Jaka forma ogrzewania

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

6 maja 2010, 19:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, jaką formę ogrzewania wybrać dla o150m domku jednorodzinnego z dala od terenu zabudowanego eko groszek?
czy może klasycznie węgiel i drewno???
no tak nowocześnie jakoś

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2010, 19:12

Zgadzam sie: good 0 bad

a ha a ocieplony dom?? z izolacją?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2010, 19:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak nowocześnie to gaz. Może nie jest na pierwszy rzut oka najtańszy, ale jest wygodny, praktyczny i nowoczesny. Jak chcesz wiedzieć ile to kosztuje zapytaj ekspertów na stronie [www.dobryinstalator.pl]. Powiedz czego chcesz a oni dobiorą ci sprzęt i polecą dobrego instalatora w twoim rejonie.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:08
Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2010, 00:25

Zgadzam sie: good 0 bad

a moze cos nowego, czyli pompe ciepla?? z uporem maniaka polecam te rozwiazanie

natomiast jezeli juz zdecydowales co instalujesz to moze warto przed zakupem porownac co ciekawego jest na rynku, a co najwazniejsze bez skakania po stronach, wszystko w jednym miejscu
www.instalowac.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2011, 11:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Centralne ogrzewanie, kocioł Zębca seria KP. Możesz w nim palić groszkiem i pelletem który jest teraz popularny i tani w porównaniu do innych paliw.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 czerwca 2011, 21:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam na forum. Moim skromnym zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby inwestycja w pompe ciepła. Teraz masz na to dofinansowanie,a ogrzewanie olejowe lub też gazowe jest o wiele droższe. Mi wszystko robiła firma Spednet i jestem zadowolony,mają niskie ceny. Powierzchnia mojego domu to blisko 400m2 a koszty ogrzewania to 3,5 tys zł wiec jak widać po wynikach-warto. Obliczałem ile musiałbym zapłacic za gaz i wychodzi kilka razy drożej.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 czerwca 2011, 13:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym proponował pellet - ekonomicznie, ekologicznie i wygodnie. Sam mam włoski kocioł który przystosowany jest głównie do pelletu, ziaren, zbóż itp. Pale głównie pelletem (chociaż mam możliwość spalania ekogroszku) bo cenowo wychodzi mnie podobny koszt a nie muszę tak często wybierać popiołu i zapalarka o wiele lepiej sobie z nim radzi. Pellet jak paliwo odnawialne nie powinien w przyszłości znacznie zdrożeć a wydaje mi się że wraz z większą popularyzacja powstanie więcej firm go produkujących i w walce o klienta będą obniżać ceny. Co do wygody to jeżeli kupisz kocioł z dobrym sterownikiem i zapalarką to nie będziesz zawracał sobie głowy ogrzewaniem. Sam rozpali, dobierze parametry i nagrzeje do zadanej temperatury o tej i o tej godzinie.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 czerwca 2011, 09:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko mi się wydaję że palenie samym pelletem nie zda egzaminu w trakcie naszej zimnej zimy. Dlatego dobrze wybrać kocioł (tak jak pisałem np. Zębiec KP) w którym można palić jeszcze groszkiem który jest bardziej kaloryczny.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 czerwca 2011, 12:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlaczego nie zda egzaminu ? Już przepaliłem parę zim gdzie było ponad -20 a w domu stała temperatura i koszty nie były wcale astronomicznie wysokie. Normalne że częściej trzeba było dołożyć do zasobnika i więcej opału poszło ale było to do przełknięcia. Jeżeli kocioł trzyma swoją temperaturę to czemu miałby nie zdać egzaminu w mroźniejsze dni. A napewno rzadziej wybieram popiół w takie dni niż porównywalny użytkownik ekogroszku.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2011, 20:47

Zgadzam sie: good 0 bad

ja myślałem np o ogrzewaniu podłogowym, co sądzicie o takim roziązaniu?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19167 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >