Inwestycje – lista artykułów

Zawirowania pogody z ostatnich lat zwiększyły zainteresowanie polisami ubezpieczeniowymi wśród Polaków

Zjawiska pogodowe mogą wyrządzić spore szkody w mieszkaniach, domach czy na posesjach. Burze, gwałtowne ulewy, huragany – których szczyt przypada zwykle na wiosnę i lato – nawiedzają Polskę coraz częściej, co oznacza także większe szkody katastroficzne, często liczone w setkach tysięcy złotych. – W ubiegłym roku największa szkoda katastroficzna wynosiła blisko milion złotych – mówi Andrzej Paduszyński z Compensy. Nic dziwnego, że nieruchomości w Polsce są coraz częściej ubezpieczane. Odpowiednio dobrana polisa i suma ubezpieczenia pozwoli naprawić szkody, ale zadziała także w przypadku np. kradzieży mienia czy zalania sąsiada z dołu.

Na czym polega inwestowanie w nieruchomości poprzez produkty giełdowe?

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było zarezerwowane dla osób zamożniejszych. Są tacy, którzy mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania lub domu za gotówkę, jednak zdecydowana większość posiłkuje się kredytami hipotecznymi. Te z kolei wiążą się z licznymi barierami, szczególnie w przypadku osób mniej zamożnych.

Czy rządowy program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ułatwi Polakom zakup własnego M?

Już wkrótce rusza program rządowy „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Jest to jeden z elementów Nowego Polskiego Ładu, a jego start zaplanowany jest na 27 maja br. Zgodnie z ustawą, o kredyt gwarantowany będzie się można ubiegać do 31 grudnia 2030 roku. Aktualnie wielu klientów nie jest w stanie uzbierać wymaganego wkładu własnego, dlatego w tym programie upatrują szansy na zakup wymarzonego mieszkania. Analitycy Notus Finanse sprawdzili kto ma szansę na kredyt i czy rzeczywiście jest to ułatwienie drogi do pozyskania finansowania.

Czy rosnące ceny mieszkań w końcu przystopują?

Ceny mieszkań rosną w zawrotnym tempie i wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez jakiś czas nie wyhamują. Coraz częściej słyszy się, że to fliperzy napędzają wzrost cen i pompują bańkę na rynku nieruchomości. Ile w tym prawdy?

Czy obywatele Ukrainy są zainteresowani kupnem mieszkań w Polsce?

Czy osoby przyjeżdżające z Ukrainy zainteresowane są zakupem mieszkań w naszym kraju? Czy odwiedzają biura sprzedaży deweloperów? Jakimi lokalami się interesują? W jakich lokalizacjach? Czy wśród kupujących są również Rosjanie i Białorusini?

W Szamotułach powstaje Osiedle Olimpijskie

Spółka Agrobex wprowadziła do sprzedaży nowy projekt mieszkaniowy. W Szamotułach deweloper zrealizuje osiedle Olimpijskie. W pierwszym etapie inwestycji powstanie budynek wielorodzinny z 50 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu.

Planujesz zakup mieszkania? W czołówce interesujących nieruchomości znalazła się m.in. Zielona Góra

Mieć ciastko i zjeść ciastko? Czy można mieszkać korzystając z wygód i udogodnień, jakich dostarcza centrum miasta, a jednocześnie cieszyć się codziennym relaksem wśród zielonej przyrody? Okazuje się, że takie rozwiązania są obecnie nie tylko możliwe, ale i coraz częściej przez nas poszukiwane. Cenimy sobie bowiem wielkomiejski komfort życia, jednak bliskość natury i możliwość odetchnięcia po pracy pełną piersią wśród zielonych drzew stają sią dla nas nadrzędną wartością. Nowopowstające inwestycje mieszkaniowe doskonale wpisują się w ten trend. Nie musimy zatem z niczego rezygnować. Co więcej, nowoczesne propozycje w tym zakresie, np. powstający w centrum Zielonej Góry apartamentowiec, dostarczają wielu udogodnień pozwalających dodatkowo zaoszczędzić czas, poczuć się bezpiecznie i naprawdę komfortowo.

Banki zaostrzyły kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych - czy warto teraz kupować mieszkanie?

W IV kwartale 2021 r. na rynku nieruchomości mieszkaniowych utrzymywała się wysoka aktywność - notowano dalsze wzrosty cen mieszkań jak i średnich, transakcyjnych stawek najmu m2 mieszkań. Był to okres, w którym w Polsce oddano do użytkowania 70,4 tys. mieszkań, co stanowi historycznie wysoką liczbę i wzrost o 7,2% w stosunku do IV kwartału 2020 r. Głównym ryzykiem sektorowym były w tym czasie rosnące ceny i koszty budowy mieszkań*. Od 2022 r. doszły do tego dwa kolejne czynniki – wzrost stóp procentowych oraz napięta sytuacja geopolityczna. Czy kupujący i deweloperzy mają powody do obaw?

Pośrednik nieruchomości przestał być postrzegany jako zło konieczne - coraz chętniej korzystamy z usług biur nieruchomości

Każdego roku na polskim rynku nieruchomości zawieranych są setki tysięcy transakcji – zarówno kupna i sprzedaży mieszkań czy działek, jak i umów najmu. Coraz częściej w tym procesie uczestniczą pośrednicy nieruchomości. Czasy, w których sprzedający i nabywcy nie chcieli korzystać z fachowej pomocy z obawy, że pośrednik jest tylko zbędnym kosztem, odeszły już do lamusa. 56 proc. Polaków, którzy skorzystali z usług pośredników, ocenia ich dobrze, a prawie 60 proc. z nich chciałoby podjąć taką współpracę ponownie – wynika z badania Otodom, który co roku nagradza też najlepsze agencje pośrednictwa tytułem Lidera Nieruchomości.

Ruszyła sprzedaż mieszkań o podwyższonym standardzie na osiedlu Lokum Salsa w Krakowie

Inwestycja Lokum Salsa mieści się przy ul. Klimeckiego w popularnej dzielnicy Krakowa – Zabłocie. Do użytku zostały już oddane dwa budynki z etapów I i II. Teraz deweloper wprowadza do oferty mieszkania z kolejnego, trzeciego etapu inwestycji.


Stron: 524 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >