Inwestycje – lista artykułów

Rozpoczęła się budowa magazynów w parku logistyczno-przemysłowym przy planowanym Centralnym Porcie Komunikacyjnym

90 proc. deweloperów magazynowych ocenia perspektywy na ten rok jako pozytywne lub zdecydowanie pozytywne – wynika z badania Cushman & Wakefield. Wielu z nich – choć z niepokojem śledzi wpływ pandemii na gospodarkę – planuje nowe inwestycje, które napędza przede wszystkim zwiększony popyt ze strony e-commerce. Takie jest też przeznaczenie magazynów budowanych na terenie nowego parku przemysłowo-logistycznego oddalonego o 10 km od przyszłego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przy węźle komunikacyjnym w Wiskitkach operator logistyczny FM Logistic stawia platformę magazynową o docelowej powierzchni przekraczającej 100 tys. mkw.

Kamienica 176 na poznańskiej Wildzie

Kamienica 176 to kameralny projekt, który powstał przy ulicy 28 Czerwca 1956r. Znalazło się w nim 67 lokali. Pierwsi klienci już odebrali klucze do nowych mieszkań. Miejski charakter inwestycji podkreślają jej okazałe przeszklenia. We frontowej części budynku powstały dwa lokale usługowe, dzięki czemu całość harmonijnie dopełnia pierzeję ulicy 28 Czerwca 1956r. i wnosi nieco nowoczesności w istniejącą w tym miejscu tkankę miejską.

IBuying, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

Sprzedaż mieszkania jest dość skomplikowana i czasochłonna. Z pomocą przychodzą iBuyerzy, tacy jak Homly. homly.to Działanie Homly opiera się na modelu sprzedażowym, który na polski rynek nieruchomości przybył z Niemiec i USA jako alternatywa dla tradycyjnego zbycia mieszkania. Wyjaśniamy, jak działa i czy warto skorzystać z usług firm typu iBuyer.

Jak Polacy pożyczają pieniądze?

Statystyczny Polak posiadający kredyt lub pożyczkę, uzyskane w ten sposób pieniądze przeznacza przeważnie na zakup sprzętu RTV/AGD bądź remont i wyposażenie mieszkania, pracuje zawodowo, a jego dochód nie przekracza 5 tys. zł - taki profil posiadającego zobowiązania finansowe Polaka wyłania się z badania Krajowego Rejestru Długów pt. „Jak pożyczają Polacy”. Większość pożyczających zaciąga takie zobowiązania odpowiedzialnie, ale co czwarty czasami sprawdza, czy będzie w stanie je spłacić lub w ogóle tego nie robi.

Złe wiesci dla kupujących mieszkania - ceny nie spadną

Zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym mieszkań miniony rok upłynął pod znakiem wzrostów cen. Nie ustaje zainteresowanie zakupami inwestycyjnymi, a rynek kredytów hipotecznych mimo pandemii odnotowuje bardzo dobre rezultaty.

Mniejsze restrykcje dla kredytobiorców niż na początku pandemii

Banki łagodzą polityki dotyczące oceny zdolności kredytowej i przyznawania wsparcia finansowego na zakup mieszkania lub domu. Najwięksi gracze na rynku wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób marzących o własnych czterech kątach. Do jakich zasad sprzed lockdownu wracają banki? Jakie nowe rozwiązania wprowadzają? Oto najważniejsze zmiany, które zostały wdrożone w ostatnich kilku tygodniach.

W Krakowie trwa budowa hali sportowej z wielofunkcyjnym tarasem na dachu

Kino plenerowe, warzywniak oraz biblioteczka na dachu hali sportowej to tylko niektóre pomysły uczniów szkoły podstawowej, które zostały uwzględnione w projekcie nowego obiektu. Na dachu hali powstanie wielofunkcyjny taras. Inwestycja jest realizowana przy Szkole Podstawowej nr 151 (ul. Lipińskiego) w Krakowie. Wyłoniono już wykonawcę inwestycji i właśnie wmurowano kamień węgielny.

Osiedle Słoneczne Miasteczko w Krakowie

Rozpoczęła się budowa 108 mieszkań w ramach XII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko w dzielnicy Bieżanów-Prokocim w Krakowie. Jednocześnie deweloper rozpoczął przekazania mieszkań w IX etapie inwestycji.

O czym należy pamiętać, szukając lokalu inwestycyjnego w Krakowie?

Wysoki wskaźnik inflacji i niskie oprocentowanie lokat oszczędnościowych sprawiły, że wiele osób decyduje się umieścić swój kapitał w mieszkania pod wynajem prosto od dewelopera. Warto pamiętać jednak, że nie każdy apartament będzie cechować się wysokim współczynnikiem zwrotu z inwestycji. W jaki sposób zmaksymalizować zyski z zakupionego mieszkania? Jakie czynniki mają największy wpływ na rentowność takiego zakupu?

Promocyjny leasing na samochody elektryczne i hybrydowe

Rynek samochodów elektrycznych wzrósł w Polsce o 140 proc. r/r. Z tego względu na to zdecydowano się przedłużenie promocyjnej oferty finansowania pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5t - elektrycznych 100 proc. oraz aut hybrydowych 102 proc.


Stron: 510 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16486 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >