Jak wybrać bezpieczny kredyt hipoteczny?

Jak wybrać bezpieczny kredyt hipoteczny?

Osoby planujące zaciągnąć kredyt hipoteczny stoją przed nie lada wyzwaniem. Zalew ofert, zawiłe procedury i tajemnicze terminy w umowach sprawiają, że ciężko jest wybrać najkorzystniejszą propozycję.

Przedstawiamy więc kilka prostych zasad, jakich należy się trzymać, aby ta trudna decyzja stała się jak najmniej stresująca i jak najbardziej bezpieczna.

Decyzja o zakupie własnego mieszkania lub domu zazwyczaj wiąże się z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Często osoba podejmująca takie zobowiązanie znajduje się w tej sytuacji po raz pierwszy i ciężko jest jej się odnaleźć w gąszczu bankowych ofert i promocji.

Oto kilka rad ekspertów Domu Kredytowego Notus, które sprawią, że decyzja o wyborze odpowiedniego kredytu hipotecznego stanie się łatwiejsza:

1.    Zanim zaczniesz szukać mieszkania, określ swoją zdolność kredytową
Oszacowanie swojej zdolności kredytowej powinno stanowić punkt wyjścia w poszukiwaniu własnego „M”. Należy mierzyć siły na zamiary -  nie zawsze bowiem można sobie pozwolić na to, co się podoba. W ten sposób uniknie się nierealnych oczekiwań i rozczarowań.

2.    Zbierz jak największy wkład własny
Oczywiście część banków oferuje możliwość skredytowania zakupu bez własnych oszczędności, ale im większy jest wkład własny, tym lepsze warunki można wynegocjować z bankiem.

3.    Uważnie przeczytaj umowę
Należy sprawdzić, jakie są wszystkie opłaty dotyczące umowy. Może się bowiem okazać, że rata będzie wyższa niż się początkowo wydawało. Takie dodatkowe koszty to na przykład wycena nieruchomości lub ubezpieczenie. Doradcy z DK Notus podpowiadają też, że typowe dla kredytów hipotecznych jest zmienne oprocentowanie, przez co miesięczne raty mogą się różnić.

4.    Zapytaj o możliwość negocjacji warunków umowy
Warto dowiedzieć się, czy po pewnym czasie istnieje możliwość negocjowania warunków zawartych w umowie, na przykład wysokości marży banku.

5.    Pozbądź się niepotrzebnych obciążeń finansowych
Należy zastanowić się, czy posiadane obciążenia, na przykład karty kredytowe, są rzeczywiście potrzebne. Warto też postarać się o wcześniejszą spłatę drobnych kredytów gotówkowych. Im mniej takich zobowiązań, tym lepsze warunki kredytu hipotecznego można uzyskać i tym łatwiej będzie spłacać raty.

6.    Porównaj oferty
Korzystając ze wszystkich wymienionych rad, można przystąpić do porównania ofert banków. Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego to wielka odpowiedzialność. Dlatego część osób korzysta z pomocy doradcy finansowego, który fachowo oszacuje zdolność kredytową, wysokość rat kredytu, porówna oferty, wybierze najkorzystniejszą i rozwieje wątpliwości.

Wybór najbardziej korzystnego kredytu hipotecznego z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej, że staje się przed perspektywą wieloletniej spłaty takich zobowiązań. Jednak wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł, aby ta decyzja stała się bezpieczniejsza.
Źródło: Żarówka PR i Marketing / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kredyt czy pożyczka? Co nam się bardziej opłaca? Liczba postów: 308 Grupa: Inwestycje W przypadku pożyczek warto wiedzieć, na co zwracać uwage, aby nie zostać oszukanym. Dlatego polecam Wam bardzo interesujący portal - https://prostoopieniadzach...
  • Zakup mieszkania: od dewelopera czy z rynku wtórne... Liczba postów: 13 Grupa: Inwestycje Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na zakup mieszkania w stanie pierwotnym, prosto od dewelopera. Na szczęście na rynku istnieje wiele, naprawdę dobrych firm...
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1334 Grupa: Inwestycje Jakie firmy polecacie z branży hale stalowe, dolnośląskie to moje województwo. Najlepiej jakby to był sprawdzony producent hal. Niedawno znalazłam w Internecie....
  • Rynek kruszyw musi być elastyczny Liczba postów: 93 Grupa: Inwestycje Jeżeli jesteśmy w temacie kruszyw to ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy, która oferuję takie usługi jak : analizy składu gruntów oraz kruszyw....
  • Inwestycje w nieruchomości Liczba postów: 149 Grupa: Inwestycje Nieruchomości to najlepsza inwestycja. Skupem nieruchomości za gotówkę zajmuje się https://skup123.pl/ Może potrzebujesz pilnie gotówki? Warto z nimi się skonta...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17195 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 177

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >