Żyj na sportowo

Żyj na sportowo

Siłownia na świeżym powietrzu, zamiast zatłoczonej salki w podziemiach centrum handlowego. Basen i boisko tuż za rogiem. Poranny jogging w lesie. Czytaj dalej

 

Zanim wybierzemy mieszkanie, warto przeanalizować jego lokalizację pod względem możliwości rekreacyjnych. A w Poznaniu miłośnicy sportu mają w czym wybierać. Popołudniowy spacer, basen przed wyjściem do pracy czy weekendowe wycieczki rowerowe to elementy, które możemy dostać gratis w pakiecie, jeśli zdecydujemy się kupić mieszkanie w odpowiedniej lokalizacji. Dlatego entuzjaści aktywnego wypoczynku, coraz częściej decydując się na kupno nowego domu, analizują nie tylko pobliskie sklepy, szkoły i przedszkola, ale również ośrodki sportowe i dostępne tereny zielone. 

 

Szumi las, mamy czas (na sport)

Głównym powodem, dla którego często zapominamy, jak ważna jest kondycja fizyczna i systematyczne uprawianie sportu, jest brak motywacji i nasz „słomiany zapał”. Po kilku wizytach w siłowni czy na basenie obliczamy, ile czasu tracimy na dojazd i czujemy, że chociaż ćwiczymy tylko godzinę, to zmarnowaliśmy całe popołudnie. Jednak, jeśli profesjonalnie przygotowane miejsce do ćwiczeń znajduje się zaledwie kilka kroków od naszego domu, zdecydowanie łatwiej jest nam kontynuować regularne treningi. Dlatego coraz więcej fanów sportu rozglądając się za mieszkaniem, zwraca też uwagę na najbliższy ośrodek sportu.

 

Czytaj również: Wybrano generalnego wykonawce kompleksu biurowo-usługowego Delta44

 

Tu zdecydowanymi wygranymi są mieszkańcy poznańskiego Piątkowa i Naramowic, gdzie powstały dwie siłownie na świeżym powietrzu z urządzeniami fitness typu outdoor. Znajdują się one w parku na osiedlu Bolesława Chrobrego oraz w rezerwacie przyrody „Żurawiniec”. Skorzystać z nich może każdy i są one zupełnie bezpłatne. Na ich terenie znajduje się sprzęt treningowy niewiele różniący się od tego, który możemy znaleźć w profesjonalnych siłowniach. Są to m.in: „wioślarz”, „biegacz”, wahadło, drabinka czy prasa nożna.

 

Zalety obrzeży miasta i zainteresowanie tą lokalizacją dostrzegają coraz częściej deweloperzy. Dlatego w tych cichych i pro-sportowych dzielnicach cały czas powstają nowe inwestycje. – "Wymagania klientów są coraz większe. Dobra lokalizacja powinna łączyć w sobie możliwość szybkiego dotarcia do centrum miasta ze spokojem i możliwościami rekreacyjnymi przedmieścia" – mówi Łukasz Ferchmin, menedżer ds. rozwoju E&L Real Estates, realizatora osiedla „Na Skraju Lasu”. – "Dlatego nasze nowe osiedle powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody Żurawiec, niedaleko znajdują się również baseny i ścieżki rowerowe. Jednocześnie jednak lokalizacja ta posiada wszystkie zalety metropolii: sklepy, szkoły i bliskość centrum miasta" – dodaje.

 

Czytaj również: Zmniejszenie nowych inwestycji w stolicy

 

 

Moda na zdrowe życie

Decydując się na poranny jogging musimy najpierw zaplanować trasę. Najbardziej popularnym miejscem wśród sportowców w Poznaniu są zielone brzegi Warty. Dlatego w ciągu kilku ostatnich lat powstało wiele nowych inwestycji w okolicach rzeki: Tumski Park, Nowa Sienna, Osiedle Nad Wartą. Moda na zdrowy styl życia sprawia, że biegaczy i rowerzystów regularnie przybywa. Dlatego deweloperzy decydują się tworzyć kolejne realizacje w bardziej kameralnych miejscach. Coraz więcej z nich powstaje w okolicach podpoznańskich lasów, jezior i rezerwatów. Dzięki temu, jeśli odpowiednio wybierzemy lokalizację naszego domu, to zaledwie kilku kroków od naszego nowego lokum możemy cieszyć się pełnią przyrody i korzystać z jej dobrodziejstw. Taki komfort posiadają przeważnie mieszkańcy osiedli domów usytuowanych w podpoznańskich miejscowościach.

 

Czytaj również: Ile kosztuje kupno podmiejskiego domu?

 

"W okolicy naszego osiedla, usytuowanego przy Jeziorze Lusowskim, istnieje wiele możliwości rekreacji. Nie tylko jogging, ale także rowery, pływanie czy jazda konna to sporty, które bardzo chętnie uprawiają mieszkańcy Lusówka" – mówi Dawid Sztandera, prezes firmy Novum Plus, która buduje Osiedle Rozalin. – "Pobliskie kąpielisko stanowi największą atrakcję. Dodatkową motywacją, by wpasować się w panujący trend zdrowego życia, są istniejące przy plaży boiska i ścieżki spacerowe" – dodaje.

 

Obecnie znacznie bardziej świadomi korzyści, jakie niesie aktywność ruchowa, kierujemy się dodatkowymi kryteriami przy wyborze nowego mieszkania. Oprócz ceny i dobrego węzła komunikacyjnego z centralną częścią miasta, zwracamy uwagę na lokalizację i sąsiedztwo środowiska naturalnego. Coraz częściej decydujemy się na okolice, w której panuje sportowy duch. I dobrze, bo z pewnością taka decyzja wyjdzie nam na zdrowie.

Źródło: LTM Communications / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17351 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >