Jaki kominek będzie najlepszy?

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

28 listopada 2008, 12:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam zamiar zamontować sobie w salonie kominek. Jaki typ kominka będzie najlepszy? Proszę pomóżcie mi. Mam ogrzewanie piecem na węgiel 23kW. Proszę, doradźcie mi. Na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lutego 2009, 16:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli masz już ogrzewanie piecem to na kominek patrz jak na "dogrzewacz :wink: " i element wystroju twojego domu. Co do wyboru wkładu to wybieraj te z górnej półki w pełni wyposarzone najlepiej znanych i dobrze ocenianych producentów. Co do mocy to nie musi być ona zbyt wyśrubowana ale lepiej mieć jej troszkę zapasu. No i nie wiadomo czy chcesz rozprowadzać ciepło do innych pomieszczeń czy nie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2009, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

A mnie się tak bardzo marzy kominek. Ale słyszałam różne opinie, że nie warto bo dym itd. Więc sama już nie wiem. Ale trzeba przyznać, że znacznie przytulniej jest, kiedy można usiąść przy kominku.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 marca 2009, 10:40

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Magda.Kreska]A mnie się tak bardzo marzy kominek. Ale słyszałam różne opinie, że nie warto bo dym itd. Więc sama już nie wiem. Ale trzeba przyznać, że znacznie przytulniej jest, kiedy można usiąść przy kominku.

Można zbudować kominek jako ozdoba do sporadycznego palenia, a zarazem postawić na sprawdzoną firme to będzie i klimat i kratki nie będą się brudzić no i trzeba posiąść podstawy palenia w kominku :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link

2 kwietnia 2009, 13:56

Zgadzam sie: good 0 bad

W sumie to nie widzę sensu w wydawaniu większych ilości pieniędzy na kupno kominka, który i tak będzie nam służył jako ozdoba. Oczywiście co innego, gdyby miał on pełnić funkcje grzewcze - wtedy wiadomo, im produkt droższy, tym z leszych materiałów jest zbudowany i tym jest trwalszy podczas eksploatacji. Bez problemu można kupić wkład za ok 2500zl i ciszyć się zarówno ciepłem jak i widokiem. Jak będziesz czegoś szukała to z chęcią Ci pomogę znaleść coś ładnego i w rozsądnej cenie:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2009, 14:21

Zgadzam sie: good 0 bad

A moze ładny i nie drogi kominek elektryczny http://www.e-millennium.pl/index.php?cPath=43_50
co powiesz??

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2009, 12:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Hm... No nie powiem, kominek prezentuje się całkiem ładnie jak na elektryczny i cena też nie jest wysoka.
Ale szczerze mówiąc, wizja żywego ognia od wizji powtarzającego się schematu migających, elektrycznych płomyczków jest dla mnie bez porównania lepsza;) Wszystko kwestia gustu:)

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2009, 12:20

Zgadzam sie: good 0 bad

A mi podoba sie jeszscze ten wkład
http://www.e-millennium.pl/product_info.php?cPath=43_49&prod ucts_id=167
trzeba przyzanc ze sklep ma bardzo łądne i nie drogie wkłady.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2009, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Czasem słuzy jako ozdoba a czasem rzeczywiscie pełni funkcje ogrzewacza numer 1. Wszystko zalezy od metrazu domu. Osobiscie podobaja mi sie kominki z płaszczem wodnym,wyglądaja efektownie.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 listopada 2009, 13:44

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy taki kominek wolniostojący

http://www.kominki-elektryczne.pl/43-Kominek-Danube/flypage_ new.tpl.html

wystarczy na ogrzanie pokoju o rozmiarze 18m2? Jaki jest średni koszt miesięcznie za prąd?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jak dopasować kominek do salonu- PORADY Liczba postów: 7 Grupa: Kominki od... Planuję w najbliższym czasie montaż kominka i zastanawiam się, czy warto już na etapie instalacji skonsultować wszystko z kominiarzem. Wydaje mi się, że taka os...
  • Wermikulit do kominka? Liczba postów: 5 Grupa: Kominki od... Witam, wermikulit w tej chwili jest coraz częściej stosowany zarówno w kominkach zabudowanych jak i wolnostojących. Jest bardzo dobrym izolatorem dzięki czemu p...
  • Jaki wkład kominkowy do 60m2 Liczba postów: 9 Grupa: Kominki od... dodaje również ze chodzi tutaj o palenie CIĄGŁE jako jedno urządzenie grzewcze
  • połączenia kominek-rura Liczba postów: 29 Grupa: Kominki od... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli chodzi o mnie, to jakiś czas temu trafiłem na ofertę Klimatest - https://www.klima...
  • JAK ZBUDOWAC KOMINEK ?? Liczba postów: 61 Grupa: Kominki od... Ciekawe treści z zakresu budowy, wnętrz, ogrodu, dekoracji, mebli, akcesorii i wiele więcej znajdziecie zaglądając na blog https://budowaiogrod.pl/wnetrze/budow...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 21217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 316

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >
/* */