Mieszkanie dla rodzin – na co zwracać szczególną uwagę?

Mieszkanie dla rodzin – na co zwracać szczególną uwagę?

Zamierzasz kupić mieszkanie dla siebie i swojej rodziny? Zastanawiasz się, jakie będzie najbardziej odpowiednie? Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze rodzinnego mieszkania. Czytaj dalej

Kupno mieszkania dla rodziny

Kupno mieszkania z myślą o założeniu rodziny to duży stres związany nie tylko z kosztami, ale przede wszystkim z presją dotyczącą konieczności wybrania przestrzeni, w której wszyscy członkowie rodziny będą czuli się dobrze. Zakup mieszkania nie może być decyzją podjętą w przypływie chwili. Ważne, aby był przemyślany i świadomy. Należy zastanowić się nie tylko nad metrażem, liczbą pokoi czy układem przestrzenny, ale także nad otoczeniem bloku mieszkalnego i wszelkimi udogodnieniami oferowanymi przez dewelopera.

 

Chodniki, drogi, parkingi

Przeglądając oferty deweloperów i ich propozycje mieszkaniowe warto bliżej przyjrzeć się elementom takim jak chodniki, drogi dojazdowe, podjazdy i parkingi. Przede wszystkim sprawdź, czy droga prowadząca do głównego wejścia jest przystosowana do przejazdu większych samochodów. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względu na przeprowadzkę, ale także na ewentualny dojazd karetek pogotowia czy wozów strażackich. Aby Twoje dzieci były bezpieczne, na drogach osiedlowych powinny znajdować się progi zwalniające lub inne elementy infrastruktury, które uniemożliwią kierowcą szybką jazdę. W przypadku chodników – sprawdź, czy na ich szerokości bez problemu zmieści się dziecięcy wózek, a na parkingu będzie wystarczająca ilość miejsca do załadowania bagażnika.

 

MIESZKANIE DLA rodzin na co zwrócić szczególną uwagę ?

 

Czytaj również: Kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim - ile będzie kosztować jego wykończenie?

 

Szukając większych mieszkań, warto zwrócić uwagę na oferty deweloperów, którzy tworzą swoje inwestycje specjalnie z myślą o rodzinach. Mieszkania w inwestycji Osiedle Słowik we Wrocławiu charakteryzują się nie tylko większym metrażem, ale także wszelkimi udogodnieniami związanymi z zewnętrzną infrastrukturą przystosowaną dla rodzin.

 

Drogi szybkiego ruchu

Bardzo ważnym elementem, który należy brać pod uwagę szukając mieszkań dla rodziny, jest odległość osiedla od tras szybkiego ruchu. W tym wypadku należy kierować się zasadą: im dalej tym lepiej, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale przede wszystkim na zdrowie. Zbyt duże stężenie spalin może negatywnie wpłynąć na organizm i rozwój Twojego dziecka.


Place zabaw

Jednym z głównych elementów osiedli, na którym mają zamieszkać dzieci, powinien być plac zabaw. Zwróć uwagę na wykonanie jego podłoża – najlepiej, aby było miękkie i amortyzowało ewentualne upadki. Równie ważne jest także ogrodzenie stanowiące dodatkową ochronę. Bardzo ważne, aby plac zabaw był dostosowany do różnych grup wiekowych, a wszelkie atrakcje posiadały niezbędne informacje o producencie. Sprzęty do zabawy powinny przede wszystkim posiadać solidne zabezpieczenia.

 

Bezpieczeństwo i swoboda poruszania

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jaki należy wziąć pod uwagę wybierając rodzinne mieszkanie jest bezpieczeństwo związane z wykonaniem budynku. Zwróć uwagę na to, czy elementy takie jak poręcze na klatce schodowej, winda, a także schody zostały zbudowane z zachowaniem zasada bezpieczeństwa. Winda i klatka schodowa powinna być na tyle szeroka, aby bez problemu móc się po niej poruszać dziecięcym wózkiem. Dodatkowym atutem będą także udogodnienia takie jak monitoring osiedla czy wynajęta firma ochroniarska. Te, z pozoru błahe rzeczy, przełożą się w przyszłości na lepszy komfort życia.

 

Tereny zielone

Mieszkania we Wrocławiu na osiedlu Zgorzelisko są doskonale zlokalizowane pod względem terenów zielonych. Osiedle Słowik znajdujące się na Psim Polu, niedaleko rzeki Widawy, zapewnia swoim mieszkańcom bliskie sąsiedztwo natury, a co za tym idzie świeże powietrze. Jest to szczególnie ważne dla osób posiadających dzieci. Mieszkania na Psim Polu dla rodzin to nie tylko funkcjonale przestrzenie i dogodna zewnętrzna infrastruktura, ale także gwarancja dobrego samopoczucia i energii płynącej z natury.

 

Czytaj również: Jakie kryteria wyboru powinni brać pod uwagę młodzi rodzice kupujący mieszkanie

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kształt działki budowlanej Liczba postów: 3 Grupa: Inwestycje
  • Rynek kruszyw musi być elastyczny Liczba postów: 59 Grupa: Inwestycje Bogaty wybór różnego rodzaju kruszyw do inwestycji drogowych i budowlanych ma w swojej ofercie firma http://anitex-dg.pl/. Dobrze się z nimi współpracuje. Warun...
  • Jaki leasing wybrać? Liczba postów: 34 Grupa: Inwestycje Tylko weźcie pod uwagę, że nie zawsze leasing jest najkorzystniejszą z opcji. Alternatywę stanowi wynajem długoterminowy: http://faar.pl/na-czym-polega-wynajem-.. .
  • Budowa domu na kredyt Liczba postów: 15 Grupa: Inwestycje Projekt domu, jest jednym z bardziej kluczowych rzeczy jeżeli chodzi o samą budowę. My od dłuższego czasu przeglądamy projekty by w koncu zdecydować się na ten....
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1041 Grupa: Inwestycje Raczej ten post wyżej ma niewiele wspólnego z budowaniem hal :)

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17886 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >