Rozliczenie przez darmowy program pit 2016.

Rozliczenie przez darmowy program pit 2016.

Roczne rozliczenie podatkowe można wykonać przez darmowy program pit. 2016 rok podatkowy będziemy rozliczać po jego zakończeniu, czyli już w roku 2017.

 

Od stycznia 2017 będą  dostępne zaktualizowane programy do rozliczenia pit za 2016 rok. Podatników obowiązują dwa terminy: deklaracje PIT-28 dotyczace podatku ryczałtowego od przychodów ewidencjonowanych oraz PIT16A (karta podatkowa) i 19A (osoby duchowne) trzeba złożyć do końca stycznia, natomiast dla pozostałych deklaracji ustawodawca przewidział termin 30 kwietnia lub pierwszy dzień roboczy po tym dniu, jeśli wypada w dzień wolny od pracy. W 2017 roku termin rozliczeń PIT-36, PIT-36L, pit-37, PIT-38, PIT-39 przypada na 2 maja.

 

Podatnicy, którzy uzyskali przychody bez pośrednictwa płatników, nie muszą czekać na informacje roczne, które przygotowują pracodawcy, organy rentowe i inni płatnicy i przekazują do urzędów skarbowych oraz podatnikom do końca lutego. Podatnicy, którzy uzyskują przychody za pośrednictwem płatników najczęściej czekają z rozliczeniami do momentu otrzymania informacji.

 

Rozliczenie przez darmowy program pit 2016

 

Czytaj również: Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami – uregulowana w jednym akcie prawnym

 

Warto wypróbować darmowy program pit 2016, który jest prosty w obsłudze i  pozwala na szybkie i bezbłędne rozliczenie z fiskusem. Z rozliczeniami przez internet może poradzić sobie każdy, kto ma dostęp do komputera i połączenie internetowe. Obawy i wątpliwości szybko miną, gdy poznamy rekomendowany dobry darmowy program pit 2016 i zaczniemy rozliczenie naszych podatków. Program wyręczy nas w wykonywaniu obliczeń, wystarczy wpisać (przepisać z informacji od płatników lub ksiąg podatkowych) dane, resztę pozostawić programowi. Poza tym na portalach podatkowych znajdują się nie tylko programy, ale też obszerne, wiarygodne informacje dotyczące przepisów podatkowych i ich interpretacji. Nie musimy jednak zagłębiać się w przepisy podatkowe, gdyż program aktualizowany jest co roku z uwzględnieniem nowelizacji prawa podatkowego.

 

Darmowy program pit 2016 stwarza też możliwość skorzystania z usługi wstępnie wypełnionego zeznania (PFR). Usługa ta dostępna jest dopiero w marcu, kiedy administracja skarbowa otrzyma dane od płatników. Na podstawie tych informacji może przygotować dla podatnika wstępnie wypełnione zeznanie pit -37 i pit -38, które wystarczy sprawdzić i wysłać do urzędu skarbowego. Można też wprowadzić zmiany dotyczące przychodów albo odliczeń z tytułu ulg podatkowych, przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.
Darmowy program pit 2016 pozwoli zaoszczędzić nam wiele czasu i stresu, jaki często towarzyszy przy wypełnianiu pitów.

 

Czytaj również: Jakie zmiany czekają na małych podatników od 2017 r.

 

 

Źródło: pitax / budnet.pl
Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Janpul Liczba postów: 39 Grupa: Nieruchomoś... http://xn--mate9-dq1hj71a.com/238281-lho mme-aux-poings-de-fer-2.html - L'Homme aux poings de fer 2 (The Man with the Iron Fists 2) Сезон 1 БГ АУДИО Complicatio...
  • Najniższe ceny w Warszawie Liczba postów: 20 Grupa: Nieruchomoś... Nam dopisało szczęście i udało nam się sfinalizować zakup mieszkania na Grochowie. Inwestplan przeprowadził nas gładko przez cały proces zakupu
  • Projekt domu Liczba postów: 48 Grupa: Zanim wybud... Fajne i przede wszystkim funkcjonalne projekty domów mają w http://www.profixdomy.pl/ w zasadzie każdy coś dla siebie ciekawego i oryginalnego znajdzie. Dwoje m...
  • Nowe mieszkanie w Warszawie, pomocy Liczba postów: 106 Grupa: Nieruchomoś... Białołęka w tej chwili akurat rośnie. Trzeba uważać na stereotypy, wszystko się ciągle zmienia :)
  • prawo budowlane w spółdzielniach Liczba postów: 5 Grupa: Spółdzielni... wh0cd564815 buy nexium online cheap advair generic abilify online buy anafranil online lasix 40 mg zofran levaquin

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 21977 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 306

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >