Inwestycje budowlane: ruszyła budowa kompleksu wielofunkcyjnego OVO we Wrocławiu

Inwestycje budowlane: ruszyła budowa kompleksu wielofunkcyjnego OVO we Wrocławiu

Na terenie budowy kompleksu wielofunkcyjnego OVO we Wrocławiu zakończono podstawowe prace związane z wykonaniem ściany szczelinowej. Inwestor przystąpił do kolejnego etapu realizacji inwestycji. Czytaj dalej

Na placu budowy rozpoczęły się intensywne prace ziemne oraz rozpoczęto odprowadzenie wód gruntowych.

 

- Teren, na którym powstanie budynek zostanie do końca marca pogłębiony do około 11 metrów poniżej poziomu terenu  – mówi Paul Adolph, dyrektor projektu ze spółki Wings Properties, Inwestora kompleksu OVO - To konieczne, ponieważ kompleks OVO będzie posiadał trzy kondygnacje podziemne, przeznaczone głównie na parking oraz powierzchnie komercyjne i zaplecze techniczne. Rozpoczęto także prace polegające na kotwieniu ściany szczelinowej. Po wykonaniu wykopu i wywiezieniu mas ziemnych do prac przystąpi generalny wykonawca obiektu. Budowa kompleksu OVO rozpoczęła się w 2008 roku. Do tej pory wykonano w znacznej mierze prace archeologiczne oraz obudowę wykopu fundamentowego, częściowo pogłębiono teren i wywieziono gruz po wyburzeniu pozostałości podziemnej zabudowy. Realizacja wartej 300 milionów inwestycji zakończy się do roku 2011.

OVO to kompleks hotelowo-apartamentowy powstający w samym centrum Wrocławia. W charakteryzującym się niepowtarzalnym kształtem budynku, znajdzie się m.in. pięciogwiazdkowy hotel zarządzany przez sieć Hilton, około 190 apartamentów usługowych, basen, SPA, Health Club, podziemny parking oraz 3000 m2 powierzchni komercyjnych. Do części hotelowej i apartamentowej prowadzić będą dwa odrębne wejścia z oddzielnym lobby i ochroną.

Źródło: inPlus PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 18797 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >