Jak wybrać dom na sprzedaż? Dlaczego ludzie wybierają domy w Siechnicach?

Jak wybrać dom na sprzedaż? Dlaczego ludzie wybierają domy w Siechnicach?

Osoby, które dysponują nawet niewielkim mieszkaniem w centrum Wrocławia, z jednej strony uważają się za szczęściarzy. Mieszkanie w centrum wielkiego miasta ma swoje plusy. Szczególnie, że Wrocław jest jednym z najprzyjemniejszych miejsc do życia w całej Polsce. Czytaj dalej

 

Po pewnym czasie w wielu ludziach pojawia się jednak potrzeba zwiększenia metrażu. Chcą zamieszkać z dala od hałasu i smogu. Wiedzą, że w cenie obecnego mieszkania mogą kupić dom jednorodzinny z ogrodem w jednej z podwrocławskich miejscowości.

 

Dojazd z centrum Wrocławia do Siechnic zabiera bardzo mało czasu.

Jednym z najchętniej obieranych przy przeprowadzce kierunków są Siechnice. Jest to idealny kompromis dla osób, które chcą zmienić swój styl życia, ale są związane z Wrocławiem na stałe. Położona tylko 10-12 km od najbliższych węzłów autostrady A4 miejscowość zapewnia szybki dojazd do celów znajdujących się w całej Polsce. Co najważniejsze, taka sama odległość dzieli Siechnice od centrum Wrocławia. Nawet w godzinach szczytu można ją pokonać w niespełna 30 minut.

 

Jak wybrać dom na sprzedaż? Dlaczego ludzie wybierają domy w Siechnicach?

 

Czytaj również: Czym się różni współczesne budownictwo mieszkaniowe od tego z lat 90

 

Jakby tego było mało, w centrum Siechnic znajduje się stacja kolejowa, z której odjeżdżają bezpośrednie pociągi do Wrocławia. Osoby niezmotoryzowane mają więc zapewniony szybki i wygodny dojazd. Koleją podróżuje się z Siechnic do Wrocławia zaledwie kwadrans.

 

Domy na sprzedaż w Siechnicach są wybierane przez miłośników natury.

Przyczyną, dla której ludzie opuszczają Wrocław, jest często potrzeba kontaktu z przyrodą. Spory obszar gminy Siechnice zajmują tereny bardzo atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Można tu zaobserwować chronione gatunki zwierząt i roślin. Z tego względu ponad 2,5 tysiąca hektara objęto programem Natura 2000.

 

Szlaki rowerowe na terenie gminy zajmują kilkadziesiąt kilometrów. Przebiegają przez malownicze lasy. Prowadzą nad czyste jeziora i rzeki. Po drodze dają okazję do obejrzenia interesujących zabytków i punktów widokowych. Właśnie dlatego Siechnice są uznawane za idealne miejsce do życia. Z czystego powietrza korzystają wszyscy. Ale dla fanów spacerów i wypraw rowerowych miejscowość jest wręcz idealna.

 

W Siechnicach znajduje się jedno z najbardziej lubianych kąpielisk w powiecie wrocławskim.

Wrocławianie bardzo chętnie wybierają się w weekendy nad siechnickie kąpielisko Błękitna Laguna. Nic więc dziwnego, że czasem wpada im do głowy pomysł, by zamieszkać tu na stałe. Wstęp na plażę w Siechnicach jest płatny. Jednak mieszkańcy gminy mogą tu wejść całkowicie za darmo.

 

Jak wybrać dom na sprzedaż? Dlaczego ludzie wybierają domy w Siechnicach?

 

Czytaj również: Kupno mieszkania nadal jest pewną lokatą kapitału

 

Na miejscu można skorzystać z boiska do siatkówki, ławek czy stojaków na rowery. Jest tu także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Kąpielisko jest strzeżone. Władze mają wobec niego dalsze plany. Obejmują one budowę przystani kajakowej, strefy zabaw dla dzieci oraz miejsca na ognisko i grilla. Prócz tego ma się tu znaleźć stół do tenisa stołowego i piłkarzyków. Przy odrobinie szczęścia niedaleko zbiornika znajdzie się park linowy stanowiący ogromną atrakcję dla dzieci i dorosłych.

 

Ludzi interesują domy w Siechnicach, które można nabyć bezpiecznie w czasach pandemii.


Niemal przy samej plaży jeden z wrocławskich deweloperów postanowił zbudować osiedle domów w zabudowie szeregowej. Do każdego domu w Siechnicach przylega działka o powierzchni do 180 m2. Nieruchomości mają metraż od 84 do 112 m2. Pomieszczenia dzienne rozplanowano na parterze, a prywatne na poddaszu bez skosów. Ich mieszkańcy będą mogli korzystać z miejskiego ogrzewania. Lokale powstają w kilku etapach.

 

Deweloper budujący domy w Siechnicach wychodzi przy tym naprzeciw potrzebom klientów na niespotykaną dotąd skalę. Przy sprzedaży domów na osiedlu Scandi City nabywca zyskuje rabat w wysokości 20% na jeden z wariantów wyposażenia. Prócz tego dostaje dwie gwarancje. Pierwsza z nich to obietnica zwrotu wpłaconej nadwyżki, jeśli deweloper obniży ceny domów przez kolejne 6 miesięcy od zakupu. Firma obiecuje też zapłacić do 12 rat kredytu zaciągniętego na zakup domu w Siechnicach, jeśli kredytobiorca straci pracę w wyniku pandemii.

To wszystko sprawia, że domy w Siechnicach są doskonałą inwestycją. Jeśli planujesz sprzedać dotychczasową nieruchomość i nabyć dom w pięknej okolicy, właśnie teraz masz ku temu najlepszą okazję.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16329 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >