dobre rozwiązanie?

Dlaczego niektóre mieszkania trudno sprzedać?

Są mieszkania, na które (długo) nie ma chętnych. Jednym z powodów jest strach przed… duchami! Przeciętnie trzy, cztery miesiące trwa sprzedaż mieszkania lub domu na rynku wtórnym. Ale zdarza się, że nikt nie chce go kupić latami. Portal GetHome.pl sprawdził, co najczęściej zniechęca potencjalnych nabywców.

Uroczyste otwarcie budowy zakładu produkcyjnego Persán we Wróblowicach na Dolnym Śląsku

Nowoczesny obiekt jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój spółki oraz rosnące zapotrzebowanie rynkowe. Będzie przygotowany na 1000 stanowisk pracy. 14.09.2021 r. miało miejsce uroczyste otwarcie budowy. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kwartał 2023 roku.

Wielka płyta – czy rzeczywiście jest pozbawiona zalet?

Z raportu PKO Banku Polskiego wynika, że mieszkania z wielkiej płyty dominują wśród transakcji na rynku wtórnym. Duże zainteresowanie tymi lokalami najlepiej świadczy o tym, że nie są one pozbawione atutów. Jeżeli poszukujesz mieszkania, zobacz, dlaczego nie należy skreślać mieszkań z wielkiej płyty.

W Wałbrzychu powstaje nowoczesne osiedle mieszkaniowe - Nowe Podzamcze

PCG rozpoczyna sprzedaż mieszkań w Wałbrzychu. W inwestycji Nowe Podzamcze wybuduje 114 mieszkań z widokiem na Książański Park Krajobrazowy. Będzie to pierwsze tak nowoczesne osiedle w Wałbrzychu.

Dlaczego osiedla zamknięte powoli odchodzą do lamusa?

Osiedla grodzone, kiedyś utożsamiane z bezpieczeństwem, dziś powoli odchodzą w zapomnienie. Przyczyną odwrócenia trendu są z jednej strony sami mieszkańcy, dla których bezpieczeństwo jest obecnie synonimem dobrych relacji sąsiedzkich, jak i dostępność miejsc, w których te kontakty można nawiązywać. Z drugiej strony kierunek ten jest również wspierany przez rady miejskie, które wprowadzają uchwały zabraniające grodzenia osiedli – takie przepisy obowiązują od zeszłego roku np. w Krakowie. Czy otwarte osiedla wracają do łask? Jakie preferencje mają obecnie w tej kwestii kupujący?

Nieruchomości komercyjne w Polsce z największym wzięciem w Europie Środkowo-Wschodniej

Większość kapitału zainwestowanego w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowo-Wschodniej w pierwszym półroczu br. trafiła do Polski. Prognozy dotyczące krajowego rynku inwestycyjnego są bardzo optymistyczne.


Stron: 516 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17005 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >