Jak sfinansować kaucje na mieszkanie? Kredyt gotówkowy, szybka pożyczka czy rozłożenie kaucji na raty?

Jak sfinansować kaucje na mieszkanie? Kredyt gotówkowy, szybka pożyczka czy rozłożenie kaucji na raty?

Gdy brakuje środków na sfinansowanie kaucji na mieszkanie, warto negocjować z jego właścicielem rozłożenie płatności na raty, albo zaciągnąć kredyt gotówkowy lub szybką pożyczkę online. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze? Czytaj dalej

 

Wysokość kaucji na mieszkanie odpowiada zwykle kwocie jednomiesięcznego czynszu najmu, ale w przypadku świeżo wyremontowanego lokalu w wysokim standardzie, może być nawet kilkukrotnie wyższa. Niezależnie o której opcji mowa, dla wielu młodych osób jest to spore obciążenie finansowe. Co więcej, przecież już po kilku, kilkunastu dniach od zawarcia umowy najmu, trzeba opłacić czynsz i zaliczki na rachunki. Oznacza to, że na przestrzeni kilku pierwszych tygodni wynajmowania mieszkania, związane z nim wydatki pochłaniają co najmniej kilka tysięcy złotych. Najłatwiej poradzić sobie z nimi z pomocą pożyczki na raty lub kredytu gotówkowego.


Kredyt gotówkowy – korzystny sposób na sfinansowanie kaucji mieszkaniowej

Dzięki kredytowi można łatwo pożyczyć do kilku tysięcy złotych, na okres od kilku do kilkunastu miesięcy. By móc pozyskać większą kwotę, trzeba już wykazać systematyczne i stabilne dochody, a to, dla części młodych osób może stanowić poważną przeszkodę. Warto zaznaczyć, że dla tych z nich, które w ogóle nie otrzymują regularnych wpływów na konto,  niedostępny jest nawet niewielki, kilkutysięczny kredyt na raty. Podobnie jest w sytuacji, gdy posiadają negatywne wpisy w BIK-u lub widnieją w rejestrze dłużników.


Jak sfinansować kaucje na mieszkanie? Kredyt gotówkowy, szybka pożyczka czy rozłożenie kaucji na raty?

 

Czytaj również: Na co należy zwrócić uwagę by nie dać się złapać na zbyt drogi kredyt hipoteczny?


Jeśli chodzi o oferty banków i firm pożyczkowych, kredyt gotówkowy jest najtańszym sposobem na to, by pożyczyć sporą ilość gotówki na dowolny cel. Dlatego też, dla większości osób, które mogą liczyć na przychylność banków, będzie on najlepszym rozwiązaniem.


Kiedy skorzystać z szybkiej pożyczki na raty?

Szybka pożyczka ratalna stanowi alternatywę dla tradycyjnego kredytu gotówkowego. Jest od niego droższa, ale za to łatwiej dostępna dla szerszego grona klientów. Ta druga cecha bierze się stąd, że oferujące ją firmy pozabankowe stosują łagodniejsze kryteria oceny wniosku – często akceptują nieregularne dochody, czy nawet pojedyncze negatywne wpisy w BIK-u. Taki produkt pozwala zatem łatwo sfinansować kaucję mieszkaniową również tym osobom, które z jakiegoś względu nie mogą liczyć na kredyt bankowy.


Poza tym, w porównaniu z kredytem gotówkowym, pożyczkę pozabankową można uzyskać w prostszy, szybszy i bardziej wygodny sposób. W jej przypadku, cały proces pożyczkowy jest realizowany drogą elektroniczną i trwa dosłownie kilka, kilkanaście minut; warto przy tym dodać, że pożyczkodawca realizuje przelew pożyczki od razu po otrzymaniu podpisanej umowy online. Pożyczka na raty świetnie sprawdza się zatem w sytuacji, gdy ze względu na przykład na duże zainteresowanie danym lokum, trzeba szybko podjąć decyzję w sprawie jego wynajmu i wpłacić wymaganą kaucję.


Inne sposoby na sfinansowanie kaucji za wynajem

Pieniądze na kaucję mieszkaniową można również pozyskać z pomocą innych produktów finansowych. Należą do nich między innymi: debet w koncie osobistym, pożyczka chwilówka, czy limit odnawialny. Te dwa pierwsze produkty odznaczają się jednak krótkim, zwykle zaledwie 30-dniowym, terminem spłaty; dlatego też, powinny być one rozważane jedynie wówczas, gdy do sfinansowania kaucji brakuje niewielkiej, kilkusetzłotowej kwoty. W tym kontekście zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się limit odnawialny, który zapewnia stały dostęp do dodatkowych środków i pozwala na elastyczną spłatę zadłużenia. Warto podkreślić, że dobrze sprawdza się on także w roli zabezpieczenia finansowego, z którego można skorzystać w razie nieprzewidzianych czy nadmiernych wydatków. Więcej o jego działaniu można przeczytać pod adresem: https://www.euroloan.pl/pozyczki.


Rozłożenie kaucji na raty – nie zawsze możliwe

Właściciele mieszkań czasami wyraźnie podkreślają w ofertach wynajmu, że ani kwota, ani sposób zapłaty kaucji nie podlega negocjacjom. Jeśli jednak taki zapis się nie pojawia, a wpłacenie wymaganej kwoty jest z jakiegoś względu problematyczne, warto zapytać o możliwość rozłożenia kaucji na raty. Takie rozwiązanie będzie bardziej korzystne, niż zaciągnięcie pożyczki czy kredytu online. Z drugiej jednak strony, jeśli potencjalny wynajmujący nie jest w stanie wpłacić jednorazowo raptem 1000 czy 1500 zł, właściciel może nabrać wątpliwości, czy aby na pewno jest on wypłacalny. Dlatego w praktyce, o możliwość rozłożenia płatności na raty lepiej jest pytać jedynie w przypadku większych, kilkutysięcznych kwot.

 

Czytaj również: Remont domu - ile kosztuje?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >