Co należy zrobić, aby osiągnąć sukces inwestycji?

Co należy zrobić, aby osiągnąć sukces inwestycji?

Agenci nieruchomości powtarzają, że lokalizacja zawsze jest najważniejsza. Aspekty takie jak standard wykończenia również mogą być postrzegane jako najistotniejsze. Wynika z tego, że kiedy połączymy dobre położenie ze stosownym poziomem realizacji mamy murowany sukces inwestycji.

 

Są miejsca, które czekały na swoje „pięć minut” już wiele lat będąc z pewnych powodów omijanymi w planach inwestycyjnych. Rosnące ceny, zarówno w Warszawie jak i pozostałych większych miastach o potencjalne komercyjnym skłaniają inwestorów do zakupu gruntów w lokalizacjach, które tylko z pozoru nie wydają się atrakcyjne. Właściwą umiejętnością w dzisiejszych czasach wykazują się ci, którzy potrafią przewidzieć potencjał tam, gdzie inni widzą ekonomiczną pustynię. Tak też i ostatecznie Szczecin stał się miastem, w którego centrum właśnie wmurowano kamień węgielny pod dwa biurowce o kojarzonej z miejscem ich budowy nazwie „Brama Portowa”.

 

Szczecin przez długi czas pozostawał daleko w tyle w kwestii dynamiki rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych. Stworzenie tam bazy biznesowej zniechęcało inwestorów głównie z racji dużej odległości dzielącej to miasto ze stolicą oraz dręczącym nasz kraj złym stanem infrastruktury komunikacyjnej. Wszystko to powodowało, że komunikacja ze Szczecinem zawsze stanowiła utrudnienie w rozwoju miasta pod kątem komercyjnym. Niemniej, jest tak tylko z „warszawskiego” punktu widzenia, jako że mało kto dostrzega znikomy dystans dzielący Szczecin z Berlinem, wynoszący niespełna 150 km. Powoduje to, że miasto nad Odrą stanowić może doskonały ośrodek dla firm, które chcą być w łatwym połączeniu ze swoimi berlińskimi centralami lub – patrząc ogólnie – kierują swoje działania na Zachód.

 

 

Brama Portowa to kompleks dwóch biurowców, budowany przez należącą do grupy Inter IKEA spółkę SwedeCenter. Zlokalizowany jest w samym szczecińskim centrum u zbiegu skrzyżowania ulicy Wyszyńskiego i Alei Niepodległości. Brama Portowa I o ponad 4,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej (4 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 0,58 tys. mkw. powierzchni usługowej) będzie mieć 6 kondygnacji i 22 dedykowane podziemne miejsca parkingowe.  Natomiast Brama Portowa II składać się będzie z 7 kondygnacji, ponad 8 tys. mkw. powierzchni najmu (6, 8 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 1,4 tys. mkw. powierzchni usługowej) i 36 podziemnych miejsc parkingowych.

 

 

Oba budynki będą ubiegać się o prestiżowy certyfikat LEED, świadczący o spełnianiu rygorystycznych norm środowiskowych. Oferują również miejsca dla rowerów, co wpisując się w proekologiczną politykę inwestycji SwedeCenter prezentuje inwestycję jako szanującą środowisko oraz komfort pracy jej przyszłych użytkowników. Brama Portowa już wkrótce stanie się zatem ukłonem dla mieszkańców Szczecina jako godnie reprezentująca ich biznesowe interesy oraz przesuwająca inwestycyjny punkt ciężkości coraz bardziej na zachód. SwedeCenter swoje budowy w najbliższych latach prowadzić będzie w miastach takich jak Poznań, Wrocław, Gdynia, Warszawa a od teraz też i w Szczecinie.

 

Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 260

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >