ogrzewanie podłogowe

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

28 maja 2011, 17:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam pytanie dotyczące ogrzewania podłogowego. Czy oprócz tego, że nie trzeba chodzić po zimnych płytkach, jest to faktycznie efektywna forma ogrzewania? Warto to w ogóle rozważyć?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 maja 2011, 09:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Są dwa rodzaje ogrzewania podłogowego. Jeżeli mowa o takim tradycyjnym systemie rurek pod podłogą to w rzeczywistości zwiększa ono przede wszystkim komfort stąpania po podłodze. Jest jednak ogrzewanie kanałowe. Polega ono na rozprowadzenia ciepłego powietrza kanałami znajdującymi się w podłodze po pomieszczeniu. Jest to taki ciepły nadmuch, który eliminuje konieczność zakładania grzejników. Odpowiedź na pytanie nie może być jednoznaczna. Zresztą jest to kwestia osobistych upodobań.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 maja 2011, 10:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam od roku ogrzewanie podłogowe i żałuje że nie zainwestowałem w nie wcześniej bo to naprawdę niesamowite rozwiązanie, ciepło równomiernie rozprowadza się po mieszkaniu, no rewelka

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2011, 22:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe to zdecydowanie nie tylko przyjemność, ale także efektywność, bardzo fajnie ogrzewa. Wykorzystywane jest też w tzw. "zintegrowanym ogrzewaniu". Więcej o tym systemie tutaj http://www.makroterm.pl/akademia-wiedzy/akademia-wiedzy-i a tak z grubsza to ogrzewanie skladające się z kilku źródeł energii w tym odnawialnych dzięki zastosowaniu kolektorów słonecznych.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 sierpnia 2011, 10:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie lepszym sposobem na ogrzanie domu od ogrzewania podłogowego jest zamontowanie mat kapilarnych. Jest to wodne ogrzewanie płaszczyznowe, a maty w odróżnieniu od podłogówki można montować nie tylko na podłodze ale i też na ścianach i suficie. Maty kapilarne mają mniejszą bezwładność cieplną, niższą temperaturę czynnika niż ogrzewanie podłogowe. W przypadku awarii np. przy przebiciu układu gwoździem przy podłogówce wysiada cały układ i trzeba skuwać posadzkę, przy kapilarach „wysiada” jedynie jedna rurka kapilara (mała część całego układu), można zrobić naprawę punktową - przylutować, a reszta działa. Poza tym maty kapilarne można wykorzystać również do chłodzenia pomieszczeń.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 sierpnia 2011, 11:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest w tym jakiś sens ale mało to obiektywistyczne tym bardziej, że masz na avatarze własnie mate ?!

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2011, 12:20

Zgadzam sie: good 0 bad

@BBBbudowniczy powinieneś mieć nick o nazwie spam :) Który już post a Ty ciągle wymieniasz nazwę tej firmy, która jak dla mnie jest śmieszna rozsyłając takich spamowiczów :) gratuluje podejścia :) Nikt głupi nie jest

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2011, 15:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ehhh niektórzy myślą, że ludzie są naiwni...

Zgłoś | Cytuj | Link

10 listopada 2011, 19:59

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe to jak njabardziej, ale chyba raczej tylko do dużych powierzchniowo pomieszczeń jeśli w ogóle, w mniejszych jednak chyba lepiej pozostac przy grzejnikach

Zgłoś | Cytuj | Link

15 listopada 2011, 14:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Pozostaje nam chyba jedynie ignorować spamowiczów, albo zainteresować tym moderatorów, podobnie jest z kotłami Zębiec na innych wątkach, wkurzają jak nie wiem, ao matach kapilarnych, to widze posty wszędzie....wracająć do tematu, Krzysiek, na dużych powierzchniach lepiej sprawdzi się chyba ogrzewanie łączone, czyli podłogówka z grzejnikami, ale mówię o na prawdę dużych powierzchniach

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >