Jaki piec kupić?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸

6 września 2015, 18:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Piece kaflowe instaluje się dziś tylko w średniowiecznych budowlach aby zachować
pierwotny wygląd wnętrz. Do mieszkań, szczególnie na wyższych piętrach i dla starszych ludzi, tego typu ogrzewanie to swoista tortura.
O zanieczyszczeniu środowiska naturalnego nawet nie wspomnę!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 września 2015, 01:46

Zgadzam sie: good 0 bad

zanieczyszczanie środowiska mamy na kazdym kroku i nie tylko piece są jego przyczyną. choć fakt tych starych bardziej kopcących troche jest ale nie każdego stać na nowoczesne rozwiązania. sam mam stary kocioł zasypowy i na razie nie wymienie na nic bardziej ekologicznego bo sorki ale mnie na to nie stać. na razie go tylko przrobiłem i tyle moge polecić. Nie wiem czy to wpływa na mniejsze zaniecyszczenie ale na pewno na komfort uzycia. Kupiłem zestaw podajnikowy, palnik rynnowy APR. kupiłem za 2300 na allegro. Przerobiłem swój kocioł zasypowy 3-letni.
Koszt przeróbki to 200-300 zł. Suma kosztów 2600. Podajnik wszedł nad ruszta. Zestaw podajnikowy kupiłem od producenta witkowski z wielkopolski.
Przeróbka kotła podwójnie mi się opłaciła: raz koszty, a dwa duuużo mniej pracy przy kotle. Wszystkim steruje sterownik.
Z tego co się orientowałem starsze kotły jak 6-7 lat nie opłaca się przerabiać bo różnie może być z blachą... Polecam dla tych co chcą trochę zaoszczędzić ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 września 2015, 09:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla tych co chcą oszczędzać, bardziej opłaca się zmiana systemu ogrzewania na
bezobsługowy, trwały (ponad 30 lat), bezawaryjny i tańszy w eksploatacji.
Może to być ogrzewanie podczerwienią.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 września 2015, 09:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Proszę o rozwinięcie tematu ogrzewania podczerwienią- koszt montażu systemu, koszty eksploatacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 września 2015, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Temat jest dość obszerny więc zapraszam na naszą stronę internetową gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje. W przypadkach szczegółowych
pytań, chętnie odpowiem na maila.

Nie zamieszczam linku do strony, gdyż admin wybiórczo przepuszcza linki spamerskie, a blokuje linki związane z tematem.

Np. dom o pow. 84 m2, koszt systemu wraz z montażem, to 12 123 zł.
Koszt ogrzewania w ostatnim okresie grzewczym, to 882 zł

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 września 2015, 09:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam u siebie ogrzewanie na LPG i powiem szczerze, ze jest czysto, ciepło i porównywalnie jeśli chodzi o koszty. Moim zdaniem warto rozważyć.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2015, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

malutka343, a może jakieś konkrety zamiast podlinkowania na stronę.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 12:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie na lpg? też dowiem się szczegółów więc jeżeli możesz to sprecyzuj je. Poza tym w kwestii wyboru dobrego pieca to proponuję zerknąć na www.Elando.pl gdzie otrzymasz fachową pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2015, 14:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o wybór pieców to mogę podać mała podpowiedź http://kotlobudosiek.pl/index.php/porady/jak- wybrac-dobry-kociol-co Osobiście jestem zwolennikiem paliw na eko-groszek, miał, węgiel gruby, pellet. W grę wchodzą przede wszystkim niższe koszty eksploatacji.

Ten post był edytowany przez mazgaj dnia: 23 września 2015, 14:34
Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2015, 13:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Najekologiczniejsze to są chyba kotły na ekogroszek. Ostatnio z zona wymienialismy ogrzewanie w naszym domu , a ze moja zona wszystko chce ekologiczne to właśnie zakupilismy taki od http://www.kolton.pl . Maja duzy wybor , a produkty od nich się naprawdę sprawdzaja. Polecam

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 19 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  10 11 12 13 14  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 355 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19168 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >