gaz czy PC?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

11 stycznia 2009, 23:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Przybliżone koszty ogrzewania PC i gazem dla budynku o zapotrzebowaniu 12kW (dom o pow. ok. 200m2)

Pompa ciepła da ciepła: 1800h(godz.pracy w sezonie grzewczym) x 12kW=21600 kWh=77060MJ

Pobierze prądu: 21600/3,5 (COP)= 6171 x 0,3zł (średnia cena en. elektrycznej) = 1851 zł

Kocioł gazowy da:
Wartość opałowa gazu = 35,4 MJ/m3x 0,9 (sprawność kotła)=31,86 MJ/m3

70060/ 31,86 = 2199 m3 gazu potrzeba, aby dać tą samą energie

2199 x 1, 6zł (cena gazu) = 3518 zł

Efekt:
3518- 1851= 1667 zł oszczędności.

W kalkulację nie wliczyłem abonamentu, który przy prądzie tak czy tak się płaci. W taryfie wd-5 jest to 18 zł/ mieś., czyli 216 zł rocznie.

Czyli 1667+ 216= 1883 zł w kieszeni :)

Co jest ekonomiczniejsze?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 maja 2009, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Będę budować dom, do ogrzania którego chcę wykorzystać pompę ciepła. Zastanawiam się na wyborem producenta. Jeden przykuł większą moją uwagę stąd moje następujące pytanie: Co sądzicie o pompach, które sprzedaje firma Hydro-Tech Konin, są to pompy producenta AlphaInnoTec? Czy macie jakieś doświadczenia z tymi pompami?
Oto ich strona internetowa jakby co: http://www.hydro-tech.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2011, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie polecam pompy Nibe albo Danfoss, mają przedstawicieli w całym kraju.


Mam kupony ze zniżkami na pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe oczyszczalnie ścieków!

Jeżeli ktoś jest chętny proszę pisać anulek0@op.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2011, 21:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam na fiorum. Może ja popowiem o swoich doświadczeniach z pompą ciepła. Posiadam dom o powierzchni 400m2 i zainwestowałem właśnie w taki typ ogrzewania. PO roku czasu mogę powiedzieć,że jest to bardzo opłacalne. Nie chodzi tylko o ciepłą wodę latem,czy też o to że nie musze martwić się cenami gazu. Przykładowo roczny koszt ogrzania domu 400m2 olejem opałowym to ok. 22-25 tys. zł. Koszt wykonania instalacji grzewczej na etapie budowy domu to ok. 90 tys. zł. (instalacja grzejnikowa lub podłogowa, kotłownia, bojler, komin + wkład kominowy, zbiorniki na olej opałowy) Tak wiec jest to droga inwestycja,a przy pompie ciepła i tej samej powierzchni domu wynosi mnie ona jakieś 3,5 tyś. Więc chyba warto i jestem z tego bardzo zadowolony. Całość robiła mi firma Spednet,spójrz na ich pompy ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2015, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

W lublinie polecam firmę www.gazexim.pl odnośnie instalacji gazowych

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2015, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobrze, z Pańskich wyliczeń wynika,że PC jest tańsze w eksploatacji, ale jaki jest stosunek ceny zamontowania ogrzewania na gaz i PC? Chyba nie wychodzi to już tak z korzyścią dla PC??

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2015, 20:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, że nie. Ale zwrot powinien nastąpic po jakiś 10 latach jeżeli idziemy w stronę odwiertów pionowych. Natomiast trwałośc takiej pompy to 30-40 lat :)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 września 2015, 01:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Porek456 napisał: Oczywiście, że nie. Ale zwrot powinien nastąpic po jakiś
10 latach jeżeli idziemy w stronę odwiertów pionowych.
Natomiast trwałośc takiej pompy to 30-40 lat :)


Chciałbym widzieć urządzenie mechaniczne o trwałości 30 do 40 lat!
Takich bajek nawet dzieciom nie opowiadają!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Może bez przesady z tymi latami,ale jednak mimo wszystko pozwoli nam to na oszczędność- mowa o pompie ciepła,która zwróci sie po kilku lub kilkunastu latach. Dla tych którzy wolą tradycyjny system ogrzewana,polecam wybrać dobry,solidny kocioł a ten znajdziecie u nas na Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła nigdy się nie zamortyzuje!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >