Kup wirtualnie – zamieszkaj realnie

Kup wirtualnie – zamieszkaj realnie

Poszukiwania mieszkania lub domu to zazwyczaj długi, żmudny i stresujący proces, mogący się ciągnąć nawet wiele miesięcy. Dzięki Wirtualnym Targom Mieszkaniowym etargi.nowyadres.pl można go skrócić do minimum – poszukiwanie nieruchomości nigdy jeszcze nie było takie proste!

Przeniesienie tradycyjnych targów do Internetu niesie wiele korzyści. Po pierwsze, koniec z nudnym oglądaniem setek podobnych do siebie stron deweloperów czy agencji nieruchomości. Po drugie,  zawalające nam wszystkie możliwe kąty stosy gazet z ofertami możemy wreszcie zanieść do punktu skupu makulatury. Po trzecie – nie musimy już tracić czasu na wycieczki do biur sprzedaży deweloperów, przeradzające się często w wielogodzinne wyprawy. Podobnie jak na targach tradycyjnych, w jednym miejscu i czasie możemy zapoznać się z dużym fragmentem (jeśli nie całością) oferty lokalnych deweloperów. Z jedną tylko różnicą – podczas Wirtualnych Targów Mieszkaniowych etargi.nowyadres.pl możemy zrobić to nie wychodząc z domu, z kubkiem gorącego kakao w ręce.
Wybór wirtualnej formy imprezy nie jest przypadkowy - spośród 15,8 miliona polskich internautów 56 proc. z nich to mieszkańcy miast powyżej 200 000 mieszkańców, a w takich właśnie ośrodkach znajduje się większość deweloperskiej oferty mieszkaniowej. Według badań „Polski Rynek Mieszkaniowy – popyt i preferencje nabywców”, przeprowadzonych przez firmę Nowy Adres S.A., dla 90 proc. osób poszukujących mieszkania to właśnie Internet jest głównym źródłem informacji o rynku nieruchomości. Spośród nich 74 proc. korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie, a kolejne 22 proc. kilka razy w tygodniu.

Wyniki te znalazły potwierdzenie w praktyce - pierwsza edycja Wirtualnych Targów Mieszkań etargi.nowyadres.pl, która odbyła się jesienią 2009 r. okazała się sukcesem. W czterech edycjach targów w Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu wzięło udział 139 tys. unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali w sumie 650 tys. odsłon.

Wirtualne Targi Mieszkaniowe etargi.nowyadres.pl trwają tydzień.  Może je odwiedzać bezpłatnie i bez limitu ilości odwiedzin każdy internauta zainteresowany tematyką zakupu nieruchomości w jednym ze wspomnianych miast, oszczędzając swój cenny czas oraz pieniądze. Wirtualne Targi Mieszkań odbywają się zawsze w tygodniu poprzedzającym w danym mieście tradycyjne Targi Mieszkań firmy Nowy Adres, internauci chcący zdobyć więcej informacji czy nawet podpisać umowę rezerwacyjną mogą umówić się poprzez platformę targów wirtualnych na bezpłatne spotkanie z wystawcami podczas targów tradycyjnych.

- Jedną z podstawowych funkcji Wirtualnych Targów Mieszkań etargi.nowyadres.pl jest przyspieszenie procesu nabywania nieruchomości. Jeśli internauta nie znajdzie odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania o danej inwestycji na wirtualnym stoisku, przewidzieliśmy też możliwość rozmów w czasie rzeczywistym z wystawcami za pomocą czatów. Nawet jeśli w trakcie rozmowy padnie pytanie zbyt szczegółowe na odpowiedź on-line, wystawca będzie mógł zaproponować rozmówcy kontakt indywidualny proponując spotkanie „na żywo” podczas targów stacjonarnych pod koniec tygodnia w targowy weekend, bez konieczności kupowania biletu wstępu. W przypadku tradycyjnych portali nieruchomościowych musimy napisać długiego maila lub wypełnić szczegółowy formularz i cierpliwie czekać na odpowiedź - mówi Marta Skawińska, wspołorganizatorka Wirtualnych Targów Mieszkań nowyadres.pl.

Czy targi wirtualne mogą być konkurencją tradycyjnych targów? – Nie, targi wirtualne są uzupełnieniem dla targów stacjonarnych. W ostatnich latach nabywcami mieszkań są przede wszystkim osoby młode, aktywne zarówno w życiu zawodowym, jak i poza nim. Wolny czas to dobro, które cenione jest przez nie bardzo wysoko. Wielu potencjalnych gości targów wirtualnych to osoby, które i tak nigdy nie odwiedziłyby targów stacjonarnych, bo po prostu żal byłoby im wolnego czasu w weekend. Ale czemu nie poświęcić poniedziałkowego późnego wieczoru na wizytę na otwartych 24h na dobę wirtualnych targach, poszukać interesującej nas oferty spośród setek szczegółowo i klarownie opisanych nieruchomości, a następnego dnia – np. korzystając z komputera w pracy – wejść na targi jeszcze raz i umówić się na oględziny lokalu z przedstawicielem dewelopera? – pyta Katarzyna Cyprynowska, prezes zarządu firmy Nowy Adres S.A. i pomysłodawczyni Wirtualnych Targów Mieszkań etargi.nowyadres.pl

Wirtualne Targi Mieszkaniowe będzie można odwiedzić pod adresem:

www.etargi.nowyadres.pl

Terminy wiosennych edycji:

13-21 luty – Warszawa
13-21 marca – Wrocław
13-21 marca – Trójmiasto
6-12 kwietnia – Poznań 

Źródło: Nowy Adres S.A. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17200 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >