Architektura – lista artykułów

Nowoczesna architektura budynku - szkło, prestiż i elegancja

Duża ilość przeszkleń w salonach samochodowych to przemyślany zabieg architektoniczny, który oprócz efektów wizualnych ma wpływ na decyzje klientów. Odpowiednio dobrane szkło umożliwia właściwą ekspozycję i oświetlenie pojazdów, podkreślając walory eksponowanych modeli.

Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku

Odnowiona siedziba włocławskiego Muzeum Diecezjalnego to przykład idealnego połączenia architektury klasycznej z nowoczesnością.

Łódzkie zabytki dostają drugie życie

Łódź jest jednym z nielicznych miast w Polsce mogącym pochwalić się zabytkową architekturą przemysłową. Wiele budynków, objętych ochroną konserwatora zabytków poddawanych jest obecnie rewitalizacji. Materiałem pomocnym podczas remontu zabytków jest Multipor.

Co z zabytkowymi krajobrazami?

Gdy toczą się dyskusje nad powstaniem nowych inwestycji w zabytkowych częściach miasta, zdania są zawsze podzielone. Po jednej stronie znajdują się przeciwnicy pomysłu zmiany zabytkowego krajobrazu, a po drugiej zwolennicy, którzy uważają, że miasto jest przestrzenią dla wyobraźni i nowatorskich pomysłów architektów. Czy możliwy jest kompromis?

Odbyło się oficjalne otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

19 września odbyło się oficjalne otwarcie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Będzie to pierwszy teatr dramatyczny wybudowany w naszym kraju po II wojnie światowej. Dodatkowo rangi wydarzeniu dodaje fakt, iż autorem projektu jest znany i ceniony włoski architekt Renato Rizzi, który był gościem ubiegłorocznych targów BUDMA w Poznaniu.

Architektura z historią w tle

Historia Wrocławia nierozerwalnie splata się z historią Śląska. Jest to niesamowicie bogate i trudne dziedzictwo - zbudowane z różnych kultur, które tworzyły to miasto. Czy architektura może przypominać tę historię w sposób atrakcyjny dla mieszkańców?

Rozwój architektury w Posce

Miasta są największą kreacją ludzkości – powiedział niegdyś Daniel Libeskind. Miał rację. Chociaż architektura swój początek bierze w wyobraźni twórcy, to nawet najdoskonalsza kreacja nie może zaistnieć w świadomości społecznej bez użycia innowacyjnych materiałów. To one bowiem czynią ją odporną na czas i modę. A jak jest w Polsce?

Architektura w symbiozie z naturą

Dominującym trendem w projektowaniu nowoczesnych budynków jednorodzinnych jest architektura otwarta, często w harmonijny sposób współgrająca z zielonym otoczeniem. Rozwiązania energooszczędnych fasad aluminiowych pozwalają konstruować transparentne, ciepłe elewacje, które szeroko otwierają wnętrza na naturę, jednocześnie poprawiając bilans energetyczny budynku, a dzięki temu nadają mu w pełni ekologiczny charakter.

Rewitalizacja polskich miast w holenderskim stylu

Dostosowanie miasta do potrzeb jego mieszkańców. Tak w skrócie przedstawić można modelową rewitalizację – hasło zyskujące w kraju nad Wisłą tym większe znaczenie, iż to na realizację jego założeń otrzymamy w najbliższych latach ogromne środki unijne. Jak rodzimi architekci powinni się zabrać do przemyślenia własnych przestrzeni urbanistycznych? Remonty elewacji to za mało. Przykład warto wziąć od Holendrów, którzy zaczęli od zharmonizowania ruchu pieszych i pojazdów.

Nowatorski projekt kościoła

W Polsce powstał pierwszy na świecie kościół pasywny. Obiekt odznaczający się wysoką efektywnością energetyczną został wyróżniony w światowym konkursie ISOVER Energy Efficiency Awards 2013.


Stron: 66 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  35 36 37 38 39  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 19202 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >