Architektura – lista artykułów

Dom kultury w Służewcu, jako przykład architektury wpisanej w środowisko naturalne.

Minimalistyczna architektura Służewskiego Domu Kultury wprowadza sielski klimat w przestrzeń warszawskiego blokowiska. Naturalne materiały, takie jak drewno i szkło marki Pilkington na elewacjach, podkreślają estetyczne i ekologiczne założenia placówki. Szklane ściany integrują użytkowników z otaczającą przyrodą, umożliwiając rozszerzanie działalności poza granice budynku.

Szklane elewacje biurowców zwiększają komfort pracy i efektywność pracowników.

Przeszklone kompleksy biurowe na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast. Szklane fasady i dachy podkreślają prestiż budynków i mieszczących się w nich korporacji. Ale nie tylko. Równie istotnym zadaniem biurowców jest zapewnienie maksymalnych korzyści najemcom, poprzez tworzenie komfortowego środowiska pracy, zwiększającego efektywność pracowników, a także obniżanie energochłonności obiektów.

Architektoniczna renowacja budynków z lat 60 i 70 z nowoczesnym, wentylowanym systemem ociepleń

Dzielnica Alza na peryferiach San Sebastian posiada charakterystyczną dla lat 60’ i 70’ zabudowę składającą się z identycznych wieżowców mieszkalnych. Jedna z tych wolnostojących „wież” przeszła kilka lat temu renowację zaprojektowaną przez architektów biura Amajic. Podwieszany, wentylowany system ociepleń połączony z tradycyjnym nadały elewacji budynku nowoczesny wygląd.

Nowoczesna, szklana architektura przystanku kolejowego - Kraków Balice.

Nowy przystanek kolejowy w porcie lotniczym w Balicach potwierdza coraz większe możliwości szkła, wykorzystywanego w projektach nowoczesnych dworców czy lotnisk. Szklana aranżacja peronu i ciągów komunikacyjnych wykonana ze szkła profilowego Pilkington Profilit™ łączy wymogi bezpieczeństwa z wizualną atrakcyjnością właściwą dla miejsca – wizytówki jednego z najczęściej odwiedzanych miast Polski.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe Bryłą Roku 2015

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) zwyciężyło w plebiscycie Bryła Roku 2015. W konkursie organizowanym przez serwis architektoniczny bryla.pl, gmach MCK zdobył najwięcej głosów internautów, a także nagrodę jury (trzecie miejsce) oraz wyróżnienie sponsora. Międzynarodowe Centrum Kongresowe to już drugi katowicki obiekt z tytułem Bryła Roku.

Rewitalizacja zabytkowych kamienic na warszawskiej Pradze.

Proces rewitalizacji zabytkowych obiektów położonych po prawej stronie Wisły można uznać za rozpoczęty. W dniu 19 kwietnia władze stolicy zebrały się przed Pałacykiem Konopackich by zaprezentować pierwszy projekt i opowiedzieć o jego przyszłości.

Nowy gmach Biblioteki Głównej Uniwersytetu w Helsinkach Kaisa-talo.

Biblioteka Kaisa-talo w Helsinkach jest przykładem współczesnej architektury użyteczności publicznej, zaprojektowanej z najwyższą dbałością o komfort użytkowników oraz środowisko naturalne. Odpowiednio dobrane przeszklenia marki Pilkington zapewniają studentom i pracownikom dogodne warunki do pracy i nauki. Przyczyniają się także do spełnienia najwyższych wymagań stawianych nowoczesnej „zielonej” architekturze w zakresie doświetlenia naturalnym światłem, ochrony przed hałasem oraz efektywności energetycznej.

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

Przypominająca lodową górę Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zdobyła w zeszłym roku prestiżową nagrodę UE w dziedzinie architektury współczesnej.

Wykorzystanie szkła w modernizacji budynku ASP w Warszawie.

Nowy gmach Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie powstał w wyniku modernizacji i rozbudowy zabytkowego budynku uczelni. Otwarty dziedziniec i duża ilość pełnej wysokości przeszkleń harmonijnie łączą historyczną architekturę z nowoczesną formą artystycznej placówki.

Jak się buduje nowoczesne biurowce?

Dynamiczny system pracy w korporacjach wymusza na pracodawcach zmiany w organizacji przestrzeni biurowej. Coraz większy nacisk kładziony jest na integrację zespołu oraz elastyczność organizacji pracy. Przykładem nowocześnie zorganizowanej przestrzeni jest biurowiec firmy GasTerra, który znajduje się w holenderskim mieście Groningen.


Stron: 69 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  27 28 29 30 31  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19691 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >