Inwestycje – lista artykułów

Apartamenty w Kołobrzegu na sprzedaż

Oferujemy możliwość zakupu 2-ch apartamentów w hotelu Baltic Plaza**** wykończonych i umeblowanych w wysokim standardzie czterech gwiazdek.

Program Mieszkanie Plus - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

W wielu lokalizacjach w Polsce trwa już budowa osiedli w programie Mieszkanie Plus. Skierowany do średniozamożnych Polaków projekt umożliwi wynajem bądź zakup lokali, które powstają na gruntach Skarbu Państwa. Oto kilka przydatnych wskazówek, dla tych, którzy nie chcą kupować kota w worku.

Czego nie powie Ci sprzedający – przemyślany zakup mieszkania

Pierwszymi krokami na drodze do kupna mieszkania jest określenie budżetu, jakim dysponujesz, lokalizacji, która najbardziej Cię interesuje, wielkości mieszkania i pochodzenia nieruchomości (rynek wtórny lub pierwotny). W ferworze poszukiwań łatwo zapomnieć o wielu istotnych elementach, które mogą wpłynąć na Twój komfort po przeprowadzce, a o których właściciel mieszkania nie zawsze Cię poinformuje. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, aby podjąć dobrą decyzję.

Czy wykończenie mieszkania można wliczyć w kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to temat ważny, a decyzja o jego zaciągnięciu powinna być gruntownie przemyślana i poparta poszukiwaniami najlepszej oferty spośród wielu, przedstawianych nam przez banki. A skoro już bierzemy kredyt na kilkadziesiąt lat, to byłoby dobrze, gdybyśmy mogli właśnie z niego sfinansować wykończenie naszego wymarzonego M. Czy taka opcja wchodzi w grę? Zapraszamy do lektury!

W jakich dzielnicach Krakowa najchętniej chcemy mieszkać?

Kraków jest drugim największym rynkiem nieruchomości w Polsce. Potwierdzają to ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że w Stolicy Małopolski od stycznia do lipca br. oddano do użytkowania 6025 lokali mieszkalnych. Pierwsze miejsce zajęła Warszawa z wynikiem 8468 mieszkań.

Jak ustrzec się oszutów wynajmując mieszkanie?

Wrzesień jest zwykle gorącym okresem na rynku wynajmu. Całe rzesze studentów poszukują na ostatnią chwilę mieszkań na nowy rok akademicki i właśnie wtedy wiele jest przypadków oszustw. Przygotowaliśmy zestawienie trzech z nich, na które trzeba szczególnie uważać poszukując mieszkania.

Osiedle Port Żerań na warszawskiej Białołęce

Warszawski lider rynku mieszkaniowego i wiodący deweloper w Polsce, rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej Port Żerań, zlokalizowanej w zielonej części Warszawy, na Białołęce, nad Kanałem Żerańskim. Nowe osiedle położone będzie przy ul. A. Kowalczyka, w sąsiedztwie ul. Modlińskiej, bardzo dobrze skomunikowanej z centrum miasta i Stacją Metro Marymont. Na teren osiedla prowadzić będzie specjalnie wybudowana droga z chodnikami, ścieżką rowerową i miejscami parkingowymi. Dodatkowo w ramach inwestycji Dom Development wybuduje m.in. rondo, plac miejski, ścieżkę rekreacyjną. W ramach współpracy z władzami Dzielnicy Białołęka dofinansuje projekt szkoły przy ul. Myśliborskiej.

O czym należy pamiętać wynajmując mieszkanie?

Właśnie rozpoczyna się najgorętszy okres na rynku wynajmu mieszkań. Na przełomie września i października większość studentów poszukuje nowego lokum, co przekłada się najczęściej także na wahania cen. Jak bezpiecznie znaleźć wartościową ofertę? O co zapytać, aby spełniła ona nasze oczekiwania i nie zrujnowała domowego budżetu? Poza skrupulatnością, znajomością prawa oraz cierpliwością, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Nowe osiedle mieszkaniowe Studio Morena powstaje w Gdańsku

Korporacja Budowlana Dom Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polnord, została generalnym wykonawcą osiedla „Studio Morena”, które powstanie przy ulicy Rakoczego w Gdańsku. Budowa o wartości 74,4 mln zł netto rozpocznie się we wrześniu br. z planowanym terminem zakończenia realizacji na IV kwartał 2019 r.

Drugi etap poznańskiej inwestycji, Starołęcka Dolina rozpoczęty

Firma Budnex rozpoczęła realizację drugiego etapu osiedla Starołęcka Dolina na poznańskiej Starołęce. W kolejnym etapie położonej przy ulicy Śliskiej inwestycji powstanie 89 mieszkań. Nowy budynek zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku.

Jak zgłosić szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego?

Tylko podczas jednego z sierpniowych weekendów intensywne burze i nawałnice spowodowały, że straż pożarna interweniowała w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim aż 10 tys. razy. Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 480 tys. gospodarstw zostało bez prądu. Z danych Ministerstwa Rolnictwa wynika, że zniszczonych zostało 6,5 tys. gospodarstw, a straty objęły obszar nawet 32 tys. ha. Jeśli jesteście jednymi z poszkodowanych, podpowiadamy jak zgłosić szkodę do ubezpieczyciela, jak zabezpieczyć mienie i udokumentować wydatki, kiedy można rozpocząć prace naprawcze?


Stron: 475 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17120 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 321

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >