jakie drzwi wejściowe PORTA czy GERDA

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  14 15 16 17 18  ▸

29 listopada 2017, 10:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Poczytałem trochę o drzwiach zewnętrznych do mieszkania na tej stronie i zastanawiam się czy warto wybrać dla siebie drzwi antywłamaniowe czy wystarczy sam zamek. Zastanawiam sie także, czy zamek antywłamaniowy można zamontować do wszystkich rodzajów drzwi.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 listopada 2017, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Nieraz dobrze jest po prostu kupić zwykłe drzwi o "przeciętnym" rozmiarze, bez udziwnień. Takie rozwiązania sprawdzają się w 99,99% przypadków.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 grudnia 2017, 23:30

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Kamil.Nowczyk]Poczytałem trochę o drzwiach zewnętrznych do mieszkania
na tej stronie i zastanawiam się czy warto
wybrać dla siebie drzwi antywłamaniowe czy wystarczy sam
zamek. Zastanawiam sie także, czy zamek antywłamaniowy
można zamontować do wszystkich rodzajów drzwi.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Dziwne podejście. Czy całe drzwi, czy sam zamek. Kiepska strona musi być, jak nie znalazłeś tam odpowiedzi na to pytanie. Ile chcesz przeznaczyć na drzwi?

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2018, 10:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Uściślijmy definicję zamka w drzwiach. Zamek to ten element, z którego wysuwają się bolce lub haki i trafiają w gniazda w ościeżnicy. Ten element można zmienić na praktycznie taki sam w obrębie danego modelu drzwi. Masz zamki tradycyjne jak w KMT 55
http://kmt.com.pl/pl/produkty/drzwi-wejsciowe/drzwi-stalowe/ kmt-standard-55/

Są też zamki listwowe jak w Wikęd Premium
http://wiked.pl/drzwi.php#technologiadrzwi

Zamek to jedna rzecz i nie da się w 55-kach w domowych warunkach zamontować zamka z Premiumów. Trzeba byłoby przeprojektować całe drzwi i zrobić je od początku w fabryce.
To co ludzie mylą z zamkiem to wkładka - miejsce gdzie wkładasz klucz. I tu tak na prawdę kładzie się największy nacisk, bo w większości przypadków to ona jest atakiem złodziei. Zamek chroni od czegoś innego jak wkładka.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lutego 2018, 12:18

Zgadzam sie: good 0 bad

A jakim budżetem dysponujesz na ten cel? Bo może nie warto skupiać się tylko na tych dwóch firmach, a nieco rozszerzyć poszukiwania, nie sądzisz? Liczy się przede wszystkim jak najlepsza jakość ich wykonania oraz dobry montaż.

Cvolec.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 lutego 2018, 08:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Jasne, że nie ma co skupiać się tylko na 2-3 firmach na początku poszukiwań drzwi. Warto najpierw określić budżet i materiał z jakiego mają być drzwi. To mocno zawęzi poszukiwania. Później określa się to na czym nam zależy i jakie możliwości ma producent (np nie każdy wyprodukuje drzwi w wysokości 240-270cm - z tego co wiem to tylko Hormann i Wikęd mają to w podstawowej ofercie). Reszta do sprawdzenie opinii o firmie i tak na prawdę wybór tego co się podoba.
O montażu się nie wypowiem, bo jest to fundamentalna sprawa.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2018, 20:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Gdyby ktoś szukał drzwi wewnętrznych drewnianych w krakowie https://dobredrzwiokna.pl/23-drzwi-wewnetrzne lepszych nie znajdziecie. Bardzo szeroka oferta pod względem kolorów i modeli. Długo szukaliśmy drzwi wewnętrznych drewnianych w krakowie, aby zmieścić się w budżecie. Tylko u nich nam się udało i znalazłam białe takie, jakie chciałem.

Ten post był edytowany przez kewlar dnia: 20 lipca 2018, 20:21
Zgłoś | Cytuj | Link

20 sierpnia 2018, 13:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik theme napisał: Jasne, że nie ma co skupiać się tylko na 2-3 firmach na
początku poszukiwań drzwi. Warto najpierw określić
budżet i materiał z jakiego mają być drzwi. To mocno
zawęzi poszukiwania. Później określa się to na czym nam
zależy i jakie możliwości ma producent (np nie każdy
wyprodukuje drzwi w wysokości 240-270cm - z tego co wiem to
tylko Hormann i Wikęd mają to w podstawowej ofercie).
Reszta do sprawdzenie opinii o firmie i tak na prawdę
wybór tego co się podoba.

O montażu się nie wypowiem, bo jest to fundamentalna
sprawa.



Taaaak - u mnie powoli zbliża się etap zamykania budynków i ludzie szukają nie wiadomo czego w minimalnej cenie, bo wiadomo jak to jest na budowie. Budżet szybko topnieje, lecz oczekiwania inwestorów jeszcze nie zaczęły maleć w stosunku do ich środków. Zawężenie do budżetu bardzo mocno określi materiał z jakiego mogą być drzwi, bo przykładowo zmieniając drzwi w mieszkaniu i określając budżet na 2000-2500zł od razu odpadają drzwi aluminiowe i PCV. Może ktoś jeszcze łudzi się na drzwi drewniane ale jestem szybko w stanie wybić to komuś z głowy. Zostaną jedynie w miarę przyzwoite stalówki w tej cenie i drzwi z MDFu jak Herse z Erkado czy Tower z Interdoorsów, choć te pierwsze mają ciekawsze wypełnienie z płyty Homalight, no i są tańsze co przekonuje inwestorów jeszcze mocniej jak wypełnienie takie czy owakie. Takie czasy niestety.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2018, 20:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgodzę się, że inwestor szuka tanich drzwi, ale też jest na tyle cwany, że szuka informacji w necie, pyta znajomych itd. Oczywiście jest to jak najbardziej słuszne podejście aby nie kupować kota w worku albo tego co poleca sprzedawca, bo ten raz że poleci cokolwiek aby sprzedać, dwa że poleci to co ma w ofercie, a to jest czasem spore przekłamanie. Można powiedzieć, że to są najlepsze drzwi w danym budżecie dla kogoś z tej czy innej oferty jaką ma sklep, a można powiedzieć że to są najlepsze drzwi na podstawie nieograniczonej oferty jaka powiedzmy panuje w internecie. Później wystarczy znaleźć sklep, montażystę i w zasadzie drzwi kupione.
Co do samych modeli to w/w przez Ciebie modele posłużą tylko do zamknięcia mieszkania, a nie domu. Tam potrzebne są budżetowe drzwi techniczne, drzwi tymczasowe z innej budowy albo już drzwi docelowe (stalowe, drewniane, aluminiowe itd.). A tych jest trochę na rynku - Wikędy, CALe, Stolpawy, Hormanny itd itd itd.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 października 2018, 16:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak - pisałem o drzwiach do mieszkań, bo przynajmniej ja takich sprzedają znacznie więcej jak drzwi zewnętrznych do domu. Taki warszawski rynek u mnie jest. Co do tanich drzwi to zależy jak tanie drzwi to mają być. Czy Klient chce kupić coś na lata, czy coś dobrego, czy chce najtańsze chińczyki aby tylko cokolwiek wisiało w murze. Moim zdaniem dobre tanie drzwi zaczynają się od czegoś pokroju Herse albo Tower. Taniej się da zejść ale to nie będzie coś co spełnia wymagania jakiekolwiek. A akurat te dwa modele są bardzo udane, szczególnie, że Herse zaczyna się ceną od około 950zł brutto za kompletne drzwi z okuciami, a produkcje Azjatyckie biją na głowę. Poza tym są to nasze drzwi z serwisem, z możliwością reklamacji, dokupienia po 5-10 latach jakiś części itd.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  14 15 16 17 18  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 138 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 22 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 489 Grupa: Montujemy o... Budujesz dom i głowisz się nad wyborem drzwi czy okien? Domega to może być strzał w dziesiątkę. Mają dużo opcji, sprawdź na https://domega.pl/. Może odnajdziesz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >