Zamiana grzejnika ściennego na podłogowy?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸

31 sierpnia 2014, 16:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Popieram Doradcę... choć trochę promuje swój produkt, ale promuj promuj, a też mam wasz system i z niego bardzo zadowolony, bardzo dobra jakość i super dostępność to muszę przyznać osobiście. Zawsze wolę kupić polski produkt niż wspierać obce marki.

Naprawa ogrzewania podłogowego to wbrew pozorom bardzo prosta sprawa. Osobiście dwa razy przewierciłem rury które wcześniej sam układałem i którym robiłem fotki jak są ułożone, niestety przeliczyłem się. Każdy dobry system rurowy posiada w swojej ofercie łączniki naprawcze, kwestia wypożyczenia narzędzia do wykonania połączenia. Najgorszy problem to to że musiałem zatrzymać ogrzewanie i wykuć kawałek instalacji (to już był zaawansowany sezon grzewczy), a później wysuszyć posadzkę - dobrze że szybko to zauważyłem.

Orientowałem się też przy okazji że do identyfikacji źródła przecieku można wypożyczyć kamerę termowizyjną - niezła sprawa, bardzo prosta obsługa, trochę się tym pobawiłem od razu rzuciłem okiem na swoje mostki cieplne :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 września 2014, 19:13

Zgadzam sie: good 0 bad

I tu mamy przykład, że jednak podłogówka sie psuje, a później problem mokrej podłogi i całe szczęście, że koledze udało się w porę zauważyć, ale jak ktoś nieświadomy to może sobie narobić szkód...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 września 2014, 23:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Żeby wszystko było jasne, ta awaria to tylko i wyłącznie moja wina, osobiście polecam ją każdemu jako główne źródło ciepła w domu, przy mieszkaniu przez całe życie "na grzejnikach" po zmianie efekt jest piorunujący, piękny klimat jest w domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 września 2014, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jednak zostaje przy grzejnikach i polecam każdemu, kto chce mieć ładne i niezawodne grzejniki produkty firmy kermi

Zgłoś | Cytuj | Link

16 września 2014, 21:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlaczego uważasz, że grzejniki są lepsze? Nie sądzisz, że przy ogrzewaniu podłogowym będzie cieplej w stopy a co za tym idzie ogólnie człowiekowi nie będzie zimno? Ja mam tak, że jak marzną mi stopy to choćby w domu było 30 stopni to i tak się trzęsę z zimna. Dlatego my zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe. Mamy już praktycznie wszystko kupione oprócz podkładu pod panele. Ale to pewnie zamówimy niedługo na http://podlogi24.net/wineo-witex-podklad-2mm- b.dobrze-wyciszajacy-kroki-pod-panele-z-folia-sound-protect- eco-plus-o_l_1523.html Macie u siebie takie podkłady? Ja słyszałam, że chronią panele i wyrównują je a do tego wyciszają. Nie miałam pojęcia, że coś takiego w ogóle istnieje.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 września 2014, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

To problem krążenia i podłogówka tu może nie pomóc niestety. W przypadku awarii dużo łatwiej dostać się do grzejnika i usunąć usterkę, poza tym bardzo dużo słyszy się o tych alergiach od podłogówki

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2014, 20:38

Zgadzam sie: good 0 bad

ale to nie jest potwierdzone z ta alergia takze nie sialbym paniki :) w tym temacie moze warto jednak sprobowac

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2014, 11:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też wolę tradycyjne rozwiązania i dlatego mam grzejniki Kermi z technologią x-2. Praktyczne i oszczędne.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 października 2014, 09:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Podłogówka psuje się jeżeli nie będzie prawidłowo wykonana,kwestia instalacji ma znaczenie i jeżeli zrobi to fachowa firma,wtedy moim zdaniem naprawdę nie ma się czego obawiać i każdy będzie chwalił tego typu rozwiązanie.


www.Mufka-Instalacje.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

10 października 2014, 09:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie mam jakoś przekonania do tego, bo nie ma nic trwałego i jeśli zepsuje się grzejnik ścienny to koszty będą nieporównywalnie mniejsze, pomijając przy tym zalaną podłogę

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie w domu Liczba postów: 355 Grupa: Robimy inst... A ja się zastanawiam nad tym, jaki piec najlepiej wybrać. Widziałam tutaj takie kotły gazowe: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotl y-i-piece/kotly-gazowe-289...
  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19162 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 317

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >