Jak dbać o drewniane meble ogrodowe?

Jak dbać o drewniane meble ogrodowe?

Ciesząc się piękną, wiosenną pogodą możemy pozwolić sobie na chwilę relaksu we własnym ogrodzie. Aby umilić sobie ten czas warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli,które będą pasowały charakterem jak i wyglądem do naszego ogrodu. Czytaj dalej

 

Meble drewniane to najbezpieczniejsze rozwiązanie w ogrodzie. Swoim charakterem będą pasowały do każdego rodzaju ogrodu. Przydomowego małego ogródka jak i do ogrodu otwartego na przyjęcie większej ilości osób.


 

 

Czytaj również: Jaki rodzaj grilla będzie najlepszym wyborem?Warto pamiętać o konserwacji drewnianych mebli ogrodowych.


Meble będą nam na pewno dłużej służyć jeżeli prawidłowo zabezpieczymy je przed szkodliwymi działaniami warunków atmosferycznych. Dostępne są różnego rodzaju środki, które mają za zadanie w swojej właściwości przedłużyć żywotność mebli i tak np. impregnaty, lakiery oraz farby pomogą nam utrzymać je dłużej w prawidłowej kondycji.


Impregnaty


Chronią drewno przed nasiąkaniem wodą, zawierają substancje zabezpieczające drewno przed porostami, glonami, grzybami i owadami. Chronią przed szkodliwym działaniem promieni słońca, dzięki czemu drewno nie szarzeje, nie płowieje i nie staje się szorstkie ani porowate. Dostępne są zarówno meble zaimpregnowane, jak i surowe, które trzeba samodzielnie zabezpieczyć. Najlepiej kupować meble z drewna zaimpregnowanego, bo jest ono wtedy nasycone impregnatem w całym przekroju, czego nie można uzyskać żadnymi innymi metodami.

 

 

 

Czytaj również: Pielęgnacja mebli ogrodowychLakiery


Stosujemy jako dodatkowe zabezpieczenie zaimpregnowanego wcześniej drewna. Dodatkowa powłoka lakieru zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz i słońc, sprawia też, że powierzchnia mebli staje się o wiele gładsza - błyszcząca lub matowa, zależnie od rodzaju lakieru. Decydując się na lakierowanie mebli ogrodowych, trzeba zdać sobie sprawę, że po kilku latach powłoka lakieru ulegnie zniszczeniu - przestanie pełnić funkcję ochronną i będzie brzydko wyglądać. Położenie nowej warstwy lakieru wymaga niestety starannego usunięcia starej, złuszczonej warstwy. Dlatego warto się zastanowić przed kupnem odpowiedniego lakieru.

 


Farby


Chronią drewno przed powstawaniem przebarwień spowodowanym szkodliwym wpływem promieni słonecznych oraz blokują już istniejące przebarwienia. Zastosowanie farby hamuje wypływ żywicy z sęków. Co pozostawia je w jak najlepszej kondycji. Warto w okresie wiosennym odświeżyć w ten sposób meble, a będziemy cieszyć się ich wyglądem cały sezon.
Tak zabezpieczone meble powinny cieszyć nasz ogród kunsztem swojej doskonałości, bo co jak nie wybór naturalnego surowca pasuje idealnie do ogrodu. 


Źródło: budnet.pl
Autor: Beata Florczak

Tagi

Czytaj też…

Społeczność budnet.pl ma już 19207 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >