Otwarcie nowego parku przemysłowego w Chełmie Śląskim

Otwarcie nowego parku przemysłowego w Chełmie Śląskim

Zapraszamy na uroczyste otwarcie siedziby Euro-Centrum Parku Przemysłowego w Chełmie Śląskim (powiat lędzińsko- bieruński).

Wybór Chełma jako drugiej siedziby Euro-Centrum Parku Przemysłowego nie był przypadkowy. Gmina  wykazała chęć współpracy i poparła ją propozycją atrakcyjnie skomunikowanej działki. Dla liczącego 5,5 tysięcy mieszkańców Chełma jest to nowa szansa rozwijania lokalnej przedsiębiorczości.
Wybudowany  przez Euro-Centrum budynek zlokalizowany jest  przy drodze dojazdowej do Chełma od strony Imielina (patrz mapa dojazdu w drugim załączniku), a jego powierzchnia, ponad 700 metrów kwadratowych,  jest przeznaczona pod wynajem. Prawe skrzydło i mogącą pomieścić 150 osób salę widowiskową zajmą organizacje miejskie (najemcą jest Gminna Spółka Komunalna), z tego w 4 pomieszczeniach będzie zlokalizowana Gminna Świetlica Środowiskowa, która pełni
w Chełmie Śląskim funkcje głównego ośrodka kultury. Dzieci i młodzież będą korzystały z 2 sal zajęciowych oraz sali widowiskowej. Pierwszy koncert odbędzie się tam już 8 lutego. Natomiast w lewym skrzydle mają być siedziby firm,  głównie małych i średnich przedsiębiorstw.

Budowa parku trwała półtora roku- została zamknięta w końcu września. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe- dekoracyjne. Inwestycja w Chełmie Śląskim stanowi część projektu „Utworzenie Parku Przemysłowego Euro-Centrum w Katowicach i Chełmie Śląskim w ramach „Sektorowego Programu Operacyjnego – Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw” i jest dofinansowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Plan spotkania:

13.00- Występ Chóru im. Ks. A. Chlondowskiego
13.10- Uroczyste otwarcie  przez  Mirosława Bobrzyńskiego, prezesa  Euro-Centrum
13.30- Park przemysłowy w Chełmie Śląskim- wczoraj, dziś i jutro -  wystąpienie
            Stanisława Jagody, Wójta Gminy Chełm Śląski
13.45- Recital Aloszy Awdiejewa- muzyka, kabareciarza i profesora. Bard piosenki
            rosyjskiej, znany m.in. z występów w Piwnicy Pod Baranami, zaprezentuje część            
            swego repertuaru:  stare romanse, pieśni żydowskie oraz utwory Włodzimierza
            Wysockiego.
14.45-  Lunch

Wśród zaproszonych na inaugurację  są m.in. Bogusław Śmigielski, marszałek województwa śląskiego, Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski, Piotr Uszok, prezydent Katowic i Piotr Czarnynoga,  starosta powiatu bieruńsko- lędzińskiego.
Źródło: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 306

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >