Katowice: Na Ptasim Osiedlu powstanie

Katowice: Na Ptasim Osiedlu powstanie "surowy" biurowiec

Rozpoczyna się budowa biurowca Brynów Center I. Surowy czterokondygnacyjny budynek stanie na pustej działce przy ulicy Gawronów w Katowicach.

Tę inwestycję katowicki Holdimex, deweloper odpowiedzialny także za powstanie części Ptasiego Osiedla, planował od dawna. Miały powstać dwa biurowce - jeden przy wjeździe na osiedle przy ulicy Gawronów, drugi nieco głębiej.

Dwa lata temu firma przystąpiła do załatwiania formalności związanych z budową pierwszego - Brynów Center I. Mieszkańcy okolicznych domów podnieśli protest. Obawiali się, że ich kameralne osiedle zmieni się w wielki parking, a biurowiec przesłoni budynki mieszkalne.
- Doszliśmy do porozumienia. Okazało się, że Holdimex nie zamierza wychodzić poza cztery kondygnacje. Firma zgodziła się nie budować dodatkowej drogi i na to, żeby część budynku została przeznaczona na działalność usługową, sklepy i kawiarnie. Brakuje tego na Ptasim Osiedlu - mówi Barbara Bartkiewicz ze Stowarzyszenia Wspierania Harmonijnego Rozwoju Miasta Katowice - Zdrowe Osiedla, które reprezentowało część mieszkańców w sporze z deweloperem.

czytaj więcej...
Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16173 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >