Ekologiczny biurowiec w Warszawie

Ekologiczny biurowiec w Warszawie

Wielkimi krokami zbliża się termin realizacji nowej siedziby firmy Schindler w Warszawie. Na Służewcu – w warszawskim zagłębiu biurowym – powstanie nowoczesny biurowiec wg projektu pracowni HRA ARCHITEKCI.

 

Budynek przyjazny nie tylko gościom i pracownikom, ale również środowisku naturalnemu – takie było główne założenie w konkursie na nowy biurowiec zorganizowanym przez szwajcarski koncern Schindler oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Sąd Konkursowy przyznał trzy nagrody główne oraz dwa wyróżnienia. Każdy z laureatów otrzymał jednocześnie zaproszenie do drugiego etapu negocjacji. To właśnie na tym poziomie rozmów propozycje pracowni zostały szczegółowo sprawdzone pod kątem wymogów inwestora. Jednym z głównych warunków było zaprojektowanie budynku o niskim zużyciu energii, aby możliwe było uzyskanie szwajcarskiego certyfikatu energooszczędności „Minergie”.

 

 

Wszystkie wyróżnione prace zostały wysoko ocenione zarówno przez Sąd Konkursowy, jak i inwestora. Do ostatecznej realizacji wybrany został projekt biura HRA ARCHITEKCI, jako ten, który w największym stopniu spełnił przyjęte założenia.

 

Czytaj również: Mieszkania deweloperskie z dużym metrażem

 

Jak mówi Andrzej Jeż, dyrektor finansowy Schindler Polska, projekt pracowni HRA ARCHITEKCI był najbardziej spójny z charakterem marki oraz jej szwajcarskimi korzeniami.

 

 

- Projektanci najtrafniej oddali przedstawione przez nas założenia i spełnili oczekiwania dotyczące energooszczędności budynku. Za wyborem tej pracy przemawiało także najbardziej efektywne zagospodarowanie środków finansowych - dodaje. 

 

Czytaj również: Willa Krasicki oddana do użytku

 

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na wiosnę 2014 roku.

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17312 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >