SGI Komfort rozpoczyna budowę nowego kompleksu mieszkaniowego

SGI Komfort rozpoczyna budowę nowego kompleksu mieszkaniowego

SGI Komfort, deweloper wywodzący się z Grupy Kapitałowej Komfort S.A., rozpocznie w pierwszej połowie września budowę nowego kompleksu mieszkaniowego na terenie Szczecina. Osiedle o nazwie Stara Cegielnia powstanie na działce o powierzchni 22,3 tys. m2. W trzech etapach deweloper wybuduje blisko 500 mieszkań. Wartość rynkowa inwestycji szacowana jest na ponad 100 mln zł.


– Nowy kompleks mieszkaniowy, realizowany przez SGI Komfort, powstanie na terenie dawnej cegielni, u zbiegu ulic Warcisława i Żołnierza Polskiego. Projekt osiedla zakłada wykorzystanie istniejącego ukształtowania terenu, który jest pozostałością po dawnej historycznej infrastrukturze. SGI Komfort uzyskało już pozwolenie na budowę.

W ramach pierwszego etapu realizacji projektu powstaną 3 pięciokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni użytkowo - mieszkalnej 20 tys. m2. Bezpieczeństwo i komfort przyszłym mieszkańcom zapewni system anty-panic oraz drzwi antywłamaniowe w Porta System, w które będą wyposażone wszystkie apartamenty. W każdej z klatek zostaną zamontowane cichobieżne windy oraz podziemne garaże – łącznie na 335 miejsc parkingowych. Wokół budynków zostanie zbudowany plac zabaw dla dzieci oraz zaaranżowane tereny zielone. Cały obiekt będzie posiadał całodobowy monitoring.

„Obecnie realizujemy dwie duże inwestycje w tej części Szczecina. Poza Starą Cegielnią, we wrześniu rozpoczynamy drugi etap budowy, zlokalizowanego na Wzgórzach Warszewskich,  kompleksu mieszkaniowego Garden House. W ramach obu tych projektów powstanie blisko 700 mieszkań, co stanowi największą w ostatnich latach inwestycję mieszkaniową na terenie Szczecina” – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Komfort.

Do realizacji inwestycji SGI Komfort wybrało atrakcyjną lokalizację znaną z  panującego tu korzystnego mikroklimatu. Ponadto Kompleks Stara Cegielnia będzie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie infrastruktury handlowo-usługowej. Po przebudowie ul. Warcisława będzie przebiegała tu linia tramwajowa, która zapewni mieszkańcom osiedla dogodny dojazd do centrum miasta oraz innych szlaków komunikacyjnych.

Do budowy Starej Cegielni zostaną użyte wysokiej jakości nowoczesne materiały wykończeniowe, takie jak cegła silikatowa, co dodatkowo podniesie walory estetyczne powstających budynków. Zgodnie ze standardami SGI Komfort, we wszystkich budynkach zostaną zamontowane drewniane okna, które zapewnią nowemu osiedlu nowoczesny, ale i przytulny charakter.
„Dobry  projekt architektoniczny, dbałość o detale i atrakcyjna lokalizacja decydują
o wyjątkowym klimacie Starej Cegielni. Wymarzone mieszkania znajdą tu osoby ceniące dobry standard”
- powiedziała Agata Pleśniarowicz, Szef Działu Projektów SGI Komfort. „Każdy nasz klient będzie miał możliwość indywidualnej aranżacji mieszkania zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami” – dodaje.


SGI Komfort, wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort, należy do jednej z najbardziej dynamicznych polskich grup kapitałowych o rocznych obrotach powyżej 800 mln zł., zatrudniającej ponad 2000 osób. SGI Komfort buduje obiekty mieszkaniowe (w tym lofty w Łodzi), usługowe i biurowe. Firma prowadzi inwestycje w 8 miastach Polski, w tym m.in. w: Warszawie, Sopocie, Gdańsku, Międzyzdrojach, Łodzi i Poznaniu, co czyni z niej jednego z deweloperów o największym zasięgu geograficznym realizowanych inwestycji. Obecnie SGI Komfort prowadzi 10 projektów na terenie całego kraju o łącznej wartości ponad 400 mln zł. SGI Komfort działa na rynku nieruchomości od 2002 r. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.


Źródło: budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kredyt czy pożyczka? Co nam się bardziej opłaca? Liczba postów: 310 Grupa: Inwestycje W przypadku pożyczek warto wiedzieć, na co zwracać uwage, aby nie zostać oszukanym. Dlatego polecam Wam bardzo interesujący portal - https://prostoopieniadzach...
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1335 Grupa: Inwestycje Jakie firmy polecacie z branży hale stalowe, dolnośląskie to moje województwo. Najlepiej jakby to był sprawdzony producent hal. Niedawno znalazłam w Internecie....
  • Zakup mieszkania: od dewelopera czy z rynku wtórne... Liczba postów: 13 Grupa: Inwestycje Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na zakup mieszkania w stanie pierwotnym, prosto od dewelopera. Na szczęście na rynku istnieje wiele, naprawdę dobrych firm...
  • Rynek kruszyw musi być elastyczny Liczba postów: 93 Grupa: Inwestycje Jeżeli jesteśmy w temacie kruszyw to ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy, która oferuję takie usługi jak : analizy składu gruntów oraz kruszyw....
  • Inwestycje w nieruchomości Liczba postów: 149 Grupa: Inwestycje Nieruchomości to najlepsza inwestycja. Skupem nieruchomości za gotówkę zajmuje się https://skup123.pl/ Może potrzebujesz pilnie gotówki? Warto z nimi się skonta...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17197 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >