Pytanie o mieszkanie z zasobów Spółdzielni

« Powrót do grupy: Spółdzielnie mieszkaniowe

27 stycznia 2009, 03:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich,

Chciałbym zwrócić się do Was z pytaniem. Jestem ciekawy Waszych ewentualnych rad lub komentarzy. Zastanawiam się, co zrobilibyście z delikwentem takim jak ja :-) Każda opinia jest mile widziana.

Zajmuję mieszkanie należące do Spółdzielni. Jest to tzw. lokal funkcyjny przyznany mojej babci kilkadziesiąt lat temu, kiedy zaczynała pracę, jako dozorca w budynku. Niestety, za życia, dziadkowie nie podjęli żadnych działań, aby zmienić status prawny mieszkania.

Dzisiaj sytuacja wygląda tak, że ponad 20 lat mieszkam w lokalu, do którego nie mam praktycznie żadnych praw i w najgorszym wypadku mogę doczekać się eksmisji (żadne zaległości w czynszu nie wchodzą w grę, ale nie mam żadnej umowy – na czynszu ciągle figuruje moja babcia!).

Najprostszym rozwiązaniem byłoby wykupić mieszkanie, ale odbywa się to po cenach rynkowych (zgodnie ze statutem Spółdzielni) na co nie mam pieniędzy, a na kredyt hipoteczny nie mam, co liczyć ze względu na skomplikowany stan prawny gruntów, na których znajduje się blok.

Jak sami widzicie, moja sytuacja jest dosyć dziwna i niejasna. Jak myślicie, co mógłbym zrobić, aby spróbować rozwiązać sytuację? Jak rozmawiać ze Spółdzielnią, aby poprawić swoją sytuację? Czy mam jakieś prawa do mieszkania? Czy mogę na przykład prosić spółdzielnię o zamianę lokalu na mniejszy (co rekompensowałoby koszty wykupu mieszkania)?

Z góry dziękuję za Wasze opinie.

Pozdrawiam,
Michał

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lutego 2009, 21:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik RogerRamjet napisał: Czy mam jakieś prawa do mieszkania? Czy mogę na przykład prosić spółdzielnię o zamianę lokalu na mniejszy (co rekompensowałoby koszty wykupu mieszkania)?
Chyba jest to dla Ciebie jedyne sensowne wyjście z tej sytuacji. Jeżeli zarząd Twojej spółdzielni zgodzi się na takową zamianę, będziesz miał chociaż jakiś przydział na mieszkanie.
Ale nie jest to takie pewne, że cała sprawa pójdzie po Twojej myśli, i otrzymasz zamianę mieszkania.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Opłata notarialna Liczba postów: 75 Grupa: Spółdzielni... Odwołanie się od opłaty notarialnej może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe, jeśli spełnione są określone...
  • Własność bez notariusza? Liczba postów: 162 Grupa: Spółdzielni... Oferta usług notarialnych https://kancelariaposyniak.pl/ jest nieodłącznym elementem prawa i życia codziennego. Notariusze odgrywają kluczową rolę w potwierdzan...
  • Piwnica - część wspólna czy pomieszczenie przynale... Liczba postów: 2 Grupa: Spółdzielni... Piwnica - część wspólna nieruchomości czy pomieszczenie przynależne. W wyroku z 8.6.2006 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnął, że członek spółdzielni mieszkaniowej....
  • zabudowa balkonu Liczba postów: 9 Grupa: Spółdzielni... Mi podoba się nowoczesna zabudowa balkonu Warszawa, bo mieszkanie zyskuje dodatkowy pokój do odpoczynku, a przy okazji można z przestrzeni korzystać przez cały....
  • Audyty Energetyczne Liczba postów: 61 Grupa: Spółdzielni... Dzięki za wszystkie pomocne linki. Ja w ubiegłym roku korzystałem z usług firmy https://it-energy.pl/oferta/audyty-efekt ywnosci-energetycznej. Zajmują się m.in....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >