co z tym węglem

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

28 kwietnia 2022, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Macie może realny scenariusza albo jakieś przewidywania co do następnego sezonu grzewczego? Mnie się wydaje że surowiec - czyli węgiel - będzie niedostępny i horrendalnie drogi, bo z dalekich kierunków. Jak myślicie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2022, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno będzie droższy i okraszony stresem związanym z różną - wahającą się dostępnością – wiadomo statki płyną długo i z przygodami. Od lat kupuje ekogroszek z kierunku ameryki południowej. Sztygar ma przewagę pod względem kaloryczności – mniej kupuje mniej spalam bo ma sporo dżuli. Aktualnie nie kupuje bo ceny są zaporowe. Eksporterzy podnieśli tak ceny firmom handlującym – widząc co się dzieje w Europie – i myślą że im się to opłaci. A towar będzie zalegał aż zaczął upłynniać do Europy po prostu. Wydaje mi się że latem ceny zaczną spadać ale na pewno nie do poziom sprzed roku. Trzeba zagryźć zęby, przygotować więcej kasy i nie kupować ruskiego węgla splamionego krwią Ukraińców.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 maja 2022, 10:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja się trochę zaopatrzyłem w minionych latach w ekogroszek workowany i kiedy widziałem promocję to zamawiałem. Dobrze, ze tak robiłem bo teraz mam zapas na przyszły sezon grzewczy. Dwa lata temu wymieniłem piec na ekogroszkowy z tej firmy https://www.zgoda-wieprz.pl/iskrapluseko i takie rozwiązania sobie chwalę.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2022, 17:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zrobiłem tak samo bo coś czułem w kościach , że z tym węglem będzie lipa i mogę teraz 2 sezony grzewcze mieć spokój. Węgiel "orzech" zamówiłem w tej firmie https://weglosmyk.pl/oferta/ w bardzo przystępnej cenie. Teraz wiadomo jak jest z tymi cenami ale stwierdzam, że obecne ich ceny też są przystępne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też