Inwestycje – lista artykułów

Apartamenty w Kołobrzegu na sprzedaż

Oferujemy możliwość zakupu 2-ch apartamentów w hotelu Baltic Plaza**** wykończonych i umeblowanych w wysokim standardzie czterech gwiazdek.

Czy warto czekać na kolejną pulę dopłat MdM?

Styczniowy wyścig o dopłaty z programu MdM był ciekawym, ale krótkotrwałym zjawiskiem. Po całkowitym wyczerpaniu puli środków na 2017 rok, sytuacja wróciła do punktu wyjścia. Rządowe dopłaty znów dotyczą tylko nowych mieszkań z terminem ukończenia w 2018 r. Na możliwość dotowania gotowych lokali deweloperskich oraz używanych mieszkań, trzeba czekać do stycznia. Dlatego wielu potencjalnych uczestników MdM-u zadaje sobie pytanie, czy przełożenie zakupu lokum o 10 miesięcy będzie dobrym wyborem. Przed podjęciem takiej decyzji, warto uważnie sprawdzić aktualną ofertę deweloperów. Okazuje się bowiem, że na terenie niektórych miast podaż dotowanych lokali (z terminem ukończenia w 2018 r.) nieznacznie wzrosła w porównaniu z połową grudnia minionego roku.

Co się wlicza w części wspólne nieruchomości?

Kupując mieszkanie, stajemy się również właścicielami części wspólnych nieruchomości, zazwyczaj proporcjonalnie do posiadanego udziału w metrażu całości inwestycji. Automatycznie nabywamy również prawa oraz obowiązki z nimi związane. Co należy zatem do części wspólnych i jakie wiążą się z nimi trudności?

Inwestycja - kompleks Wola Libre w Warszawie

Realizacja inwestycji Wola Libre w Warszawie nabiera tempa. Po osiągnięciu stanu „O”, co miało miejsce na początku stycznia, postępują roboty konstrukcyjne w części naziemnej. Jednocześnie systematycznie rośnie sprzedaż mieszkań w inwestycji, która wynosi już blisko 40%. BPi Polska szczególnie cieszą mieszkania kupione z polecenia: ich liczba wynosi aż 27%.

Co ze wspólnym mieszkaniem po rozwodzie?

Rozwód jest trudną życiową sytuacją, o której każdy myśli, że mnie to nigdy nie spotka. Trend niestety wskazuje, że rozwodów w ostatnich latach jest coraz więcej. Chociaż jest to bardzo stresująca sytuacja i emocje często biorą górę, to warto sobie uświadomić, że rozwód to nie tylko koniec relacji, ale także wspólnoty majątkowej.

W jakich miesiącach najlepiej wystawić mieszkanie na sprzedaż?

W minionym roku były dwa momenty szczytowego zainteresowania mieszkaniami z rynku wtórnego. Warto wiedzieć które, aby lepiej zaplanować sprzedaż swojego mieszkania.

Czy jest jeszcze szansa na kupno mieszkania z dopłatą MdM?

Wystarczyło trzydzieści jeden dni by zainteresowani rządową dopłatą do kredytu wyczerpali pulę środków czyli blisko 400 mln zł dostępnych w 2017 roku. Obecnie do wydatkowania zostały już tylko pieniądze z puli MdM na 2018 r. Warto więc zainteresować się zakupem mieszkania, tym bardziej, że są deweloperzy, którzy zaczekają na pieniądze, a zamieszkać można jeszcze w tym roku.

Pierwszy w Polsce Radisson RED powstaje w pobliżu dworca Kraków Głowny

Rezidor Hotel Group oficjalnie ogłosił plan otwarcia pierwszego w centralnej Europie hotelu Radisson RED, który powstanie w Krakowie.

Program Mieszkanie dla Młodych wkroczył już w swoją ostatnią fazę działania.

Od 1 lutego 2017 r. w programie Mieszkanie dla Młodych jest dostępna już tylko jedna pula środków. Dzień wcześniej Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił, że przez miesiąc beneficjenci MdM-u wykorzystali drugą część funduszy zarezerwowanych na bieżący rok (373 mln zł). Obecnie do wydatkowania zostało już tylko 580 mln zł z puli dotyczącej 2018 r. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w 2017 r. kredytobiorcy mogą wykorzystać o wiele mniejszą sumę (około 200 mln zł). Jeżeli poziom wykorzystania ostatniej puli środków przekroczy 50% przed końcem 2017 roku, to BGK będzie musiał wstrzymać nabór wniosków. Taka sytuacja oznaczająca okresowe wygaszenie MdM-u, może mieć miejsce już niebawem. Dzięki niej zobaczymy, jak deweloperzy i kredytobiorcy radzą sobie bez rządowego programu, który wkroczył w schyłkową fazę.

Adgar BIT na Mokotowie - nie tylko biurowiec.

Vibrant with life – z takim hasłem i z całkowicie nową nazwą - Adgar Bit, kameralny biurowiec na Biznesowym Mokotowie powraca na rynek powierzchni biurowych. Budynek, znany do tej pory pod nazwą Adgar Business Centre II, przeszedł całkowitą modernizację i od stycznie br. oferuje małym i średnim firmom powierzchnie biurowe na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Społeczne agencje najmu - nowa forma wynajmowania mieszkań

Od pewnego czasu, coraz większa uwaga polityków jest skupiona na rozwoju najmu w Polsce. Można ubolewać, że taka zmiana nie nastąpiła 20 lat wcześniej. Tym niemniej, większe zainteresowanie krajowym rynkiem najmu, trzeba uznać za pozytywny sygnał. Głównym impulsem do zwiększenia popularności wynajmu, ma być program Mieszkanie Plus. Warto wiedzieć, że obecnie trwają prace związane z wdrożeniem innego rozwiązania. Mowa o społecznych agencjach najmu. Takie podmioty pełniące rolę pośrednika pomiędzy najemcą i wynajmującym, działają między innymi na terenie Belgii. W Polsce tzw. SAN-y mają ułatwić znalezienie lokum osobom, które nie mogą liczyć na mieszkanie komunalne, spółdzielcze lub własnościowe.


Stron: 468 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 22271 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >