Jaki wybrać system ogrzewania? Węgiel czy Gaz?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

6 grudnia 2016, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Węgiel tańszy od gazowego??? Na pewno nie!
Dla wszystkich tych, którzy się wahają i zastanawiają, jakie są różnice między alternatywnymi paliwami: http://www.domolubni.pl/tanie-ogrzewanie-wybr ac/ - mi rozjaśniło wiele w głowie, zanim zdecydowałam się na ogrzewanie u siebie.

Ten post był edytowany przez MagdaWer dnia: 6 grudnia 2016, 17:08
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 grudnia 2016, 13:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy jaka będzie kaloryczność węgla oraz jaką powierzchnię mamy do ogrzania. Ja polecam zastanowić się także nad ekogroszkiem, a sprawdzonego dostawce znajdziecie na Smarttrans.net.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 grudnia 2016, 15:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Powiem Wam tak. Ja od około roku korzystam z gazowego kotła kondensacyjnego i nie narzekam ani na jego pracę, ani na koszty, jakie za sobą niesie. Jeśli ktoś jest w stanie zapłacić na początek trochę więcej, żeby później ograniczyć wydatki związane z eksploatacją takiego kotła, to nie ma się nad czym zastanawiać. Z tego, co się dowiedziałem od mojego instalatora, który mi doradzał, ciepło wytwarzają wykorzystując nie tylko sam gaz, ale też to, co zostaje jeszcze po jego spaleniu. Zresztą jest na ten temat sporo w sieci, więc sami możecie poczytać. Chociażby tu: http://blog.dedietrich.pl/co-nalezy-wiedziec- o-kotlach-kondensacyjnych/

Zgłoś | Cytuj | Link

19 grudnia 2016, 13:27

Zgadzam sie: good 0 bad

A jakiego paliwa do zasilania kotła obecnie używasz oraz jak to wychodzi cenowo? Bo w kwestii dobrego i kalorycznego ekogroszku jesteśmy w stanie pomóc na Smarttrans.net.pl warto zerknąć.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 stycznia 2017, 20:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja od dwóch sezonów zaopatruję się w eko-groszek z tego składu www.multiwegiel.pl.Bardzo dobrze się spala. Mój brat bierze od nich węgiel i mówił mi, że jest bardzo "kaloryczny" i dobrze się spala a co za tym idzie daje dużóo ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 stycznia 2017, 12:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chodzi o sprawdzonego dostawce ekogroszku to polecam także skład Smarttrans.net.pl gdzie nikt nie będzie rozczarowany co do jakości, kaloryczności o czym pisałem powyżej. W razie pytań chętnie pomożemy i doradzimy.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 stycznia 2017, 12:50

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jakoś do gazu nie mogę się przekonać. Moi znajomi mają i strasznie narzekają. Ja z kolei palę węglem z http://weglosmyk.pl/ i jest ok. W domu zawsze ciepło, żadnych problemów z instalacją i do tego nie wychodzi to jakoś drogo

Zgłoś | Cytuj | Link

9 stycznia 2017, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Dlatego tez pisze ze węgiel i jeszcze bardziej ekologiczny ekogroszek byłby w tym przypadku wskazany, liczy się jego pewna jakość więc zerknij na Smarttrans.net.pl gdzie pomożemy i doradzimy, a przy tym mamy zdecydowanie niższe ceny.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 stycznia 2017, 14:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Grzeję kondensacyjnym kotłem gazowym, więc jedynym paliwem, jakie jest potrzebne do uruchomienia urządzenia i ogrzania domu jest właśnie gaz, a w efekcie jego spalania także dwutlenek węgla i para wodna, które są wykorzystywane ponownie. Widzę, że nie bardzo orientujesz się, jak działa kocioł kondensacyjny, więc polecam poczytać: http://blog.dedietrich.pl/co-nalezy-wiedziec- o-kotlach-kondensacyjnych/

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2017, 13:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiecie gaz jest o wiele droższy od węgla zwłaszcza, gdy mamy dostęp do taniego węgla. Sama ogrzewałam kiedyś swój dom gazem i z roku na rok moje rachunki za ogrzewanie i podgrzanie wody były coraz wyższe. Ogrzewanie gazowe jest co prawda wygodniejsze, ale jeśli komuś z Was nie przeszkadza podkładanie do pieca 2 razy dziennie, to polecam właśnie węgiel, a szczególnie ten węgiel http://wegielsztygar.pl/product-pol-8-1-tona- 1000-kg-br-ORZECH-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-.ht ml , bo jest aktualnie na promocji i tona węgla kosztuje tylko nieco ponad 900zł a jest to węgiel wysokokaloryczny.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • pompa ciepła dom wielorodzinny Liczba postów: 23 Grupa: Robimy inst... Pompy odśrodkowe działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na energię kinetyczną cieczy, co pozwala na jej transport na większe odległości. Szcz...
  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >