Jakie są ceny działek na Warmii i Mazurach

Jakie są ceny działek na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury są uznawane za jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju. Piękny krajobraz, stosunkowo niskie ceny gruntów i duży potencjał inwestycyjny – te trzy czynniki powodują, że warto zastanowić się nad zakupem swojego kawałka ziemi właśnie na Mazurach. Czytaj dalej

 

Niesamowite walory krajobrazowe, jakie oferują Mazury, co roku przyciągają mieszkańców z całej Polski. Jest to prawdziwa mekka dla żeglarzy, którzy wykorzystują pobliskie jeziora, by oddawać się swojej pasji. Kraina Wielkich Jezior jest też jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w sezonie wakacyjnym. Spokój mazurskiej ziemi upodobali sobie zwłaszcza mieszkańcy dużych miast, którzy chociaż przez jakiś czas mogą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Oprócz licznych zbiorników wodnych, występujących na Warmii i Mazurach, znaczną część stanowią też lasy, które zajmują aż 30 procent całkowitej powierzchni województwa.


ceny działek na warmii i mazurach

Coraz więcej osób, oczarowanych pięknem Mazur, postanawia zamieszkać w jednym z najbardziej dziewiczych terenów naszego kraju. Z reguły są to osoby, które chcą uwolnić się od zgiełku dużego miasta oraz zaznać ciszy i spokoju. Które tereny Warmii i Mazur są najbardziej atrakcyjne?


- Osoby, które pragną zamieszkać na Warmii i Mazurach powinny skupić się na poszukiwaniu działek oddalonych o 30-40 kilometrów od większego miasta. W tym przypadku przykładem może być Olsztyn oraz tereny w jego pobliżu. – Komentuje Marek Klamut z firmy Treeneo, zajmującej się inwestowaniem w ziemię na Warmii i Mazurach.


Zdaniem eksperta, osoby które pragną zaznać spokoju, nie powinny popadać ze skrajności w skrajność i szukać dla siebie terenu w kompletnej głuszy. Należy pamiętać, o takich czynnościach jak robienie zakupów, czy wizyty u lekarza. Akceptowalny dojazd do miasta powinien wynosić około pół godziny samochodem.


C:\Users\emil.chrzanowski\Desktop\mazury2_agrofortis.jpg

 

Czytaj również: Chcesz zainwestować w ziemię? Oto najlepsze propozycje.


Ceny nieruchomości gruntowych na Warmii i Mazurach nadal są na bardzo atrakcyjnym poziomie. Wystarczy porównać ceny działek, jakie obowiązują w innych, atrakcyjnych turystycznie, terenach takich jak: Kołobrzeg, czy Zakopane. Nie oznacza to jednak, że ceny mazurskich gruntów stoją w miejscu, wręcz przeciwnie, stale rosną z roku na rok. Jest to jednak stabilny, niewymuszony wzrost, który stanowi również świetną okazję dla inwestorów.


Przekonany o tym jest również Marek Klamut z firmy Treeneo, który twierdzi, że zakup ziemi na Warmii i Mazurach, w odpowiednio wczesnym stadium, gwarantuje znaczny zysk. – Z tego powodu powstał nasz autorski program regularnego inwestowania ,,Agrofortis”, który ma na celu umożliwienie klientom zakupu nieruchomości gruntowych położonych na Warmii i Mazurach, na specjalnych warunkach. Dzięki temu klienci mogą nabyć ziemię o znacznej wartości za ułamek jej ceny.


Grunty oferowane w ramach programu Agrofortis składają się ze starannie wyselekcjonowanych działek na Warmii i Mazurach o powierzchni około 3 000 m2 każda.

O potencjale Mazur świadczą też starania lokalnych władz, które zaplanowały szereg inwestycji na terenach Krainy Wielkich Jezior. Program ,,Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 – Strategia” zakłada działania w obszarach ochrony środowiska, promocji gospodarczej obszaru, infrastruktury drogowej, sportowej i medycznej.


inwestycja w ziemię na Warmii i Mazurach

 

Czytaj również: Zalety działki budowlanej poza miastem.Źródło: emmerson / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17091 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 216

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >