Inwestycje – lista artykułów

Kupić mieszkanie na rynku wtórnym czy pierwotnym?

Podjęliśmy decyzję, kupujemy mieszkanie. Niestety jest to dopiero początek drogi, jaką musimy przejść. Mieszkanie nowe czy używane? To pytanie stawia sobie każdy, kto chce kupić własne M. Wiele zależy od preferencji i oczekiwań. Jednak, jak pokazują badania coraz więcej Polaków decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Dlaczego?

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Kraków to miasto z niezwykłą historią, które przyciąga adeptów kultury, studentów spragnionych nocnego życia, turystów czy też fanów spacerów bulwarami wiślanymi. W dawnej stolicy Polski mieszka blisko 780 tys. osób, co plasuje ją na drugim miejscu największych polskich miast pod względem ludności. Miasto z roku na rok wciąż się rozwija i przyciąga kolejnych mieszkańców. Ale kto dokładnie szuka mieszkania w Krakowie? Jakie lokale najchętniej kupowane są w stolicy Małopolski? Sprawdź, jak wygląda sytuacja na krakowskim rynku pierwotnym.

Wilczak 20 - projekt mieszkaniowy na terenie Poznania na ukończeniu

Zbliża się zakończenie realizacji inwestycji mieszkaniowej Wilczak 20. W ramach projektu powstało już 5 budynków wielorodzinnych z 439 lokalami łącznie. Na ostatnie prostej jest budynek A, czyli 106 mieszkań.

Pożyczka na kupno ziemi – co warto o niej wiedzieć?

Któż nie chciałby być w posiadaniu własnej ziemi? Niestety nie wszystkich stać na tak kosztowny wydatek. W takim przypadku zazwyczaj jedyną opcją jest pożyczenie pieniędzy na ten cel. Dziś wyjaśnimy, w jaki sposób znaleźć odpowiedni kredyt na taką okazję.

Gdzie w Polsce można kupić mieszkanie do 100 tysięcy?

Nabywcy mieszkań w dużych miastach są przyzwyczajeni do bajecznie wysokich cen wystawionych do sprzedaży lokali. Przeciwwagą do metropolitalnej drożyzny mogą być mieszkania w mniejszych miastach i miejscowościach. Ich cena nie przekracza często nawet 100 tysięcy złotych.

Czy inwestycja w nadmorski apartament jest nadal bezpieczną lokatą kapitału?

Rynek apartamentów wakacyjnych w Polsce z roku na rok zyskuje na popularności. Inwestowanie w tzw. second home to zaspokojenie potrzeb urlopowych właścicieli, jak i celów zarobkowych – wynajmu krótkoterminowego, a więc przychodu pasywnego. Rentowność takiej inwestycji jest wysoka. Przykładem takiej inwestycji w nadmorskim kurorcie jest Nautic Park.

Stylowe i funkcjonalne mieszkania w łódzkim MODERN LOFCIE

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua w Łodzi. Wkrótce pełną parą ruszy adaptacja XIX-wiecznej elektrowni, dziś wchodzącej w skład osiedla mieszkaniowego ART MODERN. Zabytkowy budynek pomieści 12 klimatycznych loftów o zróżnicowanym metrażu i układzie, które trafią do specjalnej oferty MODERN LOFT. Aktualnie jest to jedyna oferta loftów w mieście włókniarzy.

Zdolność kredytowa – jak pokazać się z dobrej strony i zwiększyć swoją szansę na kredyt?

Zaciągając zobowiązanie w banku przejść musimy przez procedurę oceny zdolności kredytowej – od jej wyników zależy zarówno maksymalna wysokość kwoty pożyczki lub kredytu, jak również warunki na jakich otrzymamy środki (oprocentowanie, wymagane zabezpieczenia). Starania o pierwszy kredyt hipoteczny bywają stresujące. Przyszli kredytobiorcy zadają mnóstwo pytań i chcą najlepiej wypaść w oczach banków. Jak przygotować się do spotkania z kredytodawcą, by zmniejszyć szansę na kłopoty z otrzymaniem kredytu i uzyskać najlepsze możliwe warunki w kontekście obecnej sytuacji z COVID-19?

Dlaczego wynajęcie fachowca do odbioru technicznego się nam opłaci?

Popyt na mieszkania jest bardzo duży, mimo wysokich cen. Społeczeństwo bogaci się na tyle, że jest w stanie pozwolić sobie na zaciąganie kredytów hipotecznych (bez szkody dla domowego budżetu), albo nawet na spłatę całej sumy po nabyciu domu. Tym niemniej, jest to inwestycja bardzo poważna, dlatego trzeba mieć stuprocentową pewność, że w zakupiony lokal nie będziemy musieli wkładać kolejnych środków finansowych. W takim przypadku przydaje się pomoc fachowca.

Najkorzystniejsza lokata kapitału, czyli krótki wykład o luksusowych nieruchomościach

Nieruchomości cieszą się opinią najbezpieczniejszej formy lokaty kapitału. Dodatkowo, to także najkorzystniejsza obecnie inwestycja, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zakup apartamentu klasy premium. Luksusowe apartamenty stają się bowiem nie tylko mieszkaniem, ale i wyznacznikiem prestiżu, czy manifestem stylu życia. Nic dziwnego, że najbogatsi poszukują luksusowych nieruchomości, aby ulokować w nich kapitał lub... po prostu zamieszkać w doborowym towarzystwie i doświadczyć wyjątkowego komfortu.


Stron: 500 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15819 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 104

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >