146 mieszkań bezczynszowych powstanie w Warszawie

146 mieszkań bezczynszowych powstanie w Warszawie

Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji w Warszawie - osiedli Kamyk Zielony i Pasikonik. W pierwszym etapie powstanie na obu osiedlach 146 mieszkania. Nowe projekty realizowane są w ramach mieszkań bezczynszowych, czyli inwestycji, gdzie mieszkańcy nie płacą czynszów. Czytaj dalej

 

Osiedla bezczynszowe wprowadzone przez firmę Dolcan to zupełnie nowe podejście do budowy mieszkań w Polsce. Ich mieszkańcy nie będą musieli płacić comiesięcznego czynszu. Jak to możliwe? Idea, jak każdy nowatorski pomysł, budzi wiele pytań. Szczególnie osób mieszkających w blokach, które przyzwyczajone są do konieczności płacenia czynszu.

 

Czytaj również: Kolejne inwestycje w ramach mieszkań bezczynszowych realizowane przez Dolcan

 

Mieszkania bezczynszowe Dolcan znajdować się będą w kameralnych budynkach. Ponieważ w inwestycjach nie będzie części wspólnych – jak klatki schodowe, windy, garaże - nie będzie też kosztów związanych z ich obsługą i funduszu remontowego. Najprościej można je porównać do posiadania domu jednorodzinnego, w którym właściciel także nie płaci czynszu.

 

 

- "Posiadając mieszkanie w takim osiedlu mamy zachowane atuty domu, a jednocześnie mały metraż w granicach 50-90 m2. Udało nam się połączyć dwa wymagania klientó: wygodę mieszkania w domu i niskie koszty kupienia takiego M" – wyjaśnia Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.

 

Kolejne dwa osiedla już rosną

 

W realizacji jest już inwestycja Rudy Rydz, a budowa 2 kolejnych osiedli mieszkań bezczynszowych właśnie ruszyła. Kamyk Zielony powstaje na zielonej Białołęce przy ul. Kamykowej, a Pasikonik w Markach przy ul. Lisa Kuli. Obie inwestycje zostaną ukończone w przyszłym roku.

 

Czytaj również: Promocyjne inwestycje od frmy Dolcan

 

W ramach osiedla Pasikonik powstanie 16 mieszkań o metrażach 75 m2. Z kolei Kamyk Zielony będzie dużo większym osiedlem. W jego pierwszym etapie zaplanowano wybudowanie 34 kameralnych budynków, czyli w sumie 130 mieszkań. Tu metraże będą już bardziej zróżnicowane - od 47 do 108 m2.

 

Niezależnie jednak od wielkości mieszkania każde z nich będzie mieć własny ogródek. To jedna z głównych zalet osiedli bezczynszowych Dolcan. Projektanci tak zaplanowali układ mieszkań, że zarówno mieszkańcy z parteru, jak i Ci z góry będą mieć własną część działki na przestrzeń rekreacyjną. A żaden sąsiad nie będzie wchodził na teren ogródka innego mieszkańca budynku.

 

 

Osiedle Kamyk Zielony liczy siedem typów domów. W każdym budynku znajdą się jedynie 4 odrębne mieszkania. Te położone na górze posiadać będą dodatkowy balkon i poddasze. Domy powstają na rozległej działce, sąsiadującej z Kanałem Bródnowskim. To naturalne otoczenie Dolcan planuje wykorzystać, jako przestrzeń rekreacyjną i wypoczynkową dla mieszkańców osiedla. Z racji na dość bliskie położenie przy Trasie Toruńskiej osiedle będzie mieć dogodne połączenie z centrum miasta. Podobnie jak Pasikonik, który powstaje blisko głównej ulicy Marek – Al. Piłsudskiego.

 

Zalety mieszkań bezczynszowych

 

To, że mieszkańcy nie będą płacić comiesięcznego czynszu to oszczędność ok. 200 – 300 zł miesięcznie. Bo tyle wynoszą z reguły opłaty czynszowe w Warszawie, które lokatorzy muszą płacić oprócz mediów (wody, prądu, gazu).

 

Plusem jest także to, że właściciel mieszkania sam będzie kontrolował wydatki i decydował o kosztach eksploatacji. W każdym mieszkaniu znajdzie się samodzielny piec grzewczy, jak w domu jednorodzinnym. Da on mieszkańcom możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania. To niższe koszty także w czasie, gdy domownicy wyjadą na urlop czy dłuższy wypoczynek – nie płacą ani za czynsz, ani za media. W każdym z lokali istnieje też możliwość aranżacji kominka, a więc też oszczędność w zużyciu gazu do ogrzewania mieszkania.

 

Czytaj również: Wakacje w strefie wellness

 

Kameralna zabudowa osiedli daje komfort. Mieszkańcy będą mieć jedynie trzech, a nie kilkudziesięciu sąsiadów w swoim budynku. Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością kupienia garażu, gdyż na terenie działki należącej do mieszkania znajduje się miejsce postojowe. Dzięki temu mieszkanie będzie tańsze o ok. 30 tys. zł.

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17225 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >