Rynek nieruchomości - AKJ investment TFI zrealizowało zyski z inwestycji w nieruchomości

Rynek nieruchomości - AKJ investment TFI zrealizowało zyski z inwestycji w nieruchomości

AKJ Investment TFI, sprzedała w 3. kwartale wszystkie apartamenty Rezydencji Parkowa w Katowicach. Ich nabywcą jest jeden z funduszy zarządzanych przez TFI Skarbiec

Rezydencja Parkowa to jeden z najbardziej ekskluzywnych apartamentowców w Katowicach. Transakcja dotyczyła sprzedaży wszystkich 46 apartamentów. Jej wartość to kilkadziesiąt milionów złotych. – Projekt zamknęliśmy atrakcyjną stopą zwrotu, zgodną z założeniami. Sfinalizowanie transakcji jest dla naszego zespołu szczególnym sukcesem, biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku mieszkaniowym –  powiedział Paweł Borys, prezes zarządu AKJ Investment TFI.


Na parterze i pierwszym piętrze budynku znajdują się powierzchnie biurowe (łącznie ok. 1.300 m²), natomiast pozostałe dziewięć kondygnacji zajmuje 46 apartamentów o powierzchni od 83 do 140 m². – Cały projekt zrealizowaliśmy w 24 miesiące. Wszystkie apartamenty kupił od nas fundusz z grupy TFI Skarbiec, który jednocześnie pozyskał najemcę na całość inwestycji. Budynek będzie pełnił funkcję apart-hotelu. Na życzenie kontrahenta część apartamentów została przez nas wykończona „pod klucz”, łącznie z w pełni wyposażoną kuchnią – powiedział Błażej Tomaszewski, development director w AKJ Investment TFI, odpowiedzialny bezpośrednio za realizację projektu. - Lokalizacja budynku na skraju parku i bardzo wysoki standard przyjętych rozwiązań tworzą nową jakość na katowickim rynku – dodaje.


Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa, Rezydencję Parkowa wyposażono w system pełnej kontroli dostępu wraz z monitoringiem oraz całodobową ochroną. Komunikację w budynku zapewniają 3 windy połączone z podziemnym parkingiem na 38 miejsc. Ponadto na zewnątrz znajduje się 49 dodatkowych miejsc parkingowych. Na trzeciej kondygnacji zaplanowano wewnętrzne pomieszczenie rekreacyjne fitness z sauną.


W 3. kwartale AKJ Investment TFI zrealizowało także zyski z inwestycji biurowej w bardzo dobrej lokalizacji - przy ul. Ogrodowej w Warszawie. Wartość także tej transakcji wyniosła kilkadziesiąt milionów złotych. - To była jedna z naszych najlepszych inwestycji. Zrealizowana stopa zwrotu na kapitale wyniosła ponad 100 proc. – poinformował prezes Borys.


Fundusz kupił spółkę będącą użytkownikiem wieczystym gruntu o powierzchni 2.101 m2 oraz właścicielem stojącego na nim budynku biurowego o niskim standardzie. - Spółka miała także ważne pozwolenie na przebudowę istniejącego budynku (ok. 5.000 m2), umożliwiające istotne podwyższenie jego standardu oraz zwiększenie powierzchni biurowej. Po uzyskaniu nowych warunków zabudowy sprzedaliśmy projekt inwestorowi zainteresowanemu tą właśnie lokalizacją – powiedział Paweł Welo, dyrektor Departamentu Rynku Nieruchomości w AKJ Investment TFI. W naszej ocenie, w Warszawie jest nadal spory popyt na budynki biurowe średniej wielkości pomiędzy 7 a 15 tys. m2. Mieliśmy wielu zainteresowanych najmem całej powierzchni biurowej w tej lokalizacji – dodał.

Grupa AKJ Capital, w skład której wchodzi AKJ Investment TFI, realizuje obecnie projekty deweloperskie o wartości około 0,5 mld zł. Są to 2 luksusowe apartamentowce – jeden w okolicach Wawelu w Krakowie oraz drugi w Warszawie przy ul. Chmielnej, w których zaprojektowana będzie także powierzchnia handlowa dla ekskluzywnych marek. W obydwóch przypadkach budowa powinna się rozpocząć w II kwartale przyszłego roku.

W odpowiedzi na sytuację rynkową AKJ Investment TFI przygotowuje obecnie nowy fundusz inwestycyjny typu mezzanine „AKJ Optima Property Finance FIZ”, który będzie zajmował się wspomaganiem finansowania projektów deweloperskich oraz zakupów inwestycyjnych na rynku nieruchomości, zapisy na certyfikaty zaplanowane są na I kwartał 2009 r.

Źródło: Everest Consulting Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17352 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >