Inwestycje – lista artykułów

Czy student ma szansę na kredyt gotówkowy lub hipoteczny?

Lada moment rozpoczyna się rok akademicki. Studenci mają również swoje wydatki, choćby na pomoce naukowe, najem pokoju, czy miejsca w akademiku. Z pomocą przychodzą kredyty.

Budowa Osiedla Latarników w Gdańsku - rozpoczęła się przedsprzedaż

Develia wprowadziła do oferty 214 mieszkań na Osiedlu Latarników w Gdańsku. To trzyetapowa inwestycja zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Letnica, w odległości 900 metrów w linii prostej od morza. Budowa rozpocznie się w IV kwartale br.

W Rumii powstaje osiedle Locus w pobliżu malowniczych lasów i nadmorskich plaż

Trwa budowa osiedla Locus położonego w Rumi Janowie (ul. Stoczniowców/ul. H. Dąbrowskiego). Bliskość Gdyni, nowoczesna architektura, doskonała infrastruktura miejska i komunikacyjna oraz rozległe tereny zielone zapewnią przyszłym mieszkańcom ciekawe możliwości spędzania czasu wolnego oraz szybki dojazd do Gdyni. Mieszkania w nowym etapie zostaną przekazane w I kwartale 2022 roku. Osiedle Locus to unikalna lokalizacja łącząca w sobie bliskość tętniącego życiem centrum miasta Gdyni, malowniczych lasów i jezior czy nadmorskich plaż (w Rewie i Mechelinkach). Dodatkowo miejsca rekreacyjne w częściach wspólnych, liczne atrakcje sportowe w okolicy oraz pobliski Park Żelewskiego zachęcają do relaksu w otoczeniu natury.

Zielony Południk - nowe gdańskie osiedle pełne parków

Uruchomiono sprzedaż 89 mieszkań, w ramach kolejnego etapu osiedla Zielony Południk położonego u zbiegu ulic Starogardzkiej i W. Jagiełły w dzielnicy Gdańsk Południe. Inwestycja z licznymi terenami zielonymi i rekreacyjnymi znajduje się w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych: Obwodnicy Trójmiasta i Obwodnicy Południowej. Termin przekazania mieszkań z tego etapu przypada na 2021 rok.

Rynek inwestycyjny w Trójmieście - gdzie najczęściej kupujemy mieszkanie pod inwestycje?

Zakup mieszkania na wynajem to jedna z najpopularniejszych form inwestycji średniej wielkości oszczędności w Polsce. Dzieje się tak nie bez powodu - mieszkania rzadko kiedy tracą na wartości, a dodatkowo zawsze możemy przeznaczyć je później dla dzieci, gdy już dorosną. W jakich miejscach warto kupować nieruchomości które później będziemy chcieli wynająć? O czym warto pamiętać, aby uczynić naszą ofertę możliwie jak najbardziej atrakcyjną?

Jaka jest różnica pomiędzy pożyczką hipoteczną a kredytem mieszkaniowym

Pożyczka hipoteczna to niezbyt popularny produkt bankowy, który jednak może okazać się bardzo użyteczny.

Jak uzyskać dotację w programie "Mój Prąd"

Program „Mój Prąd” funkcjonuje od 2019 roku, a jego celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Zgodnie z nim, każda osoba fizyczna będąca właścicielem nowej instalacji o maksymalnej mocy do 10 kWp, może liczyć na bezzwrotną dopłatę w wysokości do 5 tys. zł. „Mój Prąd” to najpopularniejsza forma wsparcia finansowego dla osób posiadających panele fotowoltaiczne. Budżet dotacji wynosi miliard złotych, co oznacza, że może z niego skorzystać aż 200 tys. rodzin, które zdecydują się na zainstalowanie paneli. Warto się spieszyć, bo na koniec czerwca 2020 ze wsparcia w ramach „Mojego Prądu” skorzystało już 90 tys. polskich gospodarstw domowych, co oznacza, że w budżecie programu pozostało jeszcze tylko 545 mln zł do rozdysponowania.

Banki znoszą część obostrzeń, które nałożyły w początkowej fazie pandemii teraz łatwiej o kredyt mieszkaniowy

O ile na rynku mieszkaniowym nie widać znaczących zmian cenowych związanych z pandemią, to na rynku kredytów całkiem sporo się dzieje. Polacy zaciągają coraz mniejsze kredyty, a banki po przejściowej blokadzie kredytowej, luzują swoje podejście do kredytobiorców.

Szybka pomoc - pieniądze za chwilę

Sytuacja finansowa człowieka podlega wpływowi wielu, często dość zaskakujących czynników. Nie zawsze dysponujemy na tyle dużymi zapasami gotówki, by móc pokryć niespodziewane jej niedobory, będące wynikiem różnych przypadków o charakterze losowym. Zepsuty samochód, nagła awaria lodówki, konieczność wymiany rury w domu, etc., to wszystko może wymagać szybkiej interwencji. Co robić, gdy na koncie są pustki, a przyjaciele lub rodzina nie mogą nam pomóc?

Kupno mieszkania nadal jest pewną lokatą kapitału

Inwestowanie w nieruchomości to rozwiązanie, które zawsze przynosi korzyści. Dobra lokata kapitału, niesłabnący popyt w sektorze najmu, a także coraz modniejszy flipping na rynku pierwotnym to tylko kilka z argumentów. Jak korzystnie wybrać nieruchomość? Liczy się lokalizacja, funkcjonalność lokalu i cena.


Stron: 503 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16246 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >