Czy warto skorzystać z EKO kredytów i pożyczek na inwestycje ekologiczne, które oferują banki?

Czy warto skorzystać z EKO kredytów i pożyczek na inwestycje ekologiczne, które oferują banki?

EKO Pożyczka Ekspresowa oraz EKO Kredyt Mieszkaniowy - to skierowane do klientów indywidualnych dwa nowe produkty Banku Pekao S.A., przeznaczone na finansowanie proekologicznych inwestycji. Obowiązująca do końca 2021 r. oferta może szczególnie zainteresować planujących instalację paneli i ogniw fotowoltaicznych.

 

Nowa oferta Banku Pekao pomoże klientom podjąć decyzję o przyspieszeniu kupna instalacji fotowoltaicznej. Od 2022 r. wchodzą w życie nowe zasady rozliczania prosumentów fotowoltaiki. Przestanie obowiązywać system opustów, a zacznie funkcjonować system zakupu i sprzedaży energii. Nadwyżki energii będą odsprzedawane dystrybutorowi po cenach hurtowych, jednak w razie wystąpienia niedoborów energii słonecznej odkupienie energii od dostawcy odbędzie się już po cenach detalicznych.

 

„Chcemy ułatwić klientom finansowanie inwestycji przyjaznych środowisku. EKO kredyty umożliwiają zamontowanie przydomowej instalacji fotowoltaicznej przed wejściem w życie nowych przepisów, dzięki czemu inwestor korzystniej rozliczy się z dostawcą energii elektrycznej” - wyjaśnił Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

 

Czy warto skorzystać z EKO kredytów i pożyczek na inwestycje ekologiczne, które oferują banki?

 

Czytaj również: Jak Rekomendacja S wpłynie na udzielanie kredytów?

 

Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne to środki w wysokości od 5 do 70 tys. zł, od których Pekao nie pobiera prowizji, a które można przeznaczyć na cele związane z zakupem lub instalacją odnawialnych źródeł energii (w tym fotowoltaiki), kotłów centralnego ogrzewania (z wykluczeniem kotłów węglowych oraz na ekogroszek), pomp ciepła oraz na montaż energooszczędnych okien i drzwi czy materiałów termoizolacyjnych do ocieplenia ścian i dachu.

 

Uzyskane w ramach pożyczki środki można również przeznaczyć na zakup samochodów z napędem elektrycznym lub hybrydowym, motocykli i skuterów z napędem elektrycznym oraz rowerów elektrycznych. Pieniądze można wykorzystać także na refinansowanie kosztów zakupów dokonanych od początku 2021 roku.

 

„Dodatkowo, w ramach oferty specjalnej, klient może otrzymać środki na dowolny cel w wysokości do 25 proc. kwoty przeznaczonej na cele ekologiczne. Atrakcyjna cena w połączeniu z długim okresem spłaty - do 120 miesięcy pozwoli spłacać inwestycję w niskich miesięcznych ratach, które nie obciążą domowego budżetu” - podkreślił Piotr Gołąb i dodał, że pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę innych zobowiązań kredytowych zaciągniętych w Banku Pekao S.A.

 

Bank Pekao oferuje także EKO Kredyt Mieszkaniowy na zakup odnawialnych źródeł energii, takich jak kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła, wraz z nabywaną nieruchomością. W przypadku kredytu hipotecznego nabywana nieruchomość musi być wyposażona w wymienione instalacje, a przy kredycie budowlano-hipotecznym - instalacje muszą być ujęte w kosztorysie prac budowlanych lub remontowych.

 

„Osoba zainteresowana takim kredytem, jeżeli skorzysta z opcji ubezpieczenia spłaty, może dodatkowo liczyć na marżę obniżoną do poziomu 2,04 proc. oraz brak opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy” - zaznaczył Piotr Gołąb.

 

Czytaj również: Promocyjny leasing na samochody elektryczne i hybrydowe

 

Oferta obowiązuje do 31.12.2021 r. W przypadku EKO Kredytu Mieszkaniowego konieczna będzie wizyta w oddziale banku, natomiast wniosek o udzielenie EKO Pożyczki Ekspresowej można wysłać również poprzez formularz kontaktowy na stronie banku lub złożyć w czasie rozmowy telefonicznej z konsultantem. Konsultant oceni wniosek i przygotuje dokumenty kredytowe, które klient będzie mógł zaakceptować online, nie wychodząc z domu.

 

Zabezpieczeniem EKO Kredytu Mieszkaniowego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym prawie) oraz cesja praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych w całym okresie kredytowania.

Źródło: AP MediaRoom / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Proekologiczna malarnia proszkowa Liczba postów: 103 Grupa: Inwestycje Ja niedawno korzystałem z usług firmy http://malowanie-piaskowanie.pl/kontakt/ . Świadczą usługi z zakresu piaskowania i malowania proszkowego. Do każdego klient...
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1323 Grupa: Inwestycje Odnośnie budowy hal stalowych i żelbetowych to nam solidnej jakości halę stalową postawiła firma CB PANEL SYSTEM https://cbpanel.pl/oferta/konstrukcje-st alowe/....
  • Kredyt czy pożyczka? Co nam się bardziej opłaca? Liczba postów: 256 Grupa: Inwestycje Pod względem formalności i tej całej papierologii jakoś bardziej przekonują mnie pożyczki. Szybko, bez prześwietlania historii całego życia, wydzwaniania do pra...
  • Kiedy wykonać badanie gruntu? Badanie gruntów w ok... Liczba postów: 28 Grupa: Inwestycje Ano przed budową :D A tak konkretnie to co do badań geotechnicznych gruntu pod budowę to też znam dobrą firmę, u nas fajnie się sprawdzili - Novotech z Wrocławi...
  • Inwestycje w nieruchomości Liczba postów: 146 Grupa: Inwestycje Warto poruszać tego typu tematy gdzie tylko się da. Inwestowanie pieniędzy to swego rodzaju sztuka do której potrzeba przede wszystkim sprawdzonej wiedzy. Natom...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17083 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >