Tanie domy szkieletowe

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸

9 lipca 2013, 12:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Tanie domy drewniane Konsbudu budowane w innowacyjnym systemie HBE łączą dwa typy konstrukcji: szkieletowe oraz monolityczne. Takie obiekty powstaja w bardzo szybkim czasie i w stosunkowo niskiej cenie od ok. 1600zł. za metr. nie licząc projektu i fundamentów. Domy HBE są trwałe i energooszczędne - dla standardowej grubości wełny mineralnej (15 cm), współczynnik przenikania ciepła wynosi U= 0,196W/m2K. Można oczywiście zwiększać grubość termoizolacji, osiągając współczynnik U poniżej 0,15W/m2K, czyli na poziomie przegród pasywnych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 września 2013, 12:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Sama grubość wełny mineralnej nie wystarczy - należy też odpowiednio dobrać jej współczynnik przewodzenia ciepła. Im niższy, tym wełna mineralna posiada lepsze właściwości termoizolacyjne.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 grudnia 2013, 16:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Osobiście zastanawiam się również nad taką ofertą mieszkań - http://osiedlekapriola.pl/ . Podobno bardzo piękna i spokojna okolica. Może ktoś z was był już oglądać te mieszkania z bliska te mieszkania ? Oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2015, 08:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Okazje są przy gotowych nieruchomościach, zobaczcie - http://tabelaofert.pl/domy-na-sprzedaz i tutaj te wyceny są rzeczywiście rekordowo dobre. Oczywiście pojawia się kwestia taka jakiej będą wymagały ingerencji z naszej strony.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 marca 2015, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

w Goleniowie mnie tanio drewniany dom szkieletowy postawiła firma http://ligar.pl/ bardzo zadowolony jestem z poziomu wykonania prac

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 kwietnia 2015, 14:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystkie firmy które się tutaj reklamują zapraszamy do działu - Domy szkieletowe. Znajdują się tam zapytania ofertowe które oczekują na realizację przez specjalistów.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2015, 16:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: fredme napisał: w Goleniowie mnie tanio drewniany dom szkieletowy postawiła
firma http://ligar.pl/ bardzo zadowolony jestem
z poziomu wykonania prac


Tanio może to wyszło, ale nie będzie tanio w ogrzewaniu. 10 cm do gruntu dawało się 30 lat temu. Dzisiaj powinno się dawać 30 cm. Nigdzie nie ma informacji o zapotrzebowaniu domów na energię potrzebną do ogrzewania, a to jest najważniejsze kryterium przy zakupie domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 maja 2015, 08:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój dom szkieletowy stawiała firma ITS (http://www.its-koszalin.pl/) i jestem bardzo z niego zadowolony. Wcale nie ponoszę jakichś wielkich kosztów utrzymania, podobnie jeśli chodzi o ogrzewanie. NIe wiem skad takie podjerzenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2015, 13:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Można zapytać o rodzaj ogrzewania i wysokość jego kosztów?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2015, 21:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Temat rzeka ,jednak postaram się przedstawić to zagadnienie z kilku stron.Przede wszystkim dom szkieletowy powinien być tani w budowie ,jak mawiają niektórzy takie domy buduje biedota w USA ,bo tylko na takie je stać -murowane kosztują co najmniej dwa razy tyle.U nas jest odwrotnie- cała masa firm winduje ceny zachęcając szybkością budowy i "mikroklimatem" w nich panującym itd.Najgorsze jednak ,że nie ma wytycznych ,które nakazują przestrzegania reżimu technologicznego ,bo taki nie istnieje i każda z tych firm ma własną technologię,I tak na przykład jedni budują takie domy bez folii wiatroizolacyjnej i paraizolacyjnej ,twierdząc ,że taki dom jest zdrowszy ,bo oddycha i tu od razu pan Wojciech Nitka przestrzega przed takimi firmami ,choć tym zleceń nie brakuje na budowę w takiej technologii.Nikt nie certyfikuje elementów konstrukcyjnych więc można o nich napisać ,że są impregnowane ciśnieniowo,4 stronnie strugane z fazowanymi krawędziami itd.a papier cierpliwy jest ...Aby nie przedłużać ...myślę ,że prawdziwy dom drewniany powinien być zbudowany z grubego bala .Złośliwi prześmiewczo nazywają kanadyjczyjki szkieletem do utrzymywania ocieplenia i coś w tym jest.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompy ciepła Liczba postów: 30 Grupa: Innowacje w... Jeżeli szukacie producenta pomp to tutaj znajdziecie firmę, która jest jest niezależnym, rodzinnym, europejskim producentem i globalnym dostawcą pneumatycznych...
  • Budowa hali Liczba postów: 241 Grupa: Innowacje w... Jeśli chodzi o znaki, to podczas budowy nowych osiedli konieczne jest także zaplanowanie dróg oraz ich właściwe oznakowanie. Informacje na ten temat można znale...
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 13 Grupa: Innowacje w... Z jakich systemów zabezpieczeń korzystacie? producent ogrodzeń aluminiowych
  • Nowoczesne budownictwo?] Liczba postów: 64 Grupa: Innowacje w... Szanowni Państwo, Szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj materiału ociepleniowego oraz zastosowany system wykończenia elewacji (preparat gruntujący, zaprawa k...
  • Jaka klimatyzacja? Liczba postów: 136 Grupa: Innowacje w... Klimy AIWA są spoko, bo nie biorą dużo prądu i mają tryb eco. Łatwo się nimi steruje, więc polecam. Model AIWA-MU25IN/OUT jest świetny do małych i średnich pomi...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >