przydomowa oczyszczalnia

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

2 września 2007, 20:02

Zgadzam sie: good 0 bad

czy ktos z was ma oczyszczalnie przydomowa? pytam ponieważ nie wiem co mam zamontowac szambo zwykłe pcv czy taka oczyszczalnie własnie, a nie wiele wiem na ten temat tzn teoretycznie jest to fajna sprawa ale jak w praktyce?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2010, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!
Zakupiłam oczyszczalnię biologiczną firmy BIO-HYDRET
typu EKO-BIO 2500 z odprowadzeniem do studni chłonnej.
Jest to oczyszczalnia ze złożem aktywnym.
Oczyszczanie ścieków zachodzi w jednym zbiorniku.Wodę po oczyszczeniu można powtórnie wykorzystać ale z braku miejsca na naszej działce, monterzy z BIO-HYDRET doradzili mi studnię chłonną. Oczyszczalnia działa bez zarzutu ale przy każdej oczyszczalni trzeba pamiętać o odpowiednim zasilaniu bakteriami.Koszt bakteri i prądu który pobiera pompa to 150-180zł.-rocznie.Jeżeli nie możecie się zdecydować polecam właśnie tą oczyszczalnię. :lol: :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 czerwca 2011, 22:22

Zgadzam sie: good 0 bad

HABA RL - produkcja, doradztwo, montaż przydomowych oczyszczalni ścieków, separatorów tłuszczu i węglowodorów. Zapraszamy do kontaktu wszystkich forumowiczów - tych budujących dom, i tych, którzy już mają budowę za sobą. Posiadamy wiele ciekawych, nowatorskich rozwiązań w dziedzinie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków i 15 lat doświadczenia. Technologie dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta. Największy nacisk kładziemy na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji układu oraz jego niezawodność niezależnie od warunków gruntowych. Więcej informacji na stronie: www.haba.pl. Najwygodniej wysłać szybkie zapytanie (przycisk po lewej stronie).
Zainteresowanym chętnie udzielimy porad i wskazówek dotyczących doboru urządzeń i ich montażu.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 czerwca 2012, 10:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mogę Ci polecić firmę, która zajmowała się budowom przydomowej oczyszczalni ścieków u mnie - firma NARO (szamba-baseny.com.pl) Mają oni bezobsługowe oczyszczalnie, więc w ogóle nie ma z nimi kłopotów. Ogólnie oczyszczalnia to świetna sprawa, odprowadzasz ścieki a jednocześnie ochraniasz środowisko, chyba lepszej opcji nie ma. System oczyszczania zamyka obieg wody w przyrodzie, przywracając ja środowisku. A jak wiadomo, wody na naszej planecie jest coraz mniej.
Ja ze swojej oczyszczalni póki co jestem bardzo zadowolony. A co do tej firmy NARO to pełen profesjonalizm. Ich produkty są naprawdę dobre, świadczą o tym zresztą wszystkie atesty, które posiadają. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnie ścieków to zbuduj chociaż szambo ekologiczne. Dobry i taki wkład w dbaniu o środowisko :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 sierpnia 2012, 19:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Zatem mamy kilka pozytywnych opinii na temat przydomowej oczyszczalni,może ktoś jeszcze się wypowie? Jak widać koszty wcale nie są duże jak mogłoby się wydawać.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 września 2013, 15:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam biologiczną, przydomową oczyszczalnię firmy http://www.frukko.pl/. Uważam, że jest to świetna sprawa z tą oczyszczalnią. W Frukko mają konkurencyjne ceny i bardzo dobrej jakości oczyszczalnie. Na moją dostałem 15 lat gwarancji.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 stycznia 2014, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy ktoś z Was korzystał z dofinansowania do wybudowania przydomowej oczyszczalni ścieków? Do niedawna nie wiedziałam, że w ogóle istnieje taka możliwość. Przeczytałam kilka artykułów na ten temat np. http://www.publikuj.org/przydomowa_oczyszczal nia_sciekow_cena_i_dofinansowanie_34081.html i jest tam napisane, że "Obecnie istnieją dwa warianty dofinansowania: z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki oraz z funduszy Unii Europejskiej (program operacyjny Infrastruktura i Środowisko). Większe szanse na dofinansowanie występują w gminach, które nie mają zbiorczych sieci kanalizacyjnych." A w naszej gminie nie ma zbiorczej sieci kanalizacyjnej, wiec są jakieś szanse. Czy ktoś uzyskał takie dofinansowanie? Czy trudno jest je dostać?

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2014, 11:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Chętnie się dowiem jak sprawuje się biologiczna oczyszczalnia. My co prawda chcemy kupić drenażową z http://www.e-sklepoczyszczalnie.pl/ ale może warto zastanowić się nad biologiczną... I jak wygląda sprawa dofinansowań? Dużo dokładają?

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2014, 16:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za link,na pewno w wolnej chwili tam zajrze i napisze swoją opinię,ale skoro już mowa o dobrych i godnych zaufania sklepach to polecam takze www.Kociol.net.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2015, 10:19

Zgadzam sie: good 0 bad

W praktyce wybór przydomowej oczyszczalni jest jak najbardziej dobrym wyborem. To ekologiczne rozwiązanie jest tanie w eksploatacji (płaci się tylko i wyłącznie za energię elektryczną potrzebną do zasilania pomp oraz wywóz osadu, najczęściej wywozi się go co dwa lata). Trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio dbać o przydomową oczyszczalnię np. poprzez stosowanie różnego rodzaju biopreparatów, jak chociażby tych - http://www.bioires.pl/Biopreparaty-do-oczyszc zalni-bakterie-do-szamba-bakterie-do-oczyszczalni. Mają one na celu nie tylko pozbycie nieprzyjemnych zapachów, ale również wyeliminowanie problemów związanych z samą obsługą przydomowej oczyszczalni.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 341

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >