Czy taka podłoga długo wytrzyma?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸

17 czerwca 2015, 16:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: ---- napisał: A impregnuje się co jaki czas?

W teorii wystarczy raz na parę lat z dobrej jakości impregnatem. W praktyce ja robię to częściej, głównie dlatego, że lubię, a drewnu nie zaszkodzi częstsze pokrywanie go środkiem ochronnym.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 czerwca 2015, 16:58

Zgadzam sie: good 0 bad

wytrzymałość podłogi zależy od jakości jej wykonania, położenia, zabezpieczenia, jej użytkowania, ochrony podczas użytkowania. no to jest długi proces. I jednym ta sama podłoga może sie zniszczyć po kilku latach a u innych ta sama będzie latami aż do znudzenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 czerwca 2015, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujesz?
Sosna należy do gatunków drewna miękkiego, nie powinno jej się stosować na podłogi. Znacznie lepiej sprawuje się dąb i jesion.
Jednak często jest wykorzystywana ze względu na swoją niską cenę.
Musicie jednak pamiętać że sosna jest miękka i polakierowana nawet najbardziej twardymi lakierami nie uzyska większej twardości. Upadną klucze to będzie wgniot. Jeśli z takim nastawieniem urządzamy wnętrze to jak najbardziej podłoga może się podobać. Jeśli natomiast oczekujemy jednolitej ładnej i gładkiej powierzchni to o sośnie możemy zapomnieć.
Sosna ma jeszcze jeden słaby parametr czyli stabilność. Gdy przychodzi zima to sosna ma spore skurcze i szczeliny to normalna sprawa.

Sosnowa podłoga dobrze wygląda gdy ją poolejujemy, np wybielimy i nadamy jej efekt postarzanej podłogi, jeśli wnętrze domu lub mieszkania jest w loftowym stylu, i toleruje przetarcia i naturalny wygląd drewna to taka sosna będzie wyglądać całkiem przyzwoicie.

Pamiętajcie jednak że wybierając podłogę oprócz samego drewna dochodzą stałe koszty np montaż, kleje, lakiery lub oleje, i przykładowo cena m2 sosny to 30-40zł, a dębu 80-120zł, to cena pozostałych stałych kosztów będzie ok 100zł/m2. Więc radzę przemyśleć czy robić sosnową podłogę za 140zł/m2 czy trochę dołożyć i za 180-200zł/m2 zrobić podłogę dębową lub jesionową, która ma znacznie dłuższą żywotność.

ponad 300 rodzajów podłóg znajdziecie w naszym salonie w Warszawie przy Sokołowskiej 9/u6 i na www.artcorestudio.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

25 czerwca 2015, 14:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Drewno sosnowe jest bardzo delikatne, dlatego trzeba dbać o nie ze szczególną starannością. Zanim założyć podłogę upewnij się, że masz dobrze zrobiony podkład. Wszelkie nierówności nie są pożądane, bo mogą wypłynąć na wytrzymałość drewna. Dlatego dobrze, jeśli beton będzie naprawdę dobrej jakości. Do kładzenia posadzek polecam produkty tylko najwyższej jakości. z tego co wiem to to jest bardo dobra firma: http://www.itbud.com.pl/produkty,posadzki_prz emyslowe,materialy_do_wykonywania_posadzek_przemyslowych,utw ardzacze_posadzkowe.html [

Ten post był edytowany przez Leszek11 dnia: 25 czerwca 2015, 14:52
Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2015, 16:57

Zgadzam sie: good 0 bad

nieco prawdy w tym jest, chociaż tak naprawdę wszystko kwestai jkości drewna, bo podłogi drewniane podłogom drewnianym nierówne

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 października 2015, 13:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Od tego czy podłoga długo wytrzyma zależy nie tylko od samej podłogi, ale i od dobrego jej montażu, warnków w jakich została zamontowana oraz sposobie użytkowania. Także jeśli materiał z którego chcemy zrobić podłogę nie wzbudza zaufania, a zostanie prawidłowo zamontowana i będzie prawidłowo użytkowana to wytrzyma pewien czas. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2015, 16:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak chce się mieć podłogę na lata,trzeba zainwestować w solidne podłoże. Ja wykorzystałem suche podkłady podłogowe RIGIPS Rigidur z oferty http://www.rigips.pl/ i dzięki temu jestem spokojny o trwałość mojej nowej podłogi.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2015, 17:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla rozwiązań podłóg drewnianych, Knauf Therm posiada specjalne płyty styropianowe - KNAUF Therm EXPERT Podłoga ACOUSTIC, które pozwalają na wytłumienie dźwięków uderzeniowych o 24-27dB.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2015, 19:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o solidne maszyny i narzędzia szlifierskie, moim sprawdzonym producentem jest firma http://prochera.com.pl/ Mam od nich szlifierkę bębnową i dobrze się spisuje.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2015, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja cenię sobie trwałe i eleganckie materiały,dlatego wybrałem marmurowe posadzki. Wykonaniem zajęła się firma http://www.marmursolniczki.pl Uważam,że kamienne posadzki i rozety to znakomita wizytówka domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 12 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >